Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.08.2024 20:38

marze_na napisał(a):Też się zamelduję, ale głównie z sympatii dla autorki :D .

Cześć Marzenko, bardzo mi miło :smo: .
marze_na napisał(a): O czasu do czasu na pewno zajrzę i pooglądam zdjęcia.

Świetnie, zapraszam :D
marze_na napisał(a):Możecie się dziwić, ale mnie te wschodnie, azjatyckie kierunki nic a nic nie kręcą 8O .

Znam osobiście kilka osób, których Daleki Wschód nie kręci. Twoje relacje pomogły mi "rozwinąć" chorobę, która zwie się Italia, może moja relacja pomoże Ci łaskawszym okiem spojrzeć na Daleki Wschód :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.08.2024 20:44

piotrf napisał(a):Rozmijamy się w relacjach - u mnie również Doha , ale w kierunku przeciwnym :oczko:

Czyli już wracacie :).
piotrf napisał(a):Co do toalet w tamtej części świata - mimo ogromnej ilości obsługiwanych podróżnych za każdym razem odwiedzając te przybytki z zazdrością stwierdzałem , że mamy skąd brać przykład . . .
Samo lotnisko też może się podobać , uprzejmość obsługi , wystrój wnętrz , przestronność i wygoda 8)
Pozdrawiam
Piotr

Dokładnie. Ktoś może powiedzieć, że lotnisko to lotnisko i nie ma się o czym za długo rozpisywać, ale to jest w moim rankingu na miejscu 2 :mg: .
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1625
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 05.08.2024 09:40

wiola2012 napisał(a):
Dokładnie. Ktoś może powiedzieć, że lotnisko to lotnisko i nie ma się o czym za długo rozpisywać, ale to jest w moim rankingu na miejscu 2 :mg: .


Moje też :verryhappy: . A katarskie linie to chyba najlepsze, którymi lecieliśmy.

Daleki Wschód to się zazwyczaj kocha albo nienawidzi. Mnie trochę przeraża tam ilość człowieka na m2 i nie mówię o turystach tylko ludności miejscowej. Mamy trochę tamtejszych kierunków na liście ale na razie ciągle wygrywają inne...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.08.2024 09:45

wiola2012 napisał(a):
Wiem, wiem :D . Jeszcze byś większość czasu spędziła na mostku z kapitanem dając mu wskazówki ;)
Sąsiad płynął miesiąc 8O. To były lata sześćdziesiąte.


Ster bym mu zabrała :lol: :lol: :lol:
AgaGy
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 05.08.2024 21:52

Ja też chętnie przycupnę w kąciku, bo Tajlandia to był mój pierwszy daleki lot poza Europę. Chętnie zobaczę ją Twoimi oczami.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.08.2024 08:13

Aglaia napisał(a):
wiola2012 napisał(a):
Dokładnie. Ktoś może powiedzieć, że lotnisko to lotnisko i nie ma się o czym za długo rozpisywać, ale to jest w moim rankingu na miejscu 2 :mg: .

Moje też :verryhappy: . A katarskie linie to chyba najlepsze, którymi lecieliśmy.

U mnie w rankingu (jak dotychczas) na równi z austriackimi :)
Aglaia napisał(a):Daleki Wschód to się zazwyczaj kocha albo nienawidzi. ... Mamy trochę tamtejszych kierunków na liście ale na razie ciągle wygrywają inne...

Mam nadzieję, że będą relacje na forum, te ostatnie były super! :D :tak:
Kapitańska Baba napisał(a):
wiola2012 napisał(a):
Wiem, wiem :D . Jeszcze byś większość czasu spędziła na mostku z kapitanem dając mu wskazówki ;)

Ster bym mu zabrała :lol: :lol: :lol:

To też mi przyszło do głowy :lool: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.08.2024 08:16

AgaGy napisał(a):Ja też chętnie przycupnę w kąciku, bo Tajlandia to był mój pierwszy daleki lot poza Europę. Chętnie zobaczę ją Twoimi oczami.

Witaj AgaGY! Bardzo się cieszę, że zajrzałaś :D . Wychodź z kącika i rozgość się wygodnie :D . Ciekawa jestem czy Twoje Wrażenia były podobne do moich.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1625
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 06.08.2024 15:01

wiola2012 napisał(a):
Aglaia napisał(a):Daleki Wschód to się zazwyczaj kocha albo nienawidzi. ... Mamy trochę tamtejszych kierunków na liście ale na razie ciągle wygrywają inne...

Mam nadzieję, że będą relacje na forum, te ostatnie były super! :D :tak:


Dzięki. Pewnie będą ale to dopiero jak nas dopadnie jesienna szarówka. Wtedy trochę słońca się przyda :verryhappy: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.08.2024 15:54

Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024

Lądujemy. Nie siedzę przy oknie, więc nie mam jak robić zdjęć, przez kawałek szybki patrzę na to co na zewnątrz . Pierwsze co przychodzi mi do głowy to: jest bardzo zielono i ta myśl będzie mi towarzyszyć niejednokrotnie podczas wakacji. Powietrze nie jest przejrzyste, ale też nie jest pochmurnie.
Gdy samolot się zatrzymał, w pasażerów wstąpiła nowa energia :D . Najpierw wysiadają ci z pierwszych rzędów, potem z kolejnych, trochę to trwa. Mijam rzędy foteli i w głowie mi się nie mieści, jak ludzie mogą zostawić po sobie taki bałagan 8O. Autentycznie jeszcze takiego nie widziałam.
Samolot opuszczamy rękawem, szybciutko, bo temperatura w nim panująca jest nieznośna. Czyżby przedsmak tego, co czeka nas na zewnątrz :hut: ? Przyspieszamy kroku i kierujemy się do kolejki dla turystów, będziemy przechodzić kontrolę paszportową. Stojąc w kolejce nawiązujemy połączenie z lotniskowym WiFi. Wszystko idzie bardzo sprawnie i bezproblemowo. Pieczątka w paszporcie informuje, że Tajlandia chce nas gościć calutki miesiąc. Szkoda, że nie możemy skorzystać ;) .
Mamy już pieczątki, możemy iść po walizki. Zawsze z lekkim stresikiem, gdyż zawsze mam obawę czy pojawia się na kołowrotku :mg:
Są! Nie kazały na siebie długo czekać.
Nikt więcej już nas nie kontroluje, chociaż są taśmy wskazujące na to, że powinniśmy jeszcze przepuścić bagaż.
Oczekując na walizkę napisałam do naszego kierowcy, że jesteśmy , niech napisze gdzie mamy czekać. Nie odczytał jeszcze wiadomości, to dzwonię przez whatsapp. Okazało się że stoi w korku i będzie za maksymalnie 0,5 h. Udostępnił mi swoją lokalizację i mogłam śledzić poruszającą się kropeczkę na mapie :spoko: .

No i super, ale przecież za taksówkę trzeba czymś zapłacić :D . Całkiem wyleciało nam to z głowy. Idziemy do kantoru.
Kurs w kantorach lotniskowych był wszędzie taki sam i wynosił troszkę ponad 34 baty za 1 $. Wymieniamy na początek po 100 dolarów na parę, tyle żeby starczyło na transport i hotel , resztę wymienimy na mieście. Wszystkie hotele w których byliśmy akceptują płatności kartą ale doliczają za to 3% prowizji. Sklepy , które obsługują płatności kartą, takiej prowizji nie doliczają. Wiedziałam o tym wcześniej, dlatego za te miejsca zakwaterowania, które nie były opłacone z góry płaciliśmy gotówką.

Ale wróćmy na halę przylotów. Zostaje do rozwiązania jeszcze problem Internetu. Pierwsza opcja jest taka, że można kupić na lotnisku kartę sim i włożyć ją do zapasowego telefonu. Kartę można kupić też, dużo taniej, w każdym 7 eleven. Jeśli ktoś nie musi mieć Internetu na już, może poszukać sklepu. Innym rozwiązaniem , które wybrała większość z nas, jest zakup karty e-sim jaką oferuje Revolut. Ja to zrobiłam jeszcze w domu, ale spokojnie można to zrobić na lotnisku (z Wifi) . Za 5 GB zapłaciłam 40 zł. Instalacja jest bardzo prosta, zasięg miałam wszędzie, karta działała przez cały czas bez zarzutu. Wolę takie rozwiązanie, niż noszenie dwóch telefonów. Trzeba tylko uważać, żeby dobrze wszystko poustawiać. Najważniejsze jest to, żeby dane komórkowe i roaming były wyłączone dla karty głównej a włączone dla e-sim.
Tak więc lotniskowy internet wyłączamy , okazuje się, że wszystko pięknie śmiga, więc możemy wychodzić, ponieważ kierowca już dojeżdża do lotniska.

Ta Toyotka pomieści naszą grupę i wszystkie bagaże.

toyota.JPG


Samochód ma ciekawe wnętrze, później się okaże, że nie jest wyjątkiem w tym kraju :tak: .

wesoły autobus.JPG


Pierwszą noc w Tajlandii spędzimy w mieście Phuket, a dokładnie w Old Town. Odległość z lotniska to tylko 33 km, ale podróż trwała około godziny. Opłata za usługę 600 thb ustalona wcześniej w aplikacji inDrive. (dla porównania na Koh Samui za 2 km płaciliśmy 300 thb)
Ten sam kierowca ma nas zawieźć jutro do dżungli, więc w czasie gdy chłopcy przenoszą bagaże do hotelu, żeby się nie grzały, ja dogrywam szczegóły.
Hotel ma świetną lokalizację. Jest czysto, ładnie, schudnie, pokoje są wygodne i przestronne, jest zadbany basen, z którego oczywiście skorzystamy. Hotel ma kawiarnie i windę, nawet parking pod budynkiem, jedyny minus nie oferuje śniadań. Plus - cudowna cena ;) .

h1.JPG

h2.JPG

h2a.JPG


Pomimo tak wczesnej pory, bo byliśmy około 10:30 udostępniono nam 2 pokoje , a kolejne jak tylko zostały posprzątane.
Nasz balkon oraz widoczek z niego.

h3.JPG

h4.JPG

h5.JPG


Kto wpadnie na pomysł do czego służy ta drabina na balkonie?

Przyznam się szczerze, że pomyślałam sobie, że może można po niej zejść na basen na skróty :glupek: . Później patrząc od strony baseny stwierdziłam, że to był głupi pomysł :glupek: .
Chowam się szybko w pokoju, bo na balkonie jest niemiłosiernie gorąco. Ustalamy zbiórkę na 12:30, a do tego czasu każdy robi co chce.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.08.2024 16:37

Wiola - przeczytałam ten odcinek i natychmiast przemknął mi w pamięci nasz Dubaj :lol:
Drabina - nie mam zielonego pojęcia. Może gdyby pająk siedział na suficie to żeby męska część wycieczki mogła mnie ratować? :lol: :rotfl:
Wystrój Toyotki mnie rozbawił, muszę koniecznie pokazać mężowi :mg:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2024 16:49

wiola2012 napisał(a):Ta Toyotka pomieści naszą grupę i wszystkie bagaże.


To bardzo fajne samochody , mieliśmy taki sam do dyspozycji w Australii , ale takiego wystroju nie miał :mg:
Drabina - trudno powiedzieć , bo ma strasznie dużo zastosowań - może być stojakiem na kwiaty , suszarką , regałem na książki , nawet może służyć jako drabina :lol:

Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2024 17:01

Moim zdaniem drabina na balkonie to suszarka - na ręczniki/stroje kąpielowe :D Mieliśmy podobną w apartmanie na Mljecie, tylko że w łazience 8)
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 06.08.2024 18:09

wiola2012 napisał(a): Chowam się szybko w pokoju, bo na balkonie jest niemiłosiernie gorąco.
Jakie temperatury powietrza były podczas Waszego pobytu ?.
AgaGy
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 06.08.2024 19:22

Ja też stawiam na to, że to suszarka na ręczniki.

W te wakacje ja także po raz pierwszy korzystałam z e-sim w Albanii. I też polecam to rozwiązanie..
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.08.2024 23:06

Odnośnie drabiny odpowiem, że rację mieli Ci, którzy stwierdzili, że to suszarka na ubrania. Aczkolwiek nic nie stało na przeszkodzie, żeby wykorzystać ją w innym celu :D

Kapitańska Baba napisał(a):Wystrój Toyotki mnie rozbawił, muszę koniecznie pokazać mężowi :mg:

Taki Wesoły Autobus :lol:
piotrf napisał(a):To bardzo fajne samochody , mieliśmy taki sam do dyspozycji w Australii , ale takiego wystroju nie miał :mg:

Fajne, z bardzo wygodnymi fotelami, luźne, akurat dla naszej grupy. Wystrój czasami zaskakiwał, albo gadżety wewnątrz :mg:
maslinka napisał(a):Moim zdaniem drabina na balkonie to suszarka - na ręczniki/stroje kąpielowe :D Mieliśmy podobną w apartmanie na Mljecie, tylko że w łazience 8)

Tak, dopiero jak w kolejnym hotelu zobaczyłam taki sprzęt w łazience upewniłam się co do jej przeznaczenia :) .
megidh napisał(a):
wiola2012 napisał(a): Chowam się szybko w pokoju, bo na balkonie jest niemiłosiernie gorąco.
Jakie temperatury powietrza były podczas Waszego pobytu ?.

Przeważnie około 30-35 stopni, w Bangkoku na pewno wyższe. Przed naszym wyjazdem, w Polsce nie było takich upałów jak później, dlatego nie zdążyliśmy się przyzwyczaić. No i wilgotność powietrza początkowo potęgowała odczucie gorąca, ale szybko się do niej przyzwyczaiłam :) .
AgaGy napisał(a):W te wakacje ja także po raz pierwszy korzystałam z e-sim w Albanii. I też polecam to rozwiązanie..

Akurat nam w Albanii e-sim nie działało. Mieliśmy wtedy wykupiony pakiet z Airalo. Później doczytałam, że to były jakieś przejściowe problemy techniczne. Natomiast revolut jeszcze mnie nie zawiódł. Warunek - trzeba mieć urządzenie obsługujące e-sim :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone