Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
wrócić też trzeba

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 07.08.2015 17:36

Witam

Niestety taki mi wyszło, że jutro (8-sierpnia) muszę wracać. Wyjeżdżam spod Trogiru, cel: Lublin. Po drodze chcę się zatrzymać w Budapeszcie na nocleg. Czy poza korkami na Lućko (podejrzewam, że od 8ej do 17ej) jeszcze któryś fragment może być bolesny?

W razie czego to wiem jak objechać Lućko - objeżdżałem tydzień temu jadąc tutaj.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 07.08.2015 22:59

No dobra, kto potrafi wywróżyć ze szklane kuli, tarota, czy innego czarnego kota :) ?
Wyjeżdżamy 15.08 z Mazowsza. Rozkminiam dwa warianty:
A. Wyjechać koło 6:00 i dojechać do Ptuj gdzie mamy nocleg w Topaz'ie zarezerwowany. W niedziele 16.08 dociągnąć do celu (okolice Trogiru),
B. Wyjechać koło 16:00 - 17:00 i jechać na strzała?

W ubiegłym roku wróciłem na strzała i było całkiem znośnie. Tzn. dzieciaki zniosły podróż :D
W tym roku obawiam się korków na autostradach i faktu, że zamiast jechać 14h (w takim czasie wróciłem z Mandre w ubiegłym roku, we wrześniu) to będę jechał 18-20h?

Poproszę o pomoc bardziej doświadczonych turystów-kierowców :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2015 23:08

coobah napisał(a):No dobra, kto potrafi wywróżyć ze szklane kuli, tarota, czy innego czarnego kota :) ?
Wyjeżdżamy 15.08 z Mazowsza. Rozkminiam dwa warianty:
A. Wyjechać koło 6:00 i dojechać do Ptuj gdzie mamy nocleg w Topaz'ie zarezerwowany. W niedziele 16.08 dociągnąć do celu (okolice Trogiru),
B. Wyjechać koło 16:00 - 17:00 i jechać na strzała?


Nad czym tu się zastanawiać :?: :!: :roll:

Jazda na wakacje to nie rajd samochodowy :!: :!: :!:

Nie ma nic lepszego dla regeneracji organizmu od noclegu w łóżku ( i piwka na dobranoc ) :wink:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 07.08.2015 23:10

Lednice napisał(a):Nad czym tu się zastanawiać :?: :!: :roll:

Jazda na wakacje to nie rajd samochodowy :!: :!: :!:

Nie ma nic lepszego dla regeneracji organizmu od noclegu w łóżku ( i piwka na dobranoc ) :wink:


Cholera, a ja piwa od grudnia nie piję... No cóż, trzeba będzie zacząć :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.08.2015 23:25

Lednice napisał(a):
coobah napisał(a):No dobra, kto potrafi wywróżyć ze szklane kuli, tarota, czy innego czarnego kota :) ?
Wyjeżdżamy 15.08 z Mazowsza. Rozkminiam dwa warianty:
A. Wyjechać koło 6:00 i dojechać do Ptuj gdzie mamy nocleg w Topaz'ie zarezerwowany. W niedziele 16.08 dociągnąć do celu (okolice Trogiru),
B. Wyjechać koło 16:00 - 17:00 i jechać na strzała?


Nad czym tu się zastanawiać :?: :!: :roll:

Jazda na wakacje to nie rajd samochodowy :!: :!: :!:

Nie ma nic lepszego dla regeneracji organizmu od noclegu w łóżku ( i piwka na dobranoc ) :wink:

Podpisuję się pod tym.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13475
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.08.2015 23:25

coobah napisał(a):Wyjeżdżamy 15.08 z Mazowsza. Rozkminiam dwa warianty:
A. Wyjechać koło 6:00 i dojechać do Ptuj gdzie mamy nocleg w Topaz'ie zarezerwowany. W niedziele 16.08 dociągnąć do celu (okolice Trogiru),
B. Wyjechać koło 16:00 - 17:00 i jechać na strzała?

Skoro macie zarezerwowany nocleg, to trzymaj się wariantu A. Macie ok. 900-1000 km do przejechania.
Jeśli wyjedziesz wcześnie, to możecie zwiedzić starówkę, napić się dobrego wina w Ptuj.
Rano zostanie dużo krótszy odcinek do pokonania.
P.S.
Też wyjeżdżam 15.08, ale pewnie nie spotkamy się na trasie, bo jadę na noc. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2015 23:27

Jak nie piwko to winko w Ptuju,
albo sok winogronowy :wink:
Botoks
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Botoks » 07.08.2015 23:38

Witam wszystkich CRO-maniaków! To mój pierwszy post tutaj.
Bardzo proszę o podpowiedź - planuje powrót z Orebica w sobotę 15 sierpnia. Nie mamy jakiś sztywnych ram czasowych, możemy wyjechać wcześnie rano albo później, ale raczej tak maks do 16.00.
jedziemy autostrada do Zagrzebia a później na Budapeszt i dalej do Krakowa. Najbardziej martwi mnie słynne Lućko w kontekście soboty oraz przejazd przez BIH /Neum/

Bardzo proszę o poradę - w jakich godzinach zaplanować start podróży aby w miarę bez zatwardzeń przejechać przez CRO, bo raczej przez Węgry, Słowację i PL nie powinno być problemów.

Pozdrawiam - Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2015 23:51

Moim zdaniem główna fala ludzka pójdzie przed południem, więc na waszym miejscu bym się nie śpieszył :roll:

Ja bym nie jechał na Budapeszt 8)
Tylko tak
https://www.google.pl/maps/dir/Orebi%C4 ... 50.0646501
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 07.08.2015 23:58

No i dobra, trzeba posłuchać się bardziej doświadczonych :)
Dzięki za porady :D
underteam
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) underteam » 08.08.2015 06:57

Witam panowie i panie :)
Wyjechalem o 4.14 w pt ( wczoraj)
W baskiej vodzie bylem na parkingu o 20.03

3 postoje na siku i zatankowanie
1 postuj 40 minutowy.
Korkow brak , cala trasa przebiegla sprawnie.
w wiedniu bylem o 11.20, na graz bez korkow ciagle 135-140 km/h

Srednia predkosc to 106 km/h

Lucko puste ! Az bylem w szoku w przeciwna strone korek na 2-3 h

W czechach jak sie jedzie na olomuniec to na slimaka zjezdzac odrazu , bo ja do ronda pojechalem i stracilem 10 km, ale przynsjmniej zwiedzilem naszych sasiadow :)
robtem
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robtem » 08.08.2015 08:51

dopiero dzis sciągnąłem apke na urządzenia mobilne HAK croatia traffic info ale nie mogę zobaczyć obrazu z kamerek, po wybraniu lokalizacji kamerki wyrzuca błąd "serwer error lub brak połączenia int." czy wam to działa prawidłowo? (sprawdzałem na dwóch urządzeniach, z androidem)
AGoral
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AGoral » 08.08.2015 09:19

Mam ten sam problem. Muszą mieć jakąś awarię. Przed północą jeszcze przeglądałem kamery przy pomocy telefonu. Po północy dostałem taki sam komunikat jak Ty. Dzisiaj zainstalowałem aplikację na drugim telefonie i efekt bez zmian.
Jeśli u Ciebie jest taki sam problem tzn. że coś im wysiadło, a że jest weekend to raczej nikt tego nie naprawi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2015 09:30

Bo apka z reguły wysiada w weekendy, taki dziwny zbieg okoliczności :wink:
miałem kiedyś podobnie
AGoral
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AGoral » 08.08.2015 14:51

Teraz już działa ok. To mógł być efekt przeciążenia serwera.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 325
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone