Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - miasto w czerwcu - jak tam moze być

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007
Korcula - miasto w czerwcu - jak tam moze być

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 20.03.2007 22:18

witam!

był ktoś moze w czerwcu w Korculi?
zamierzam zamieszkac na starówce i potrzebuję opini czy jest tam w tym terminie tłoczno i głośno prawie do rana jak na starówce w Wawie.

byłbym wdzieczy za pomoc
pozdr
irko
http://irko.republika.pl
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 06.04.2007 10:53

irko napisał(a):witam!

był ktoś moze w czerwcu w Korculi?
zamierzam zamieszkac na starówce i potrzebuję opini czy jest tam w tym terminie tłoczno i głośno prawie do rana jak na starówce w Wawie.

byłbym wdzieczy za pomoc
pozdr
irko
http://irko.republika.pl


bylam na korculi prawie caly sezon, czerwiec to raczej spokojny miesiac na wyspie choc nie spodziewaj sie upojnej ciszy. najwiekszy nawal to przelom lipca i sierpnia. zreszta samo miasto korcula jest małe więc nie trzeba zbyt wielu ludzi zeby byl tlok....polecam wizyte w lumbardzie, piaszczyste plaze i urokilwe knajpki,,, moja ulubiona to konoba "More", owoce morza - rewelacja...
Miśki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśki » 08.04.2007 17:24

Byłam 30.06 2006 w Korczuli - wspaniała zabawa na polowinki roku! Pochód przebierańców i mnóstwo muzyki. Polecam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.04.2007 17:45

Poza tematem:

irko napisał(a):http://irko.republika.pl


Irko, pieknę zdjęcia masz na stronce 8O . Olbrzymia przyjemność dla moich oczu.
Pozdrawiam
Miśki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miśki » 08.04.2007 17:48

Byłam 30.06 2006 w Korczuli - wspaniała zabawa na polowinki roku! Pochód przebierańców i mnóstwo muzyki. Polecam.
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 08.04.2007 17:54

Miśki napisał(a):Byłam 30.06 2006 w Korczuli - wspaniała zabawa na polowinki roku! Pochód przebierańców i mnóstwo muzyki. Polecam.


o szkoda, ja juz bede wtedy w domu :(
pozdrawiam
Irko

PS.dzieki za ogladniecie mojej strony
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 08.04.2007 20:24

irko napisał(a):był ktoś moze w czerwcu w Korculi?
zamierzam zamieszkac na starówce i potrzebuję opini czy jest tam w tym terminie tłoczno i głośno prawie do rana jak na starówce w Wawie.


Dwa lata temu byłem w połowie czerwca na jednodniowej wycieczce na Korculi. W zasadzie już tam zaczyna się sezon, ale nie było tak tłoczno jak prawie cały rok na starym mieście w............... Krakowie. :D Osobiście wolę odpoczywać w małej, spokojnej miejscowości ale to Twój wybór.
Pozdrawiam :wink:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 08.04.2007 20:59

Nie byliśmy osobiście, ale wiemy z relacji znajomych w tym okresie i w tym czasie . Delikatnie mówiąc za późno dla emerytów, a jeszcze nie dla koneserów masowego wypoczynku. Jednak jak zawsze, zależy to od konkretnych "wakaczowiczów" odpoczywających w danym miejscu!
pozdrawiam
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 08.04.2007 21:00

krakuscity napisał(a):Dwa lata temu byłem w połowie czerwca na jednodniowej wycieczce na Korculi. W zasadzie już tam zaczyna się sezon, ale nie było tak tłoczno jak prawie cały rok na starym mieście w............... Krakowie. :D Osobiście wolę odpoczywać w małej, spokojnej miejscowości ale to Twój wybór.
Pozdrawiam :wink:


hej ale ja nie bede siedzial caly dzien na ryku :wink:
troszke sie bede obijal po okolicy bardziej

pozdrawiam
Irko
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 08.04.2007 21:15

Dokładnie tak. Może więc nie warto zadawać podobnych pytań, gdyż na dziesięciu będzie dziesięć innych odpowiedzi, bądź opinii, które będą "odpychające" dla innych (niepotrzebnie). Korzystajmy więc z mówiących: "byłe, zobaczyłem... mam własną opinię". Każdy przecież inaczej odbiera skumulowanie wielu osób w jednym miejscu, niektórzy właśnie wolą TO!!

Pozdrawiam serdecznie
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 08.04.2007 21:19

Witam, Korcula-wyspa to dobry wybór ale w mieście-Korcula nie radzilbym zamieszkać...tak jak doradzala kolezanka Ilona ok 3 km od miasta miejscowość Lumbarda z urokliwymi plażami w tym dwie piaszczyste ...prom na stały ląd co godz. ok 15 min przeprawa i do Dubrownika 130 km. Wino z Korculi dzieki unikalnemu klimatowi wyspy ma niepowtarzalny smak...o czym może zaświadczyć moja przyjaciołka Grażyna z ktorą spedzilismy dwa urocze tygodnie 8-22 lipca 2006 r.Pozdrowionka. :lol:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.06.2007 07:55

Bylem wczoraj - rano duzo ludzi i glosno - jak trogirek
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 17.06.2007 22:32

Buber napisał(a):Bylem wczoraj - rano duzo ludzi i glosno - jak trogirek


to gdzies ty byl :-?
ja własnie wrociłem i samo miasto jest swietne
ludzi nie jest za duzo
duzo ludzi to masz w Dubrowniku

a wogóle chorwacja jest super :-)))))

pozdrawiam
ir
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.06.2007 23:28

Przecież nie na księżycu Irko. A Ty gdzie byłeś ?
Pewnie że Korcula jest swietna.
W mieście - w stosunku do Warszawy czy Dubrovnika ludzi mało i chyba to oczywiste, ale w stosunku do Orebica z którego przypłynąłem - dużo.

Też Cię pozdrawiam
Buber
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 18.06.2007 00:35

Mieszkałem przez tydzien w samej Korculi
Na miescie nigdy nie było wielkich tłumów
restauracje raczej pustawe
Jezdziłem równiez po okolicy i zdazały sie plaze gdzie bylismy zupełnie sami (ale zeby sie dostac trzeba było jezdzic "ścieżkami dla osłów" z napedem 4x4)

pozdrawiam
IR
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



Korcula - miasto w czerwcu - jak tam moze być
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone