Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 06.08.2015 10:53

Delikatesy napisał(a):Prawie wszyscy tak jadą , ja wyjeżdzam z Częstochowy koło 17.00 w piątek trasą jak ty , ale w Brnie skręcam na Bratysławę , Gyor ,dalej drogą 81 do Szegecośtam i autostradą do Zagrzebia - ...

Też tak kombinowałem, niestety na autostradzie do Bratysławy był korek stojący, szczerze mówiąc nie wiem z jakiego powodu - więc ostatecznie bokami uciekłem na Mikulov i MLP. W sierpniu jest większy ruch i zatory mogą być częstsze.
Rozważ opcję odbicia za granicą czeską w stronę Słowacji na Cieszyn, Trzyniec i Czadcę i potem słowacką autostradą (dużo lepszą niż czeskie patatajki ze zwężkami). Po słowackiej stronie jest nowa droga ekspresowa, już w zeszłym roku jechało się płynnie choć remonty jeszcze trwały.
Nie wiem, czy jest sens jechać węgierską autostradą - czas przejazdu 86 jest zbliżony, mniej km, brak opłat, jedzie się dobrze. Ale jak kto lubi :boss:
W wariancie 86 na granicy węgierskiej są 2 opcje - albo jedziesz przez Słowenię, tylko trzeba uważać, żeby nie wylądować na autostradzie - na pierwszym rondku za granicą uciekasz na Dolga Vas, a potem jak droga prowadzi przez Lendavę na Mursko Središte - albo wzdłuż granicy przez Tornyiszentmiklós na Letenye. Osobiście wole tę pierwszą opcję, mam wrażenie, że Węgrzy bardziej się czepiają. Słoweniec nawet z budki nie wychodzi :mrgreen:
W wariancie autostradowym można rozważyć zjazd przed ostatnią bramką i przekroczyć granicę w Letenye. Kiedyś postałem sobie trochę na tej autostradzie...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.08.2015 12:05

Ja zawsze wyjeżdżam koło 19.00-20.00 wieczorem.
Pozwala to uniknąć słoikowych miszczuf prostej, którzy korkują niemiłosiernie każdy jeden zakręt ostrzejszy niż dziesięć stopni.
Na Lućko jestem mniej więcej koło 5.00 i nigdy nie zdarzyło się mi stać tam dłużej niż 10 minut.
Stanley_1985
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanley_1985 » 06.08.2015 12:07

Witam, wyjezdzam z Rybnika około godziny 17-18 do Zadaru. Zastanawiam się jak jechać. Pierwsza opcja to A1 do Chalupek potem na Brno, przez Austrie i z pominieciem autostrady na Slowenii. Potem standardowo A1 do Zadaru. Ze to piątek to zastanawiam się nad przejazdem przez Slowacje, Wegry z pominieciem autostrady ( przez Szombathely i Zalaegerszeg) potem na Zagrzeb i Zadar autostrada. Czy może mi ktoś podpowiedzieć która opcja będzie lepsza? Albo cos alternatywnego? Pozdrawiam i z góry dziekuje za podpowiedz :papa:
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 06.08.2015 12:12

Stanley_1985 napisał(a):Witam, wyjezdzam z Rybnika około godziny 17-18 do Zadaru. Zastanawiam się jak jechać. Pierwsza opcja to A1 do Chalupek potem na Brno, przez Austrie i z pominieciem autostrady na Slowenii. Potem standardowo A1 do Zadaru. Ze to piątek to zastanawiam się nad przejazdem przez Slowacje, Wegry z pominieciem autostrady ( przez Szombathely i Zalaegerszeg) potem na Zagrzeb i Zadar autostrada. Czy może mi ktoś podpowiedzieć która opcja będzie lepsza? Albo cos alternatywnego? Pozdrawiam i z góry dziekuje za podpowiedz :papa:


Ja wyjeżdzam z Częstochowy o 17 , drugą twoją trasą , może gdzieś się " zderzymy"
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 06.08.2015 12:20

kropi napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Prawie wszyscy tak jadą , ja wyjeżdzam z Częstochowy koło 17.00 w piątek trasą jak ty , ale w Brnie skręcam na Bratysławę , Gyor ,dalej drogą 81 do Szegecośtam i autostradą do Zagrzebia - ...

Też tak kombinowałem, niestety na autostradzie do Bratysławy był korek stojący, szczerze mówiąc nie wiem z jakiego powodu - więc ostatecznie bokami uciekłem na Mikulov i MLP. W sierpniu jest większy ruch i zatory mogą być częstsze.


My też jadąc w sobotę z Polski zobaczyliśmy korek na autostradzie (gdzieś koło 15-16-tej) i jak na nią wjechaliśmy, zaraz wyjechaliśmy, obok wjazdu był wyjazd. Pojechaliśmy na Mikulov, gdzie są przewężenia ale korków nie było.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2015 12:20

anakin napisał(a):Ja zawsze wyjeżdżam koło 19.00-20.00 wieczorem.
Pozwala to uniknąć słoikowych miszczuf prostej, którzy korkują niemiłosiernie każdy jeden zakręt ostrzejszy niż dziesięć stopni.


Zanim kogoś skrytykujesz to pomyśl dlaczego On tak się zachowuje. Zwalnianie w zakrętach czy w innych miejscach gdzie człowiek czuje się mniej komfortowo czy czuje jakieś zagrożenie to nie świadczy o niczym innym jak o rozwadze tej osoby, o tym że myśli i przewiduje oraz zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności. Nie każdy musi być taki miszcz zakrętów jak Ty. Najważniejsze to jechać bezpiecznie i nie przeceniać swoich umiejętności.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.08.2015 12:29

PWojtek napisał(a):Zanim kogoś skrytykujesz to pomyśl dlaczego On tak się zachowuje. Zwalnianie w zakrętach czy w innych miejscach gdzie człowiek czuje się mniej komfortowo czy czuje jakieś zagrożenie to nie świadczy o niczym innym jak o rozwadze tej osoby, o tym że myśli i przewiduje oraz zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności. Nie każdy musi być taki miszcz zakrętów jak Ty. Najważniejsze to jechać bezpiecznie i nie przeceniać swoich umiejętności.

Wykaż mi tam choć jedno słowo krytyki w poście, w którym stwierdziłem fakt.
Miałem na myśli ludzi, którzy w "trosce o bezpieczeństwo swoje jak i innych", na prostym odcinku drogi wyprzedzają wszystko i gdzie się tylko da, oczywiście z "zachowaniem obowiązujących przepisów drogowych" jak i znaków pionowych czy poziomych.
Świadczy to o ich niesamowitej "rozwadze" i "nietuzinkowych umiejętnościach".
Te "wybitne umiejętności" kończą się kiedy dojeżdżają do rzeczonego zakrętu.
Tyle.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 06.08.2015 17:59

ok już widzę ze tak
ramota
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramota » 06.08.2015 18:42

dids76 napisał(a):
ramota napisał(a):Może głupie moje pytanie, ale żem tu nowa i liczę na wyrozumiałość ;)
Gdzie sprawdzacie na bieżąco (chodzi mi o strony internetowe) ruch na trasie do Chorwacji?
Pozdrawiam :oops: :oops: :oops:


A tu sie trochę namęczyliśmy i zebraliśmy stronki z informacjami z kilku państw do kupy :oczko_usmiech: :mrgreen:

informacje-drogowe-w-krajach-tranzytowych-na-drodze-do-chorwacji-t41490.html#p1187113



Dziękuję za pomoc ;)
Pozdrawiam
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 06.08.2015 23:06

Dids76 , tak dla pewności droga (E65) z Brna do Bratysławy jest płatna ?
paulr
Cromaniak
Posty: 1030
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.08.2015 23:37

Delikatesy napisał(a):Dids76 , tak dla pewności droga (E65) z Brna do Bratysławy jest płatna ?

Tak
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 07.08.2015 08:52

paulr napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Dids76 , tak dla pewności droga (E65) z Brna do Bratysławy jest płatna ?

Tak

Dzięki , liczyłem na cud. 8O
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 07.08.2015 13:54

Witam
Będę jechał za tydzień z piatku na sobotę ale od strony Węgierskiej czyli wjazd na autostradę w Varazdin (A4) i z tego co pamiętam płatność na bramkach mam w Sveta Helena potem obwodnicą Zagrzebia i do Makarskiej. Czy w okolicach Sveta Helena korkuję się mocno w soboty rano ? bo rozumiem iż to jest "wąskie gardło" tej trasy bo potem już powinno być w zasadzie luźniej. Jechał ktoś ostatnio tą trasą jak z korkami ? w podobnym terminie czyli pt-sob.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 07.08.2015 16:24

Tam jest zwężenie przed bramkami i korkuje się w dzień
I tak musisz być przed 6 na Lucko w sobotę więc na korek na Sv.Helena nie trafisz
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 07.08.2015 16:51

@fhuzbych. Jechałem tędy 3 tygodnie temu.
Na bramkach Sveta Helena w sobotę ok. 12:00 (18.07) było może z 5 minut czekania - nie znaczy, że jest tak zawsze. Jechałem tędy po raz pierwszy.
Jak dojedziesz do Lucko to nie odbijaj od razu na A1 (korek na A3 zaczynał się jakieś 3 km przed zjazdem i dalej do bramek na A1) tylko na DK1 (następny zjazd a właściwie odbicie w prawo) w kierunku Jastrebarsko.
TAK NIE -> https://www.google.com/maps/dir/45.7489 ... m2!4m1!3e0
TAK -> https://www.google.com/maps/dir/45.7489 ... 69!1m0!3e0

W sobotę masz niemal pewne zatory do rozjazdu na Rijekę -> https://www.google.com/maps/dir/45.6897 ... m2!4m1!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 324
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone