Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wizual
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wizual » 08.08.2015 18:42

Witam
Planuje wyjazd z Wrocławia 16.08 około godziny 10 tak aby dojechać spokojnie do Karlovac, następnie z samego rano pojechać do plitvic czy moge się gdzieś po drodze spodziewać korków. Takie same pytanie odnośnien powrotu czy jak wyjade z istrii w piatek okolo 3 w nocy to dojade spokojnie do wrocławia. Taka trasę zrobiłem rok temu ale wyjazd jak i powrót był w środku tyodnia i nie było źadnego problemu.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2015 19:07

wizual napisał(a):Witam
Planuje wyjazd z Wrocławia 16.08 około godziny 10 tak aby dojechać spokojnie do Karlovac, następnie z samego rano pojechać do plitvic czy moge się gdzieś po drodze spodziewać korków. Takie same pytanie odnośnien powrotu czy jak wyjade z istrii w piatek okolo 3 w nocy to dojade spokojnie do wrocławia. Taka trasę zrobiłem rok temu ale wyjazd jak i powrót był w środku tyodnia i nie było źadnego problemu.
Pozdrawiam


16 sierpnia to niedziela i nie powinno być problemów, ale gwarancji nikt nie da :!:

W piątki może już być różnie, ale tragicznie nie powinno być. Najlepiej jechać przez Słowenię na Lublanę, Maribor 8)
dadamek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadamek » 08.08.2015 20:10

Proszę o podpowiedz czy do Chorwacji lepiej jechać przez Czechy czy Słowację? Wyjazd z okolic Katowic (piątek 21.08 ok godz. 18-19). Chciałem dzisiaj kupić winietki przez internet aby doszły przed wyjazdem ;) dlatego bardzo proszę o odpowiedz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2015 20:25

Na ten temat są 2 koncepcje :roll:

Przez Czechy albo przez Słowację :!:


Jest na ten temat cały wątek:
przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-1515.html

Nie napisałeś, GDZIE jedziecie :!: 8)

Do jakiej miejscowości
dadamek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadamek » 08.08.2015 20:43

Jedziemy do Medulinu, pisze tutaj bo o korki mi chodzi tylko w tych dwóch krajach bo potem to Austria, Słowenia i Cro. Wiem że w okolicy Brna jest zwężka która może się korkować, ale nie wiem jak trasa przez Słowację dlatego pytam tutaj a nie w wątku który podałeś ;) Ale oczywiście tam też zapytam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2015 20:59

Na Słowacji też mogą być korki :roll:

Praktycznie czasowo wyjdzie trochę szybciej przez Czechy, ale z 20 minut, pół godziny, nie więcej :roll:
dadamek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadamek » 08.08.2015 21:03

oki, dzięki za szybką odpowiedz, postanowiłem że pojedziemy przez Czechy wtedy zobaczymy Wiedeń nocą ;)
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 09.08.2015 08:15

Witam , obiecywałem , że na pewno krótko opiszę jak dojechałem .
Wybrałem drogę przez Węgry do Brna , Bratysława , skrót na Węgry drogą 81 na Szegrcośtam ,dalej Zagrzeb i do Splitu.
Wyjechaliśmy o 17 z Cz-wy , na miejscu byłem 08.30 .
Plan był taki , aby na Lućku być w nocy 3-4 rano ( udało się ) bo póżniej są zaj.... korki , co się sprawdziło , o czym za chwilę.
Cała trasa ok , jedynie w Chorwacji pardzo duży ruch , ale spokojnie lewym pasem 130-140 można było jechać.
Jechaliśmy na trzy autka i niestety po przejechaniu ponad 100 km kolega zgłosił że bardzo grzeje mu się samochód
przy prędkości ok130 , jak jedzie 100h jest w miarę ok , postój na ORLENIE ,kolega zdzwonił się z mechanikiem
i stwierdzili ,że nie ma co ryzykować ( niby pęknięcie głowicy) i wracają zmienić samochód.
Ktoś z rodziny od kolegi wyjechał w naszą stronę aby było szybciej , a my dalej w drogę ( taka była decyzja "kolektywu")
Opisuję to , aby mieć porównanie , że nie mieliśmy korków w Chorwacji w nocy , a kolega , który za nami jechał
ok 200 km niestety korkował i odległość między nami wzrosła do 300 km, jak dojechaliśmy na miejsce.
Na Lućku byłem po 4 , kolega po wymianie auta był o 7 ( i to był niestety już pierwszy dłuższy jego postój )
Przez duże natężenie ruchu w Cro w póżniejszy godzinach ,małych lub większych korków ( na tunelem SR ) znajomy zajechał
do nas o 15.30 .Pozdr.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 09.08.2015 08:45

Wczoraj wracalem do Polski i korek nad morze o 9.30 (okolice Lucko) miał ok.30 km
Mi się udało w ostatniej chwili wjechać na Demerje i zaplacic kartą - swoją drogą kolejny rok podziwiam ludzi stojacych w korku 3 km do bramek gotówkowych...
Cala trasa bez korków (lendava koszeg wieden brno boboszow wroclaw) i z zakupami i postojami dojechalem pod dom o 21.
Czyli można w sobotę wrócić z Cro bez problemów -trzeba tylko wstać o 5 rano i o 6 wyjechać spod apartamentu
Manewr ten stosowalem już kilka razy...
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 09.08.2015 10:11

mendoza1973 napisał(a):Wczoraj wracalem do Polski i korek nad morze o 9.30 (okolice Lucko) miał ok.30 km
Mi się udało w ostatniej chwili wjechać na Demerje i zaplacic kartą - swoją drogą kolejny rok podziwiam ludzi stojacych w korku 3 km do bramek gotówkowych...
Cala trasa bez korków (lendava koszeg wieden brno boboszow wroclaw) i z zakupami i postojami dojechalem pod dom o 21.
Czyli można w sobotę wrócić z Cro bez problemów -trzeba tylko wstać o 5 rano i o 6 wyjechać spod apartamentu
Manewr ten stosowalem już kilka razy...



Ja zawsze jeżdżę w sobotę na dzień, w tym roku planuję wyjazd w przyszłą sobotę ca 5 z Wwy, z noclegiem w Ptuju, także mam nadzieję że w niedzielę jak wyjadę około 10-11 z Ptuja w kierunku Zadaru to nie wpadnę w coś takiego, niedzielne poranki raczej spokojniej wyglądają niż sobotnie :-) Ostatnie dwa razy tak jechałem i nie było problemu z korkami etc...
John508
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) John508 » 09.08.2015 14:49

Witam serdecznie CRO-maniaków.
Czytając Wasze wiadomości wnioskuję, że największy problem z korkami jest na Lučko.
Czy startując z miejscowości Ptuj, aż do Karlovca warto próbować drogą nie płatną (D1)?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.08.2015 16:06

Witam wszystkich. W piątek 14.08 wyjazd do Cro. Mam pytanko do wszystkich którzy wracali w ostatnim czasie przez Węgry i Słowację (Budapeszt, Bańska Bystrzyca) jak wygląda droga pod względem robót drogowych. Czy jest coś bardzo rozkopanego i wpływającego na jakieś objazdy???
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 16:10

na Lucko spotykają się 3 kierunki...
John508 napisał(a):Witam serdecznie CRO-maniaków.
Czytając Wasze wiadomości wnioskuję, że największy problem z korkami jest na Lučko.
Czy startując z miejscowości Ptuj, aż do Karlovca warto próbować drogą nie płatną (D1)?

tak właśnie jechałem, ale nie nastawiałem się na pośpiech, szczególnie przy Zagrzebiu sporo spowalniających miejscowości;
z myślą o Lućko można spróbować tak
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2015 16:30

John508 napisał(a):Witam serdecznie CRO-maniaków.
Czytając Wasze wiadomości wnioskuję, że największy problem z korkami jest na Lučko.
Czy startując z miejscowości Ptuj, aż do Karlovca warto próbować drogą nie płatną (D1)?


Tylko uwaga, bo D1 na odcinku Durmanec - Krapina jest zamknięta i objazd poprowadzony jest właśnie autostradą A2 :wink:

Za HAK:
"zbog oštećenja mosta preko rijeke Krapinice kod Podgore Krapinske, na dionici državne ceste DC1 Đurmanec-Polje Krapinsko, zabranjen je promet za sva vozila. Obilazak je moguć:DC1 do čvora Krapina-AC2 između čvora Krapina i Đurmanec- i dalje cestom DC1 prema Maclju, i obrnuto."
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 17:48

Witam ponownie!
Tydzien temu pisalem o naszej drodze z Dabrowy Gorniczej do Medulina, ktora byla dosc przyjemna to teraz podzielę sie informacja o drodze z Medulina do Breli.

Start o 8:10 z Medulina. Najpierw na autostrade na Rjeke pozniej droga lokalna przez Cirkvenice na Senj i dalej aby dostac sie na autostrade juz na Split. Droga przez meke, upal niesamowite korki doslownie co chwile. Wiecej sie stalo niz jechalo. Największy korek przed Sveti Rok i dalej za tunelem tez az do pierwszej stacji benzynowej. Podziwiam ludzi ktorzy na dzien wybierają sie w podroz do Cro. My niestety nie mielismy innego wyjscia bo konczyla nam sie doba. Na miejscu w Breli bylismy o.... 16:30. Droga ktora mieliśmy do pokonania wynosila okolo 580 km.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 326
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone