Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - kwatera na samym starym miescie ???

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2007 23:12

irko napisał(a):
To znaczy gdzie?


trzy kilometry dalej :wink:
chciałbym byc jednak w tej okolicy

pozdrawiam
Irek


Czyli ta sama miejscowość, tyle, ze nie w centrum? Aha.
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 26.03.2007 11:41

Czyli ta sama miejscowość, tyle, ze nie w centrum? Aha.


tak, ta sama ale jednak w spokojnej okolicy

i teraz mam dylemat
(pytam o to w osobnym wątku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=196773)
jak dojechac

zdrowko :)
Irek
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 21.07.2007 10:08

juz było zapodawane ale dodam jeszcze i w tym watku
wrócilismy z Koeculi i wrazenia z wyjazdu opisałem na stronie
http://irko.republika.pl/foto.html

pozdrawiam
irko
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 05.02.2009 00:05

Irko, jeśli tu jeszcze zaglądasz, mógłbyś podać namiary na tą kwaterę w Korculi, w której byliście? My też w tym roku chcemy tam jechać i szukamy apartamentu na obrzeżach miasta.
Przeczytałam już chyba z 3 razy Twoją relację :) mam pytanie - czy dziś też zdecydowałbyś się na rejs ze Splitu, czy może z Drvenika..? My wciąż się zastanawiamy.
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 05.02.2009 09:20

witam po dłuzszej nieobecności

kwatera o którą pytasz
http://www.interhome.pl/Dom+wakacyjny/C ... almacja+Południowa/Korčula_Korčula/Jelena/HR8100.105.1/PL-PL.html

co do promu to popłynąłbym - zawsze warto spróbować czegoś nowego
i korki na trasie do (jak wracalismy) były spore

pozdrawiam i udanych wakacji

ir
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 06.02.2009 14:53

witam serdecznie,
polecam Lumbardę, 5 km od Korculi, wiekszość apartamentów nad samym możem, spokojniej i ciszej ale plaze nawet piaszczyste.
pozdrawiam.
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 06.02.2009 16:53

Czytałam o uroku lumbardzkich plaż, jednak nam chodzi właśnie o samo miasto Korcula, które podobno jest bardzo piękne i swym stylem przypomina nieco Hvar (w którym byliśmy w zeszłym roku i nas oczarował). Z Lumbardy, 5 km, nie moglibyśmy chodzić na wieczorne spacery po mieście, a nie chcemy tam dojeżdżać samochodem :? Wolimy już chyba dojeżdżać na plaże oddalone od kwatery.
Znalazłam jednak ten wątek i trochę mnie zaniepokoił fakt, że właściwie wszyscy tutaj radzą, aby nie rezerwować kwatery w pobliżu miasta... czy 2 km od centrum to naprawdę taki zły pomysł?
W Hvarze mieliśmy podobnie i byliśmy bardzo zadowoleni, ale tam były Piekielne Wyspy, wokół miasta, więc nie było problemu ze znalezieniem cichej plaży...
Może ktoś z Was był zakwaterowany w mieście Korczula i potrafi przedstawić jakieś plusy i minusy takiej lokalizacji, tak z doświadczenia?
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 06.02.2009 17:13

Plaza w Lumbardzie owszem, piaszczysta jest, ale jak tam byłem ten piasek to raczej przypominał błoto.To zupełnie inny piasek niz ten z nad bałtyku, czyściutki i biały. Dzieciaki nam sie tym wymazały i mielismy problem jak je umyć zeby czyste zapakowac do auta.

Co do Korculi - czytalaś w mojej relacji gdzie mieszkalismy. bylismy tam w środku sezonu i naprawde tłok bywał w zabytkowym centrum okolo południa jak przyjezdzali turyści. Po drugiej stronie zatoki (parez na fotke ponizej - na samej górze))

Obrazek

całkiem cicho i spokojnie
i TU BYŁA NAJLEPSZA PIASZCZYSTA PLAŻA na wyspie
z kamienistych nic nie przebije Bacwy - tam bylismy zupełnie sami

pozdrawiam
IR

PS. kazdy odradza ale kwatere w SAMYM mieście. 2 km od centrum powinno byc cicho i spokojnie. U nas było ;)
Obok nas mieszkali wyłacznie TAMBYLCY - żadnych turystów
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 08.02.2009 21:05

Dziękuję bardzo za objaśnienia :) Zostajemy więc przy opcji zamieszkania na obrzeżach miasta :P
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.02.2009 21:46

Potwierdzam , Bacva jest najlepsza :!: :D
magda777
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda777 » 11.05.2009 14:43

My również w tym roku zdecydowaliśmy się na miasto Korcula i podobnie jak Sysia_86 martwi mnie że wszyscy odradzają noclegi w samym mieście. Do Chorwacji jedziemy już 4 raz, najbardziej podobał nam się Trogir i właśnie takiego klimatu szukamy (tam jednak mieliśmy noclegi na wyspie Ciovo w Slatine i do Trogiru mieliśmy ok 6 km. więc codziennie jeździliśmy samochodem albo płynęliśmy łódką), wolimy być bliżej starówki, a do plaży jeździć samochodem. Czy miasto jest aż tak uciążliwe? Dodam że jedziemy z dzieckiem, na początku września.
Właśnie szukamy apartamentu, może ktoś może nam coś polecić?
Z góry dziękuję!
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 11.05.2009 20:39

My bierzemy kwaterę w Zrnovskiej Banji, 2 km od centrum, bo wzięłam sobie do serca rady formumowiczów i myślę, że to dobry wybór - odległość optymalna dla naszych wymagań (choć oczywiście okaże się dopiero czy to dobry wybór ;) ). Ale jesli nie sprawia Ci problemu dojeżdżanie na plażę to czemu nie bliżej centrum. Ja też jestem zwolenniczką spacerów po starówkach, zwłaszcza wieczorem, a wiadomo, że wtedy lepiej mieć bliżej do domu. No i chyba lepiej dla dziecka, któremu nie chciałoby się pewnie zbyt daleko z Wami spacerować. Proponuję w takim razie może szukać w dzielnicy Strecica, tj. 1 km - 800 m od centrum. W kamienicach w samym starym mieście też bym raczej odradzała, bo i głośniej w nocy, pewnie brak ogródka, gorzej z zaparkowaniem samochodu itd. Ale decyzja należy do Was :)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Korcula - kwatera na samym starym miescie ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone