Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 01.08.2024 23:30

marekkowalak napisał(a):
Marsallah napisał(a): Polska, Panie to już sruuuu - od granicy do Warszawy jedzie się teraz 3h. Tak, mamy najlepsze drogi na drodze na/z crowakacji.


Też jestem tego zdania. Obecnie, po latach wielkiej budowy, mamy jedne z lepszych drog szybkiego ruchu w Europie. A już odcinek A1 Częstochowa- Łódź to jest perełka!

A budowa cały czas trwa...

To chyba jeździcie tylko na tym odcinku Łódź-Częstochowa. Odcinek od Koła w kierunku Łodzi - katastrofalny stan prawego pasa. Małyszówka to chyba fenomen na skalę europejską.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 02.08.2024 06:50

Najlepsze w Europie doły od szkód górniczych na śląskim odcinku A1. Ale na pewno wiele się poprawiło i wiele jeszcze jest do zrobienia.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.08.2024 08:41

lukass8421 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Też jestem tego zdania. Obecnie, po latach wielkiej budowy, mamy jedne z lepszych drog szybkiego ruchu w Europie. A już odcinek A1 Częstochowa- Łódź to jest perełka!


Droga jest genialna tylko brakuje jeszcze jakości u szoferów. Szczególnie na tym odcinku gdzie droga jest 3 pasmowa a kierowcy jadą środkowym mimo pustego prawego pasa.


Zgadza się - jest to jeden z najgorszych nawyków polskich kierowców!
maciek_apo
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_apo » 04.08.2024 23:03

Marlowe1994 napisał(a):Najlepsze w Europie doły od szkód górniczych na śląskim odcinku A1. Ale na pewno wiele się poprawiło i wiele jeszcze jest do zrobienia.


Nie powielaj zasłyszanych teorii. To nie szkody górnicze tylko fuszerka przy robocie. Tam był prokurator i aresztowania w związku z tym jakoś w 2012 roku. W jednej warstwie miało być kruszywo a dali zwykłego piochu. No to się pofalowało. Tego nie ma jak naprawić, trzeba by cały odcinek rozebrać do gołego, usypać warstwy jak należy i zalać asfaltem.
croner
Croentuzjasta
Posty: 419
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 04.08.2024 23:13

maciek_apo napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):Najlepsze w Europie doły od szkód górniczych na śląskim odcinku A1. Ale na pewno wiele się poprawiło i wiele jeszcze jest do zrobienia.


Nie powielaj zasłyszanych teorii. To nie szkody górnicze tylko fuszerka przy robocie. Tam był prokurator i aresztowania w związku z tym jakoś w 2012 roku. W jednej warstwie miało być kruszywo a dali zwykłego piochu. No to się pofalowało.


Podaj źródło albo dowody, inaczej sam powielasz zasłyszane teorie :niepowiem:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.08.2024 23:20

maciek_apo napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):Najlepsze w Europie doły od szkód górniczych na śląskim odcinku A1. Ale na pewno wiele się poprawiło i wiele jeszcze jest do zrobienia.


Nie powielaj zasłyszanych teorii. To nie szkody górnicze tylko fuszerka przy robocie. Tam był prokurator i aresztowania w związku z tym jakoś w 2012 roku. W jednej warstwie miało być kruszywo a dali zwykłego piochu. No to się pofalowało. Tego nie ma jak naprawić, trzeba by cały odcinek rozebrać do gołego, usypać warstwy jak należy i zalać asfaltem.

No nie do końca jest jak piszesz. Rzeczywiście to nie szkody górnicze jak pisałem a materiał, dokładnie żużel jest sprawcą pofalowania. Pęcznieje a nie powinien i taki efekt. A łapówki i zatrzymania dotyczyły innego odcinka, bodajże świerklany- gorzyczki.
Pozdrav.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.08.2024 23:24

maciek_apo napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):Najlepsze w Europie doły od szkód górniczych na śląskim odcinku A1. Ale na pewno wiele się poprawiło i wiele jeszcze jest do zrobienia.


Nie powielaj zasłyszanych teorii. To nie szkody górnicze tylko fuszerka przy robocie. Tam był prokurator i aresztowania w związku z tym jakoś w 2012 roku. W jednej warstwie miało być kruszywo a dali zwykłego piochu. No to się pofalowało. Tego nie ma jak naprawić, trzeba by cały odcinek rozebrać do gołego, usypać warstwy jak należy i zalać asfaltem.

Na A1 mamy dwa miejsca z muldami, jedno Piekary Śląskie-Pyrzowice i drugie to Knurów do węzła Bełk (na Rybnik 925).
Pierwsze to fuszerka, drugie szkody górnicze, a sprawa prokuratorska była na fragmencie Piekary Śląskie i to nie z konstrukcją drogi a z nielegalnym pozyskiwaniem kruszywa (co w ziemi to należy do Państwa).
Notabene na tych odcinkach jest ograniczenie prędkości i warto je przestrzegać nawet bardziej niż ograniczają.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2024 08:28

Ja tam często jeżdżę pustym autem i spokojnie można jechać szybciej niż ograniczenie, gdybym jechał mocno załadowanym to trzymałbym się ograniczeń a nawet jechał trochę wolniej. Na odcinku Piekary - Pyrzowice najlepiej jechać lewym pasem.
Po drugiej stronie granicy w okolicach Ostrawy Czesi mają podobny problem.
pawers
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 19.08.2024 22:07

W najbliższą niedzielę planuje powrót do pl. Chce wyjechać z Makarskiej o 8 rano i non stop do Zagrożenia. Czy uda mi się uniknąć niedzielnych powrotów, czy jednak jestem skazany na koreczki? Tak wiem nie wraca się w niedziele ale czasem tak wychodzi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2024 06:44

pawers napisał(a):W najbliższą niedzielę planuje powrót do pl. Chce wyjechać z Makarskiej o 8 rano i non stop do Zagrożenia. Czy uda mi się uniknąć niedzielnych powrotów, czy jednak jestem skazany na koreczki? Tak wiem nie wraca się w niedziele ale czasem tak wychodzi.

Obserwowałem w ubiegłą niedzielę popołudniu drogę Slo-A-Cz na GM, takiej ilości komunikatów o wypadkach i dróg zaznaczonych na bordowo nie widziałem na tym odcinku nigdy.
Wracałem kilka razy w ostatnią niedzielę wakacji i zawsze był ruch max, aczkolwiek mz przeciągnie się to częściowo na niedzielę 1 września.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 832
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.08.2024 11:51

Zawsze wracam w niedzielę i różnie to bywa. Na wypadek lub warunki pogodowe nie ma rady i tego nie przewidzisz.
Jeżeli wyjedziesz ok 6 rano, to na 99% trasę przejedziesz bez korków.
O 8 - nie powinno być źle, ale w Lućko swoje odstoisz.
Ostatnio edytowano 22.08.2024 14:52 przez yarko2000, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.08.2024 15:57

pawers napisał(a):W najbliższą niedzielę planuje powrót do pl. Chce wyjechać z Makarskiej o 8 rano i non stop do Zagrożenia. Czy uda mi się uniknąć niedzielnych powrotów, czy jednak jestem skazany na koreczki? Tak wiem nie wraca się w niedziele ale czasem tak wychodzi.

Czyli jesteś ok.13:30 czyli szczyt korka na bramkach w Zagrzebiu, potem 4/5 towarzystwa leci na SLO gdzie za przejściem SLO/A wyrywkowe kontrole=korek.
Albo wcześnie rano albo po południu jeżeli nie chcesz się wpakować w "tradycyjny korek", niezależnie od innych zdarzeń.
Możesz też tego uniknąć, zjazd w Karlovać lub Jastrebarsko.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 750
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone