Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 11:41

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

REGULAMIN

1. Konkurs przeznaczony jest dla użytkowników forum portalu cro.pl zarejestrowanych przed 12.10.2009.

2. Każdy biorący udział w konkursie może nadesłać jedno lub dwa zdjęcia wykonane w Chorwacji, niekoniecznie w tym roku.

3. Zdjęcia w postaci plików JPG nadesłać należy do niedzieli 01.11.2009, do godz. 20:00, na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Do zdjęć należy dołączyć:
- nick używany na forum cro.pl
- tytuł zdjęcia

Proszę o podawanie nicka w temacie e-maila

4. (Uwaga - zmiana) Zdjęcia proszę nadsyłać w maksymalnej rozdzielczości (po to, żebym nie musiał czekać, aż zwycięzcy konkursu podeślą oryginały do kalendarza). Jeśli ktoś woli sam sobie zmniejszyć, to może przysłać dwa komplety - oryginalne i zmniejszone do:
- max 300kB
- max 800px w poziomie
- max 700px w pionie


5. Nadsyłane fotografie będą umieszczane na stronie

https://www.cro.pl/konkursy/2009/mojachorwacja

w losowej kolejności. Każdemu zdjęciu zostanie nadany kolejny trzycyfrowy numer. Nick nadsyłającego zdjęcia będzie znany tylko administratorowi konkursu.
[dodano 13.10.2009] Zdjęcia nie mogą być dostępne w internecie (w sposób umożliwiający identyfikację autora) podczas trwania konkursu, jeśli zdjęcie już jest opublikowane to autor jest proszony o usunięcie go na czas konkursu. Inni użytkownicy posiadający wiedzę na temat autorów poszczególnych prac proszeni są o zachowanie milczenia na forum publicznym.

6. Istnieje możliwość zmiany, usunięcia lub dodania fotografii przez biorącego udział w konkursie w czasie nadsyłania prac (oczywiście w ramach limitu 2 zdjęć).

7. Zwycięzcy zostaną wyłonieni metodą głosowania.

8. Zwycięzcy konkursu wyłonieni głosowaniem mogą liczyć na uwiecznienie ich prac w formie kalendarza, oraz na inne nagrody zależne od hojności sponsorów.

9. Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z udzieleniem zgody na ich publikację na stronie konkursowej, oraz w formie drukowanej w kalendarzu "Moja Chorwacja" na 2010 rok.

10. Kwestie nieuregulowane niniejszym regulaminem, będziemy rozstrzygać z udziałem tak zwanego zdrowego rozsądku. Wszelkiej maści Trolle i inne Dzieci Neostrady proszone są o trzymanie się z dala od konkursu, bo jak nie to łapy poutrącam.

REGULAMIN GŁOSOWANIA

1. Prawo do głosowania mają uczestnicy forum cro.pl zarejestrowani przed 28.10.2009r.

2. Oddanie głosu jest jednokrotne - wykryte próby głosowania przez tę samą osobę pod różnymi nickami spowodują unieważnienie wszystkich głosów tej osoby.

3. Nie wolno głosować na własne zdjęcia.

4.Głosowanie jest tajne.

5. Aby zagłosować należy:
* wejść na stronę: [url]http://(adres zostanie podany w dniu rozpoczęcia glosowania)[/url]
* podać swój nick używany na forum cro.pl
* wybrać z listy 10 różnych fotografii, którym chcemy przydzielić odpowiednio 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkt.
* potwierdzić fakt głosowania na forum cro.pl.

Zanim wejdziemy na tę stronę, oczywiście przygotowujemy swoje typy... :wink: a przed wciśnięciem przycisku "Głosuj" sprawdzamy czy któreś ze zdjęć się nie powtarza. Można zagłosować na mniej niż 10 zdjęć i niekoniecznie muszą one zajmować pierwsze miejsca w formularzu. Można na przykład wybrać tylko jedno zdjęcie i dać mu 1 punkt - taki głos także jest ważny.

UWAGA
Po oddaniu swojego głosu na w.w. stronie klikamy w link, który przeniesie nas z powrotem do tego wątku, i tu potwierdzamy fakt zagłosowania. Głos niepotwierdzony jest nieważny.

6. Głosowanie trwa do poniedziałku 16 listopada 2009r. do godz. 20:00.

pozdrav K.
Ostatnio edytowano 29.10.2009 15:42 przez MorskiPas, łącznie edytowano 10 razy
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.10.2009 11:45

A jednak jest konkurs, super :lol:
Będzie kalendarz, no to szukam zdjęć :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.10.2009 11:49

MorskiPas napisał(a):3. Zdjęcia w postaci plików JPG nadesłać należy do niedzieli 25.10.2009, do godz. 20:00

MorskiPas napisał(a):7. Od dnia 13.10.2009 nastąpi dwutygodniowy okres głosowania.

:?:
MorskiPas napisał(a):Wszelkiej maści Trolle i inne Dzieci Neostrady proszone są o trzymanie się z dala.

:lol: :wink:

Fajnie że jest :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2009 11:50

Doczekaliśmy się konkursu kalendarzowego! Niech Moc będzie z Wami!

Pozdrawiam. :lol:

smoki3
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 12:01

kulka53 napisał(a):
MorskiPas napisał(a):3. Zdjęcia w postaci plików JPG nadesłać należy do niedzieli 25.10.2009, do godz. 20:00

MorskiPas napisał(a):7. Od dnia 13.10.2009 nastąpi dwutygodniowy okres głosowania.

:?:


Pomroczność ciemna. W dzisiejszych czasach dwa tygodnie trwają tydzień :cry: Już poprawiłem.
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 12.10.2009 13:22

Coś mi tu nie gra, głosować można od 13-go paździa a nadsyłać prace do 11 liścia ? To będą nierówno rozdzielone głosy jeśli ktoś wyśle później :)

5. Nadsyłane fotografie będą umieszczane na stronie konkursy/2009/mojachorwacja w losowej kolejności. Każdemu zdjęciu zostanie nadany kolejny trzycyfrowy numer. Nick nadsyłającego zdjęcia będzie znany tylko administratorowi konkursu.


A co jak foty były juz publikowane ? To wtedy ammy martwy zapis w regulaminie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2009 13:37

troyan napisał(a):
A co jak foty były juz publikowane ? To wtedy ammy martwy zapis w regulaminie :)


W poprzedniej edycji można było wystawiać takie zdjęcia pod warunkiem niepublikowania ich na forum po dniu rozpoczęcia konkursu.
Czyli jeśli już je wstawiliśmy, to OK., Jeśli natomiast zdjęcie zostało opublikowane po dacie rozpoczęcia konkursu to takiego zdjęcia nie można wystawić do oceny.
Pozdrawiam. :lol:

smoki3

Ps.Czekamy na decyzję MorskiPas. :lol:
Sewo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 13.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewo » 12.10.2009 14:10

Poniewaz pierwszy raz biorę udział w takim konkursie, mam trzy pytania:

1) wlasnie próbowałem cos odesłać na wspomniany adres, ponieważ wymagane "duże" pliki miały 2,5 i 14 MB, więc oczywiście nie przeszły z powodu ograniczeń serwera, czy coś robię źle, czy też nie zrozumiałem prodedury? Co to znaczy "o maksymalnej rozdzielczości", prosto z aparatu, lekko obrobione, ale nie zmiejszone, czy też zmniejszone do powiedzmy 2-4 MB?
2) zdjęcia już były na forum, mogą wejść, czy muszą być inne?
3) czy e-mail ze zdjęciami ma być podpisany, czy tylko nick i tytuły zdjęć?

Przepraszam za naiwne pytania, za rok będzie lepiej!
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 14:25

troyan napisał(a):Coś mi tu nie gra, głosować można od 13-go paździa a nadsyłać prace do 11 liścia ? To będą nierówno rozdzielone głosy jeśli ktoś wyśle później :)
A co jak foty były juz publikowane ? To wtedy ammy martwy zapis w regulaminie


Nic z tego nie rozumiem. Pomyliły mi się daty, ale poprawiłem je zaraz po zwróceniu uwagi przez Kulkę, czy coś jeszcze jest nie tak?. Jeśli chodzi o anonimowość prac to nie ma stuprocentowego sposobu, żeby ją zapewnić, ale w poprzednich latach jakoś nie było z tym większych problemów.

Albo robimy zabawę, albo dzielimy zapałkę na czworo. Mogę dopisać do regulaminu, że prace nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane, ale kto to będzie sprawdzał i czy to cokolwiek zmieni? Każdy z autorów ma jakieś tam grono bardziej zaprzyjaźnionych forumowiczów i może im wysłać mejla z informacją "głosujcie na mnie". Tego się nie da sprawdzić.
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 12.10.2009 14:29

Ja jestem raczej za skreślaniem takich martwy przepisów a nie tworzeniem nowych żeby te martwe ożywić więc wogóle bym w takim przypadku nie szedł w anonimowość zdjęć bo niektórzy z nas już coś publikowali i użytkownicy będą wiedzieć czyje zdjęcie do kogo należy :) O to mi chodziło :)

Z datami już poprawiłeś, ok.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 14:33

Sewo napisał(a):Poniewaz pierwszy raz biorę udział w takim konkursie, mam trzy pytania:

1) wlasnie próbowałem cos odesłać na wspomniany adres, ponieważ wymagane "duże" pliki miały 2,5 i 14 MB, więc oczywiście nie przeszły z powodu ograniczeń serwera, czy coś robię źle, czy też nie zrozumiałem prodedury? Co to znaczy "o maksymalnej rozdzielczości", prosto z aparatu, lekko obrobione, ale nie zmiejszone, czy też zmniejszone do powiedzmy 2-4 MB?
2) zdjęcia już były na forum, mogą wejść, czy muszą być inne?
3) czy e-mail ze zdjęciami ma być podpisany, czy tylko nick i tytuły zdjęć?

Przepraszam za naiwne pytania, za rok będzie lepiej!


1. Byc może skrzynka ma ograniczenie do 10MB. Zaraz to sprawdzę.
2. Tu spodziewam się burzliwej dyskusji, która i tak do niczego nie doprowadzi, bo 5% będzie za 5% przeciw a 90% się nie wypowie, ale przeczytam wszystkie argumenty i podejmę ostateczną decyzję do jutra.
3. Tylko nick i tytuł zdjęcia (w razie braku tytułu zdjęcie będzie nazwane "Bez tytułu")
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 12.10.2009 14:49

troyan napisał(a):Ja jestem raczej za skreślaniem takich martwy przepisów a nie tworzeniem nowych żeby te martwe ożywić więc wogóle bym w takim przypadku nie szedł w anonimowość zdjęć bo niektórzy z nas już coś publikowali i użytkownicy będą wiedzieć czyje zdjęcie do kogo należy :) O to mi chodziło :)


System jawny był w 2004 roku i z różnych powodów w 2005 roku Jacunio wprowadził system anonimowy i tak już zostało, ale ja jestem tylko od organizacji, więc niech się inni wypowiedzą. Mnie jest wszystko jedno, czy będzie nick pod zdjęciem czy nie będzie.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 12.10.2009 14:55

MorskiPas napisał(a):2. Tu spodziewam się burzliwej dyskusji, która i tak do niczego nie doprowadzi, bo 5% będzie za 5% przeciw a 90% się nie wypowie, ale przeczytam wszystkie argumenty i podejmę ostateczną decyzję do jutra.


Mogli być tacy, którzy swoje perełki pochowali gdzieś głęboko w oczekiwaniu na konkurs. Inni podzielili się z nami od razu tym, co mieli najlepszego. Nie byłoby dobrze, gdyby ci drudzy wyszli na naiwniaków. :wink:
troyan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) troyan » 12.10.2009 15:30

jan_s1 napisał(a):
Mogli być tacy, którzy swoje perełki pochowali gdzieś głęboko w oczekiwaniu na konkurs. Inni podzielili się z nami od razu tym, co mieli najlepszego. Nie byłoby dobrze, gdyby ci drudzy wyszli na naiwniaków. :wink:


O, a nóż widelec nas minie jakiś nagrodowy wypad do hotelu siedmio-gwizdkowego od sponsorów

8)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 12.10.2009 15:32

jestem za obecną formułą. nawet nie chodzi o świadome kierowanie się sympatią ale o obiektywną ocenę. podpisywanie prac podświadomie wpływa na stosunek odbiorcy i jest to zupełnie niepotrzebny zabieg.
zarzut, że skoro można coś gdzieś tam wygrzebać to anonimowe głosowanie jest pozbawione sensu, uważam za mało przekonujący.
myślę, że znakomita większość głosujących nie bawi się w zgadywanki, a jeśli ktoś musi... trudno. rok temu system zdał egzamin i jestem za utrzymaniem tej anonimowej formuły :!:

jeszcze kwestia już opublikowanych prac:

MorskiPas napisał(a):2. Tu spodziewam się burzliwej dyskusji, która i tak do niczego nie doprowadzi, bo 5% będzie za 5% przeciw a 90% się nie wypowie, ale przeczytam wszystkie argumenty i podejmę ostateczną decyzję do jutra.


smoki3 napisał(a):
troyan napisał(a):A co jak foty były juz publikowane ? To wtedy ammy martwy zapis w regulaminie :)

W poprzedniej edycji można było wystawiać takie zdjęcia pod warunkiem niepublikowania ich na forum po dniu rozpoczęcia konkursu.


Powyższy pomysł jest dobry i klarowny. Jeśli ktoś wysyła zdjęcie na konkurs to niech zadba o to by nie było publikowane w czasie jego trwania. W przypadku dwóch prac to chyba nie jest jakieś straszne wymaganie. Publikacja może tyczyć się nie tylko forum ale ogólnie internetu aby nie było niedomówień typu - ale to był tylko link do galerii, a nie do zdjęcia. Jeśli znajdziemy gdzieś konkursową pracę (ktokolwiek) zgłasza i fotka wylatuje z konkursu. Jeśli zgłoszenie ma miejsce po jego zakończeniu - nie dyskwalifikuje i nie ma wpływu na werdykt.
W interesie każdego uczestnika będzie aby zadbać o tymczasową anonimowość. Za ujawnianie autora pracy w czasie trwania konkursu banan na forum - zgodnie z kalendarzem do końca 2010 :twisted: To, że ktoś kiedyś gdzieś coś widział uważam za problem mało istotny jeśli nie robi z tego publicznego pożytku - dlatego nie ma znaczenia czy prace były wcześniej publikowane.

Tyle ode mnie ;)
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone