Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.08.2024 12:17

Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024

26 czerwca godzina 5:20 :verryhappy:
Pakujemy bagaż do samochodu, zabieramy po drodze trójkę pasażerów i jedziemy na lotnisko Chopina w Warszawie. Na parking VIP docieramy po ponad 2 godzinach, z czego ostatnie 40 minut to powolne przebijanie się przez stołeczne korki. Parking mogę polecić. Cena jest przystępna, dojazd z parkingu do lotniska nie zajmuje dużo czasu, opłaty można dokonać kartą lub gotówką, a po oddaniu auta otrzymujemy smsem potwierdzenie, że samochód został zaparkowany (taki w sumie niepotrzebny, ale profesjonalny akcent :) ).
Jest prawie ósma, gdy wchodzimy na halę odlotów. Musimy nadać bagaż i odebrać karty pokładowe. Odprawę zrobiliśmy wcześniej online, ale nie otrzymaliśmy kart pokładowych, tylko potwierdzenie odprawy. Linie katarskie umożliwiają darmową zmianę przydzielonych losowo miejsc, oczywiście nie mam mowy o żadnym rozsadzaniu osób wspólnie podróżujących. Za miejsca z większą przestrzenią na nogi lub z innymi udogodnieniami trzeba dopłacić.
Za 1,5 h rozpoczyna się boarding, a za 2 godziny jest planowany odlot. Bez ociągania się zmierzamy do odpowiedniego stanowiska. Już z daleka widzę długą „na kilometr” kolejkę. O Matko! W życiu nie zdążymy :bojesie: . Podchodzimy bliżej i ciężar spadł mi z serca, w tej zakręconej kolejce stoją turyści podróżujący na wakacje w Turcji :mg:. Nasze okienka są ciut dalej i przy nich nikogo nie ma, nikogo oprócz nas :D . 5 minut zajęły nam formalności, otrzymaliśmy po 2 karty pokładowe, po jednej na każdą część lotu. W międzyczasie dotarła na lotnisko kuzynka z mężem. Ich odprawa też poszła migiem i już prawie w komplecie zmierzamy do kontroli bezpieczeństwa. Czeka nas przecież jeszcze wizyta w Baltonie ;) .
Humory wszystkim dopisują, nawet kontrola paszportowa połączona ze sczytywaniem odcisków może być zabawna, gdy uczestnikowi wycieczki nie chce się otworzyć brameczka ;) . Podśmiewamy się z siebie , czas oczekiwania upływa na dyskusjach i słownych przepychankach, na luzie, ze świadomością, że wszystko co najfajniejsze dopiero przed nami :jupi: .

Zajmujemy swoje miejsca w samolocie, a przed włączeniem trybu samolotowego wysyłamy smsy do najbliższych, że za chwilę startujemy.
Pierwsza część podróży zajmie 5,5 h

2.JPG


Nasz samolot to Airbus A320

A320.JPG


Czas mijał szybko. Załoga samolotu zadbała, żebyśmy byli najedzeni i napici ;) . Były przekąski, obiad (wybrałam danie z wołowiną i było pyszne, ale najsmaczniejszy był deser :tak: ), kawa, soki, drinki, wino, piwo… prawie bez ograniczeń.
O 16:30 czasu katarskiego lądujemy na lotnisku Hamad w Doha.

To chyba taki jak nasz.

3.JPG


Z okien autobusu ustrzeliłam wieżę oraz rozległą płytę lotniska.

4.JPG

6.JPG


Nie zdążyłam uchwycić wnętrza autobusu przewożącego pasażerów klasy biznes, ale był bardziej niż komfortowy.

7a.JPG


Po wyjściu z autobusu przyłączamy się do darmowej sieci WIFi i meldujemy dzieciom, że jesteśmy w Doha. Na tablicy odnajdujemy nasz kolejny lot, na który musimy poczekać 4 h. Jeśli ktoś ma obawy przed lotem z przesiadką, to muszę zapewnić, że organizacja i oznaczenia są dokładne i czytelne. Nawet gdybyśmy sami nie zobaczyli dokąd mamy iść, to co kilkanaście metrów stoją pracownicy lotniska, którzy są bardzo uprzejmi i sami, bez pytania oferują pomoc.
Będziemy wjeżdżać na górę, bo nasze wyjście to C11.

8.JPG


Lotnisko jest ładne :)

9.JPG


Robimy pamiątkowe zdjęcie

14.JPG


Louis Viitou poleca taką podróżną stylóweczkę.

18.JPG


Oprócz sklepów jest wiele innych miejsc, w których można spędzić czas.

17.JPG


W międzyczasie przychodzi wiadomość od synowej, że jej rodzice też już wylądowali. Kontaktuję się więc z Teściami , którzy swoją podróż rozpoczęli w Berlinie (mieszkają blisko granicy więc tak im było wygodniej) i spotykamy się przy Plastusiu :) .

16.JPG


Teraz już w komplecie idziemy na spacer, kawę , jedzonko. Ceny na lotnisku jak to na lotnisku, , za niedużą pizzę i 2 kawy zapłaciliśmy prawie 100 zł.
Pozostały czas spędziliśmy w ogrodzie, w którym można poczuć się jak w dżungli :) .

19.JPG

23.jpg


Toalety też zasługują, żeby o nich wspomnieć. Są przestronne, bardzo ładne, kosztownie wyposażone , a zatrudnione do sprzątania osoby, dyskretnie wycierają wszystko po każdym użyciu 8O .

Na około 3 kwadranse przed odlotem udaliśmy się do bramki. Czeka już na nas Boeing 777-300 er . Drugi lot miał trwał 7 h i 5 minut, w rzeczywistości trwał niecałe 7h. Doliczając czterogodzinną różnicę czasu między Katarem a Tajlandią, na lotnisku Phuket lądujemy o 7:30 rano.
Od staru na Okęciu do lądowania na Phuket upłynęło 16,5 h.
:hut: :papa:
Ostatnio edytowano 01.08.2024 13:16 przez wiola2012, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.08.2024 12:27

Ciekawy skład wycieczki.... Swatowe razem :lol:

Dżungla robi wrażenie w takim miejscu
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.08.2024 12:51

Toalety też zasługują, żeby o nich wspomnieć. Są przestronne, bardzo ładne, kosztownie wyposażone , a zatrudnione do sprzątania osoby, dyskretnie wycierają wszystko po każdym użyciu 8O


Identycznie jak w Emiratach :oczko: Widać tam taki standard :verryhappy:
Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2024 13:16

Fajna ta klasa biznes :mg: Wygląda jak w filmach 8) I tylko 120 pasażerów w klasie ekonomicznej, mało.

Dżungla świetna! :D

Eleganckich toalet na lotnisku jeszcze nie widziałam ;) Najlepsze były w Balicach, a najgorsze, niestety we Wrocławiu (brudne, część kabin nieczynna)...

Już się nie mogę doczekać Waszych dalszych przygód :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.08.2024 13:26

piekara114 napisał(a):Ciekawy skład wycieczki.... Swatowe razem :lol:

Wszyscy Polacy i jedna rodzina (moja) :D .
piekara114 napisał(a): Dżungla robi wrażenie w takim miejscu

Oj tak, aranżacja lotniska jest niesamowita.

Kapitańska Baba napisał(a):Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:

To jest jedyny minus egzotycznych wakacji. Trzeba na nie dolecieć, a potem wrócić :) . Byłam nie mniej zmęczona niż po powrocie autem z Grecji. Ale gdyby mi ktoś dał bilet to jestem gotowa przeżyć to jeszcze raz ;) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.08.2024 13:36

maslinka napisał(a):Fajna ta klasa biznes :mg: Wygląda jak w filmach 8) I tylko 120 pasażerów w klasie ekonomicznej, mało.

Ten pierwszy samolot był mniejszy, drugi to kolos Boeing 777 - 300er. Klasa biznes wyglądała jak małe boksy w biurach z leżanką :oczko:.

Kapitańska Baba napisał(a):
Toalety też zasługują, żeby o nich wspomnieć. Są przestronne, bardzo ładne, kosztownie wyposażone , a zatrudnione do sprzątania osoby, dyskretnie wycierają wszystko po każdym użyciu 8O

Identycznie jak w Emiratach :oczko: Widać tam taki standard :verryhappy:

maslinka napisał(a):Eleganckich toalet na lotnisku jeszcze nie widziałam ;) Najlepsze były w Balicach, a najgorsze, niestety we Wrocławiu (brudne, część kabin nieczynna)...

Czyli kraje arabskie podniosły wysoko poprzeczkę :tak: .
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.08.2024 20:32

Kapitańska Baba napisał(a):Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:

Ja właśnie z powodu tego długiego lotu nawet nie myślę o Tajlandii czy innych odległych kierunkach. Dlatego z chęcią pozwiedzam wirtualnie razem z Wami ten daleko od nas położony kraj.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.08.2024 23:30

megidh napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:

Ja właśnie z powodu tego długiego lotu nawet nie myślę o Tajlandii czy innych odległych kierunkach. Dlatego z chęcią pozwiedzam wirtualnie razem z Wami ten daleko od nas położony kraj.

Gosiu, miałam sąsiada ( wspominałam o nim w relacji Piotra), który płynął do Australii statkiem. Zawsze to jakieś wyjście :smo:
A na poważnie, rozumiem doskonale, że kilka godzin w samolocie, bez możliwości położenia się czy choćby poziomego ułożenia nóg, może być dla niektórych osób niewykonalne. Z tej przyczyny moja mama od kilku lat nie wybiera się za ocean w odwiedziny do córki .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2024 08:34

megidh napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:
Ja właśnie z powodu tego długiego lotu nawet nie myślę o Tajlandii czy innych odległych kierunkach.
Lot można zawsze podzielić na odcinki i nocować na przesiadce normalnie w hotelu i coś zobaczyć.
Ja ledwie wytrzymuję lor 2h (nudy, brak wpływu na cokolwiek) i lot na Kanary mnie początkowo przerażał (5h), ale serial ściągnięty na telefon i szybko minęło...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.08.2024 09:25

wiola2012 napisał(a):
megidh napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Strasznie długa ta podróż :bojesie: Ja resztkami sił doleciałam do Dubaju a to tylko 6 godzin - nawet nie połowa Waszej trasy :bojesie:

Ja właśnie z powodu tego długiego lotu nawet nie myślę o Tajlandii czy innych odległych kierunkach. Dlatego z chęcią pozwiedzam wirtualnie razem z Wami ten daleko od nas położony kraj.

Gosiu, miałam sąsiada ( wspominałam o nim w relacji Piotra), który płynął do Australii statkiem. Zawsze to jakieś wyjście :smo:
A na poważnie, rozumiem doskonale, że kilka godzin w samolocie, bez możliwości położenia się czy choćby poziomego ułożenia nóg, może być dla niektórych osób niewykonalne. Z tej przyczyny moja mama od kilku lat nie wybiera się za ocean w odwiedziny do córki .


Wiola - statkiem to zupełnie co innego, nawet niewielką żaglówką. Tutaj czas podróży absolutnie by mi nie przeszkadzał :verryhappy:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.08.2024 19:33

piekara114 napisał(a):Ja ledwie wytrzymuję lor 2h (nudy, brak wpływu na cokolwiek) i lot na Kanary mnie początkowo przerażał (5h), ale serial ściągnięty na telefon i szybko minęło...

Komfort samolotu też ma duże znaczenie, jak jest fajnie gdy fotele można choć trochę rozłożyć :mg: . Jeśli podczas lotu serwowane są posiłki i napoje, to czas mija dużo szybciej, poza tym telewizorkiem można się pobawić ... albo telefonem :).
Kapitańska Baba napisał(a):Wiola - statkiem to zupełnie co innego, nawet niewielką żaglówką. Tutaj czas podróży absolutnie by mi nie przeszkadzał :verryhappy:

Wiem, wiem :D . Jeszcze byś większość czasu spędziła na mostku z kapitanem dając mu wskazówki ;)
Sąsiad płynął miesiąc 8O. To były lata sześćdziesiąte.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.08.2024 22:50

Czy ja już się meldowalem w relacji? ;)
7 h lot to jeszcze (no wiem, że wpierw do Doha jeszcze więcej razem sporo), my z trudem wytrzymaliśmy 11h do Meksyku (z Londka) :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.08.2024 16:45

tony montana napisał(a):Czy ja już się meldowalem w relacji? ;)

Czaść! Jak dotychczas nie, ale na szczęście już tak :D .
tony montana napisał(a):7 h lot to jeszcze (no wiem, że wpierw do Doha jeszcze więcej razem sporo), my z trudem wytrzymaliśmy 11h do Meksyku (z Londka) :)

Nie dziwię się, 11 godzin to nawet na leżąco byłoby ciężko, ale jak się chcemy po świecie rozbijać, to trzeba się przemęczyć ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.08.2024 17:48

tony montana napisał(a):Czy ja już się meldowalem w relacji? ;)

Też się zamelduję, ale głównie z sympatii dla autorki :D . O czasu do czasu na pewno zajrzę i pooglądam zdjęcia.
Możecie się dziwić, ale mnie te wschodnie, azjatyckie kierunki nic a nic nie kręcą 8O .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2024 18:02

Rozmijamy się w relacjach - u mnie również Doha , ale w kierunku przeciwnym :oczko:
Co do toalet w tamtej części świata - mimo ogromnej ilości obsługiwanych podróżnych za każdym razem odwiedzając te przybytki z zazdrością stwierdzałem , że mamy skąd brać przykład . . .
Samo lotnisko też może się podobać , uprzejmość obsługi , wystrój wnętrz , przestronność i wygoda 8)


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolory i smaki Syjamu - Tajlandia 2024 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone