Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - po raz pierwszy.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010
Korcula - po raz pierwszy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 08.02.2010 12:26

Cześć wszystkim maniakom CRO :D W tym roku, po raz pierwszy wraz z moim chłopakiem wybieram się do Chorwacji. Planujemy wypad na Korculę, jadą jeszcze nasi znajomi. Mają wykupioną wycieczkę i pobyt w hotelu "Posejdon". No i w związku z tym chcemy ulokować się w tym samym hotelu. Ceny, jak zauważyłam, na przełomie lipca i sierpnia są dość wysokie(ok 46 Eu/doba), co wydaje się bardzo logiczne ale... Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś tańsza opcja jeśli chodzi o apartamenty, kwatery itp.? Chodzi po prostu o to żebyśmy się, przez te 7 dni, nie szukali po całej wyspie z dzikim błyskiem w oku, tylko byli gdzieś blisko siebie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2010 12:39

NataliaAsh napisał(a):....Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś tańsza opcja jeśli chodzi o apartamenty, kwatery itp.? .....

Polecam na początek lekturę działu FAQ
O namiarach na apartamenty trochę pisano na tym forum: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17804
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.02.2010 13:04

Piszesz : na Korčulę.. A wyspa jest naprawdę spora.. z nazwy hotelu wnioskuję, że może chodzić o miejsowość Vela Lukę (mam rację?). Jeśli tak, to nic prostrzego: przekopcie forum wpisując w forumową wyszukiwarkę hasło "vela luka" (było, oj było i to nie raz...); następnie w google wrzuć "apartmani vela luka" albo po polsku "apartamenty vela luka"... i posypią się oferty zakwaterowania prywatnego....
A i stronka TZ Vela Luka (oficjalna strona miejscowości i miejscowej wspólnoty turystycznej) też posłuży.. (i tam można znaleźć namiary na kwatery prywatne oraz info o tym, co ciekawego w okolicy).
Pozdrawiam
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 08.02.2010 13:15

Dziękuję, oczywiście sprawdzę. Każda informacja mile widziana ;)
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010
Dubrovnik - Orebic???

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 09.02.2010 11:27

Takie mam jeszcze pytanko, i nie krzyczcie proszę, że już był taki temat bo może ja ciemna jestem ale jak sprawdzam w wyszukiwarce to nie mogę znależć :)
Do rzeczy: samolot mi ląduje o 19:40 w Dubrovniku, i nie wiem czy szukać autobusu od razu do Orebicia, i jeśli tak to jakiego??? Czy może ewentualnie kimnąć się w Dubrovniku i przeczekać do rana? No bo jak dotrę do Orebicia to potem promem na Korculę więc suma sumarum najazd na właściciela kwatery zrobię w nocy. I teraz pytanie zasadnicze: czy ktoś ma może rozkład promów z Orebicia na Korculę? I czy daleko jest z portu na Vela luka? Ile to wszystko może potrwać?
Oczywiście 3xDziękuję kochani CROmaniacy którym i ja stać się zamierzam :lol:
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 09.02.2010 11:30

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Piszesz : na Korčulę.. A wyspa jest naprawdę spora.. z nazwy hotelu wnioskuję, że może chodzić o miejsowość Vela Lukę (mam rację?). Jeśli tak, to nic prostrzego: przekopcie forum wpisując w forumową wyszukiwarkę hasło "vela luka" (było, oj było i to nie raz...); następnie w google wrzuć "apartmani vela luka" albo po polsku "apartamenty vela luka"... i posypią się oferty zakwaterowania prywatnego....
A i stronka TZ Vela Luka (oficjalna strona miejscowości i miejscowej wspólnoty turystycznej) też posłuży.. (i tam można znaleźć namiary na kwatery prywatne oraz info o tym, co ciekawego w okolicy).
Pozdrawiam

Oczywiście dziękuję pani Katarzyno :) znalazłam kwaterę jak mi się zdaje około 600 m od "Posejdona" za pieniążki zadowalające:)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.02.2010 12:15

Kimnąć się w Dubrowniku :)
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 09.02.2010 12:19

witia napisał(a):Kimnąć się w Dubrowniku :)

Why???
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.02.2010 12:33

NataliaAsh napisał(a):
witia napisał(a):Kimnąć się w Dubrowniku :)

Why???


19:40 planowany przylot.
Do Orebica jest 114 km czyli ponad dwie godziny jazdy.
Ale to jak się ma od razu czym jechać :lol:
Bagaż, przystanek, rent a car...czas płynie...
Po co się męczyć jak można miło spędzić pierwszy wieczór na miejscu.

NataliaAsh napisał(a):No bo jak dotrę do Orebicia to potem promem na Korculę więc suma sumarum najazd na właściciela kwatery zrobię w nocy. I teraz pytanie zasadnicze: czy ktoś ma może rozkład promów z Orebicia na Korculę? I czy daleko jest z portu na Vela luka? Ile to wszystko może potrwać?
Oczywiście 3xDziękuję kochani CROmaniacy którym i ja stać się zamierzam :lol:


No właśnie.
forum/viewtopic.php?p=122797
forum/viewtopic.php?p=118033#118033
Promy
Ostatnio edytowano 09.02.2010 12:43 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
NataliaAsh
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAsh » 09.02.2010 12:41

JacYamaha napisał(a):
NataliaAsh napisał(a):
witia napisał(a):Kimnąć się w Dubrowniku :)

Why???


19:40 planowany przylot.
Do Orebica jest 114 km czyli ponad dwie godziny jazdy.
Ale to jak się ma od razu czym jechać :lol:
Bagaż, przystanek, rent a car...czas płynie...
Po co się męczyć jak można miło spędzić pierwszy wieczór na miejscu.

NataliaAsh napisał(a):No bo jak dotrę do Orebicia to potem promem na Korculę więc suma sumarum najazd na właściciela kwatery zrobię w nocy. I teraz pytanie zasadnicze: czy ktoś ma może rozkład promów z Orebicia na Korculę? I czy daleko jest z portu na Vela luka? Ile to wszystko może potrwać?

Oczywiście 3xDziękuję kochani CROmaniacy którym i ja stać się zamierzam :lol:


No właśnie.
forum/viewtopic.php?p=122797
forum/viewtopic.php?p=118033#118033

Dzięki, prześledzę na pewno :):):)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.02.2010 12:56

Dokładnie to samo chciałem napisać.
Autobus pewnie będzie jechał jeszcze dłużej. Nie kojarzę dokładnie, ale my samochodem jechaliśmy ponad 2 godziny. O ile nic się nie zmieniło, ostatni prom z Orebica na Korculę jest ok. 0:20 - 0:30. Na wyspie będziecie przed pierwszą w nocy. Niestety Vela Luka jest "po drugiej stronie". Autobus o tej porze odpada. Zresztą to jest też ponad godzina jazdy.
A Dubrownik nocą jest naprawdę wart polecenia :wink:
Polecam jakąś uroczą restaurację, spacer po starym mieście, potem przekimać i rano w drogę.
Udanych wakacji :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.02.2010 13:18

NataliaAsh napisał(a):
witia napisał(a):Kimnąć się w Dubrowniku :)

Why???


Hm.. Zanim przejdziesz przez kontrolę, odbierzesz bagaż, wygrzebiesz się z lotniska...
Lotnisko jest ok 20 km od Dubrovnika (bliżej Cavtatu niż Dubrovnika) ..

tu rozkład jazdy autobusów z Dubrovnika (z dworca głównego), co prawda chyba zimowy rozkład, letni nieco inny....

Nawet jeśli uda się jakoś do północy znaleźć w Korčuli (jakimś transferem z lotniska), to do przejechania masz jeszcze całą wyspę.. czyli jakieś 60 min. jazdy jak nic...w nocy zostaje tylko taxi (nie tanie) (lub ewentualnie zapłacić właścicielowi za przejazd...

Jedyne rozwiązanie to bezpośredni ransfer lotnisko - Vela Luka...
Moja rada: napisać do właściciela kwatery i pytać, co radzi... może da namiar na kogoś, kto robi transfery z lotniska....

tu na stronce TZ Vela Luka masz namiary na tamtejsze agencje turystyczne.. przejrzyj ich stronki pod kątem transferów z lotniska.

Albo spędź noc w Dubrovniku (nie koniecznie śpiąc)

Pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Korcula - po raz pierwszy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone