Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.11.2009 11:37

Fata :!:
...bo to zabawa jest! :) Swego rodzaju plebiscyt... :wink:

A z 'czynnikiem fotograficznym' to bywa baaardzo różnie... :!:
Pamiętasz zapewne miesięcznik 'foto' i cykl 'PRO - KONTRA' gdzie dwoje profesjonalistów przedstawiało skrajne oceny tego samego zdjęcia nadesłanego przez amatora...

Oczywiście zdjęcie które oceniam powinno spełniać pewne minimalne wymogi...

Lidia ma rację..., zapytam i ja dlaczego nie głosowałeś :?:

W jednej z poprzednich edycji konkursu przeczytałem o powodzie, który zupełnie mnie rozwalił...!

pozdr
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 19.11.2009 11:46

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich autorów zdjęć. Za oknem jesień, w szpitalach grypa, a my wspominamy, słońce, plażę, zabytki. Myślę, że póki, co jest to dobra i sprawdzona metoda przeciw AH1N1 zamiast szczepionek, których w Polsce nie ma. :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.11.2009 13:27

hepik napisał(a):
jan_s1 napisał(a): To już n-ty post z tym samym motywem. Przecież my tu (a przynajmniej ja) nic nie trafiamy, a tym bardziej nie typujemy.
Jeśli mój kandydat nie zajmie pierwszego miejsca, to wcale nie znaczy, że nie udało mi się typowanie.


Kolega nigdy nie ogladał Familiady?


Nie.

hepik napisał(a):To już kilkanaście lat na antenie i własnie o to w tym chodzi-żeby trafić w to ,co większość uważa.


Pewnie, bo nie od dziś wiadomo, że większość ma zawsze rację. :wink:
A ja myślałem, że wybieram najlepsze wg mnie zdjęcia i nawet, jak one przegrają z kretesem, to w dalszym ciągu pozostają najlepsze. :lol:
Lord79
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lord79 » 19.11.2009 14:35

Fotografowaniem zainteresowałem się dopiero niedawno. Można stwierdzić, że dopiero raczkuję w tej dziedzinie. Moje zdjęcia (Klasztor nad Orebicem i Noc w porcie) poniosły sromotną klęskę. Też mógłbym pomyśleć, że mogłem wysłać zdjęcia, które bardziej trafiły w gusta głosujących. Wybierając, kierowałem się zasadą by były inne niż już zgłoszone. Po co np kilka zdjeć: Makarska nocą? Ale uważam że nie ma co się tym przejmować: jak w sporcie, liczy się udział i zabawa :)
Ja z swojej strony gratuluję wszystkim uczestnikom. Załuję tylko, że z powodu gapiostwa sam nie zdążyłem z głosowaniem.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.11.2009 14:39

jan_s1 napisał(a):Pewnie, bo nie od dziś wiadomo, że większość ma zawsze rację. :wink:
A ja myślałem, że wybieram najlepsze wg mnie zdjęcia i nawet, jak one przegrają z kretesem, to w dalszym ciągu pozostają najlepsze. :lol:


No to właśnie tak jest, dla Ciebie i dla mnie są najlepsze. W moim wypadku jeszcze pozostają na długo w pamięci i często są potem powodem chęci zobaczenia na własne oczy danego miejsca.

Zdjęcia które zajmują pierwsze pozycje z taką przewagą punktów zostały wybrane przez większość i dlatego bardzo wielu uczestników zabawy może się do typowania przyznać. Statystyka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2009 17:31

Lord79 napisał(a): Moje zdjęcia (Klasztor nad Orebicem i Noc w porcie) poniosły sromotną klęskę.

..spoko i tak jedno z nich będzie na kalendarzu...:wink:

Lord79 napisał(a):Załuję tylko, że z powodu gapiostwa sam nie zdążyłem z głosowaniem.

..no a za to należą się baty i nagana z wpisaniem do akt forumowych.... :wink:
Lord79
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lord79 » 19.11.2009 17:52

lubelski napisał(a):
Lord79 napisał(a): Moje zdjęcia (Klasztor nad Orebicem i Noc w porcie) poniosły sromotną klęskę.

..spoko i tak jedno z nich będzie na kalendarzu...:wink:

Lord79 napisał(a):Załuję tylko, że z powodu gapiostwa sam nie zdążyłem z głosowaniem.

..no a za to należą się baty i nagana z wpisaniem do akt forumowych.... :wink:


Chyba jednak nie.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.11.2009 21:45

Kilku przedmówców przede mną poruszyło istotny problem - dlaczego takie zdjęcia wysyłamy i po co ?
Ja wysyłam te zdjęcia, które najbardziej uruchamiają wspomnienia z wakacji, te, które najbardziej zapadły w moją psychikę. Nie kieruję się nigdy wyborem "pod gusta forumowiczów" ( które można po kilku latach wyczuć ), bo wcale nie zależy mi na wygranej. Z tego powodu, że ten konkurs dla mnie to nie dyscyplina sportu lub rywalizacja, tylko pewien rodzaj psychologicznej zabawy z ludźmi podzielającymi tą samą pasję.
Chcę pokazać moimi zdjęciami, co mnie poruszyło w tym roku w Chorwacji i ciekaw jestem, co poruszyło innych. Przez to się poznajemy.
A jeśli jeszcze statystycznie wyjdzie, że postrzegamy ekspresję Cro w podobny sposób - to mnie to cieszy. Nie ma w tym nic z artystycznej oceny zdjęcia. Każdy fotografuje jak umie - dlatego nie biorę udziału w konkursach na forach fotograficznych, tylko właśnie tu.
I jak napisał termondar - ta dawka pozytywnej energii jest nam bardzo potrzebna - więc wszyscy na tej zabawie korzystamy .
To mój punkt widzenia konkursu - każdy inny jest równie dobry :)
pozdrav svima :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.11.2009 21:47

Lidia K napisał(a):Byłam ciekawa jak zagłosował znawca czynników fotograficznych i się baaaaardzo zawiodłam bo nie znalazłam jego głosów. Może wcale nie głosował?

Nie będę komentował Twego posta. :?
Ani wysyłał sprawozdania z mojego czasu i planu ostatnich zajęć (raczej ważniejszych niż wszelkie konkursy). Być może niektórzy nie zajarzyli, że ocenie podlegały zdjęcia a nie głosujący i to czy głosowali. I nigdzie nie było napisane, że to jakiś obowiązek... :?
W każdym razie dla mnie jest logiczne, że jak jest coś, co nazwano konkursem i ludzie publicznie pokazują zdjęcia, to pojawiają się oceny i opinie. Zarówno ze stricte fotograficznego punktu widzenia jak i z własnego zwyczajnego widzimisię- do czego każdy, kimkolwiek by nie był, ma tutaj prawo.
Proste jak drut i nikomu zdrowo myślącemu nie przynosi ujmy żadna opinia wyrażona w normalny, kulturalny i niezłośliwy sposób.
Pozdrawiam.

P.S. Czy ktoś wie lub podejrzewa, gdzie jest ta lagunka?
Bo dodam, że to baaardzo znana okolica. :) :wink:
Ostatnio edytowano 19.11.2009 22:02 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.11.2009 22:01

Fatamorgana, zdążyłem przeczytać co napisałeś......

Zapewniam, Lidii nie chodziło o to, o co ja podejrzewasz, wiem bo rozmawialiśmy o tym. Jesteś fachowcem w dziedzinie fotografii a zawsze interesuje nas jak w konkursach na CRO głosują własnie tacy, udzielający się tu znawcy tematu, Rafał K, Rysio mutiaq czy Leszek Skupin.

Po prostu, interesuje nas które zdjęcia oni wybiorą jako udane pod względem poprawności fotografowania, to dla nas jest zawsze pewnego rodzaju nauka.....

Niepotrzebnie się unosisz, to, że nie glosowałeś to nie był zarzut......

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.11.2009 22:06

Dajmy spokój, ok?
Ciężki dzień dzisiaj dla wszystkich.
Trzeba czasami po prostu więcej pomyśleć zanim się napisze jakieś pytania w czyimś kierunku i tyle.

Jeśli ktoś się poczuje przez to szczęśliwszy/spokojniejszy, to mogę mu napisać na maila dlaczego nie głosowałem (a zapewniam, ze powód przejdzie jego najśmielsze oczekiwania i zrobi tak: 8O 8O 8O ).
:) :wink:

Ciekaw jestem, czy ktoś zgadnie, gdzie to jest...no ta zielona lagunka. :) :lol: .
Może 2 piwa? :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.11.2009 22:45

Lord79 napisał(a):
Chyba jednak nie.

proszę nie kłócić się ze starszym, a poza tym producentem kalendarza.... 8) :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4129
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 20.11.2009 11:28

Ja tam w sprawie oceniania gustów głosujacych to raczej się nie powinienem wypowiadać bo moje zdjęcia są daaaaleko :lol: O tym na jakie zdjęcia głosuję już coś mogę napisać. Były zdjęcia na które chciałem zagłosować, ale jak się zastonowiłem czy chcę je ogladać w kalendarzu to odpadły. Można zrobić dobre zdjęcie technicznie, które nic nie przedstawia i gorsze technicznie, które w ogladającym budzi jakieś emocje. Na pytanie co lepsze to chyba jeszcze nikt nie znalazł odpowiedzi. :lol:
Ostatnio edytowano 20.11.2009 11:42 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2009 16:56

kulka53 napisał(a):
Po prostu, interesuje nas które zdjęcia oni wybiorą jako udane pod względem poprawności fotografowania, to dla nas jest zawsze pewnego rodzaju nauka....


Mogę sie pod tym podpisać.Też tak mam(łem) ;)

Fatamorgana chyba zbyt emocjonalnie podchodzi,choc akurat trzy czy cztery zdjecia z pierwszej 12-stki(a zwłaszcza jedno )lekko mnie zdziwiło bulwersująco ale to nie "wina" pstrykających ;)
Vox populi...itd
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.11.2009 03:25

Trudno nie mieć żadnych emocji gdy chodzi o coś, co się kocha... :)

No to czekam na odpowiedzi jeszcze tydzień, a jak nie będzie, to po prostu pokażę innym zdjęciem gdzież to było... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009" - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone