Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009"

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2009 10:59

Zlybanan -może popraw wszystkie foty technicznie,podmienimy i poziom konkursu wzrośnie niebotycznie. :wink:
Swoja drogą imponujące co może zrobić postprocessing z tym cropowanym kotem.

PS Już pisałem ... wskazywanie tutaj na konkretne zdjęcia jest nieuczciwym lobbingiem ,zapewne bez złych intencji i podtekstów ale jest .
A że lobbing jest ostatnio pod lupą służb,uważajcie co mówicie przez telefon ;)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.10.2009 11:59

hepik napisał(a):Zlybanan -może popraw wszystkie foty technicznie,podmienimy i poziom konkursu wzrośnie niebotycznie. :wink:
Swoja drogą imponujące co może zrobić postprocessing z tym cropowanym kotem.


Kotu po ponownym przesłaniu i pokazaniu go ponownie w wątku konkursowym i tak to nie pomoże. Tak według mnie.

Z prostej przyczyny. Wysyłane zdjęcia mają zalecony rozmiar 800 na szerokość a są rozciągane do prawie 900 pix (10% więcej). I się rozmydlają. Jedne mniej inne bardziej. A szkoda. Bo mogłyby być takie jak zostały przygotowane przez autora np na szerokość dokładnie 800 czyli zgodnie z zaleceniem.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.10.2009 12:25

Lidia K napisał(a):Wysyłane zdjęcia mają zalecony rozmiar 800 na szerokość a są rozciągane do prawie 900 pix (10% więcej). I się rozmydlają. Jedne mniej inne bardziej. A szkoda. Bo mogłyby być takie jak zostały przygotowane przez autora np na szerokość dokładnie 800 czyli zgodnie z zaleceniem.


Możesz rozwinąć temat, bo nie bardzo wiem co masz na myśli. Ja widzę 800.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.10.2009 12:58

MorskiPas napisał(a):Możesz rozwinąć temat, bo nie bardzo wiem co masz na myśli. Ja widzę 800.


Przepraszam, ale to była moja wina.

Używam przeglądarki firefox i monitora 19 calowego. Sama sobie rozciągnęłam widok stron internetowych. Teraz wróciłam do pierwotnego ustawienia i jest OK. Też mam 800. A przyczyną mydła jest wysłanie zbyt wielkiego zdjecia ponad regulaminowy rozmiar 300Kb.

Jest OK.
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 28.10.2009 16:24

darek1 napisał(a):Proponuję aby jako tło pierwszej strony kalendarza stanowiło zdjecie z postu Miss Chorwacji 2009 - dziewczyna stojąca w morzu topless, odwrócona tyłem do osoby fotografującej czyli Rafako. Pozdrawiam

Gdzie mogę znaleźć ten temat i zdjęcie? :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.10.2009 16:29

Alita napisał(a):Gdzie mogę znaleźć ten temat i zdjęcie? :lol:

MissCro2009

MisterCro nie ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2009 17:37

hepik napisał(a):Zlybanan -może popraw wszystkie foty technicznie,podmienimy i poziom konkursu wzrośnie niebotycznie. :wink:
Swoja drogą imponujące co może zrobić postprocessing z tym cropowanym kotem.

PS Już pisałem ... wskazywanie tutaj na konkretne zdjęcia jest nieuczciwym lobbingiem ,zapewne bez złych intencji i podtekstów ale jest .
A że lobbing jest ostatnio pod lupą służb,uważajcie co mówicie przez telefon ;)



Jak wspominałeś - zabawa podprogowa.
A pro po jakieś progi mignęły na zdjęciach konkursowych.
Obrazek

smoki3
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 28.10.2009 19:59

Hej - fotki na konkurs wspaniałe - będzie bardzo trudny wybór.
Męczy mnie niestety problem który pewnie sam sobie wymyśliłem :wink:

Czy nie obawiacie się ,że jeżeli pierwszych 12 miejsc zajmą same widoki przepięknego Jadranu lub widoki Biokova bądź np. uliczki Dubrownika to kalendarz będzie strasznie monotematyczny?

Nie wiem czy jasno się wyraziłem,ale jeżeli sporo pierwszych miejsc zajmą "zachody słońca" ( urocze zresztą ) to kalendarz będzie piękny ale niestety nudny - przy całym szacunku dla autorów .

Fajnie gdyby kalendarz przedstawiał wiele różnych miejsc :
kilka fotek Jadranu, zabytków, Plitvic , zachodów, kotów :D itp.

Może dobrym pomysłem było by podzielnie fotek na działy ( grupy )? np:
Jadran, Góry, Zabytki, Ludzie itp
i wybranie np. 3 fotek z każdej grupy, które zdobyły najwięcej punktów.

Mielibyśmy wtedy gwarancję, że kalendarz będzie różnorodny.

To taki mój "luźno" rzucony pomysł, ale może warto chociaż nad nim podyskutować.

Pozdrawiam "szukający dziury w całym" Artur
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2009 20:06

Artur, powiem szczerze, że się też nad tym zastanawiałam... Ale po chwili doszłam do wniosku, że każdy wybierający wyróżni co innego: jeden widok Jadranu, inny - zachód słońca, jeszcze inny - górski krajobraz, a jeszcze inny - wszystko to razem :wink: Jestem przekonana, że zdjęcia będą różnorodne, bo każdy lubi inny rodzaj fotografii: pejzaże, makro, portrety...
Nie martwiłabym się tym za bardzo. W ubiegłym roku takiego problemu nie było; wybraliśmy różne foty.

Pozdrawiam :)
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 28.10.2009 20:10

Nigdy nie widziałem poprzednich edycji kalendarza stąd nie mam pojecia czy to doby pomysł ... aby wszyscy uczestnicy pomimo nie zakwalifikowania się do pierwszej "12" mieli w jego tworzeniu swoją cząstkę może na stronkę tytułową dać wlepkę wszystkich wysłanych fotek....
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 28.10.2009 20:15

Hej Maslinko - masz generalnie rację - ilu ludzi tyle gustów i guścików.
Chyba wychodzi ze mnie moje "poznańskie" wychowanie - "porządek musi być" :oops:

Chętnie zobaczył bym zeszłoroczne zwycięskie fotki - jest gdzieś taki temat na forum ?
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 28.10.2009 20:18

parę postów wcześniej jest link do stronki....
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2009 20:24

Ubiegłoroczne wyniki są tutaj

Tobie, Mab, chodziło chyba o inny konkurs :twisted:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 28.10.2009 20:27

Hepik na "6" stronce podał link...więc "podałem dalej"..........;)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.10.2009 20:34

mab napisał(a):Nigdy nie widziałem poprzednich edycji kalendarza


Proszę uprzejmie. Tu są wszystkie poprzednie edycje w formacie PDF:

kalendarze/

pozdrav K
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Konkurs fotograficzny "Moja Chorwacja - 2009" - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone