Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolory i smaki Maroka

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2024 10:56

My pewnie też byśmy gaz wcisnęli :lool:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 09.04.2024 17:39

piotrf napisał(a):To dopiero przygody , dobrze że Was nie zgubił po drodze :lol:

Nie mam duszy reportera, bo powinna to nagrać :D .
piotrf napisał(a):za to popisy oceanu i otoczenie - super :verryhappy:

:proszedzieki:
Kapitańska Baba napisał(a):Piękne morze i pustynie :hearts:
Przejażdżka absolutnie genialna!!! Myślę, ze też bym się wczuła w smaochód i pędziłą nie wolniej niż przewodnik :mg: :rotfl: :lol:

Ta nasza wypożyczona Dacia to trochę ciężko miała :D
piekara114 napisał(a):My pewnie też byśmy gaz wcisnęli :lool:


Samochód mieliśmy inny (w tym by było po co wciskać), ale tuman piachu taki sam :mg:
c.jpg


Kapitańska Baba napisał(a):Krajobraz po trzęsieniu ziemi jest straszny...ileż cierpienia ludzkiego..... Takie katastrofy są dla mnie niewyobrażalne..

Tak, krajobraz po trzęsieniu ziemi może być przerażający. W obliczu takich wydarzeń trudno jest sobie wyobrazić ich skalę i konsekwencje :smutny: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.04.2024 18:03

Świetne oceaniczne fale!

Przyłączam się do tych, którzy wcisnęliby mocniej pedał gazu :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 09.04.2024 19:09

maslinka napisał(a):Przyłączam się do tych, którzy wcisnęliby mocniej pedał gazu :lol:

Byłaby z nas niezła ekipa ;) .
A tymczasem:

Park Souss-Massa cd.
Wreszcie przyszli nasi garbaci przyjaciele : mąż z żoną i młody :D . Część grupy skorzystała z przejażdżki, druga część delektowała się plażą, słońcem, spacerami, a później kawą w jedynej w wiosce kawiarni.
Wielbłądy były czyste, zadbane i urocze, a ich właściciel bardzo sympatyczny. Zafundowaliśmy sobie 1,5 h przejażdżkę po wydmach na terenie parku Massa.

a1.jpg


Nasza wielbłądzica dotąd skubała w rękę kolegę, aż właściciel nie przestawił jej na przód :lool: .

b.jpg


Młody szedł sam trzymając się na widoczną dla wzroku odległość. Ponieważ trochę trzęsło i pokonywaliśmy wzniesienia, to jedną ręką musiałam się trzymać. Bałam się wyjmować telefon, żeby mi nie wypadł. W piasku bym go mogła nie znaleźć :tak: . Dlatego mam mniej zdjęć niż bym chciała :) .

c.jpg

f.jpg


Rzeka Massa ma tutaj swoje ujście. Teren rezerwatu to ptasi raj. W dorzeczu można obserwować szablodzioby, warzęchy a nawet flamingi. Szczęśliwcy dostrzegą również kormorany. Teraz ich nie ma, szkoda.

d.jpg

e.jpg


Wycieczkę kończymy w centralnym punkcie wioski, gdzie zebrało się kilkoro jej ciekawskich mieszkańców. Rozliczamy się z właścicielem i uczynnym „rajdowcem” i ruszamy na poszukiwanie pożywienia. Jesteśmy strasznie głodni. Jakoś tak do tej pory nie myślałam o tym. W tej wiosce nie było gdzie kupić jedzenia 8O . W najbliższym miasteczku też nie udało się zjeść posiłku w przyzwoitych warunkach sanitarnych, niby były jakieś dwa bary, ale obskurne, a na fast foody czy zwykłe kanapki nie mieliśmy ochoty. Chcieliśmy ciepły posiłek i zupkę :) .
Dopiero przy głównej drodze prowadzącej do Agadiru udaje nam się znaleźć fajny lokal. Mogę polecić, to Restauracja Tazerzit przy stacji benzynowej . Przygotowano nam długi stół nakryty obrusem, a zaserwowane dania były smaczne i estetycznie podane. Cena bardzo przyzwoita.
Tym razem nie zamówiłam tajinu, tylko polędwiczkę wołową ;).
Gdy dojechaliśmy do miasta było już szaro. Udało się jeszcze zdążyć przed zamknięciem Victorii :jupi: . Panowie kupili coś dla siebie na wieczór, bo skończyły się im baltonowskie zapasy, a my zakupiłyśmy szare wino. Trzy różne, żeby posmakować czy wyższa cena oznacza lepszy smak ;). Ostatni wieczór w Agadirze spędziliśmy częściowo w apartamencie, a częściowo na balkonie. Nasz wyjazd zbiegł się w czasie z Pucharem Narodów Afryki. Tego wieczoru był ważny mecz Maroko : Zambia, który drużyna marokańska wygrała. To co się działo na ulicach, radość, tańce, śpiewy, to trudno opisać :D. Początkowo myślałam, że mecz jest w Agadirze, stąd tylu kibiców i aut, ale nie, wyszli i wyjechali na ulicę wszyscy, którzy oglądali transmisje w telewizji zebrani w strefach kibica :D .

g.jpg

h.jpg

i.jpg

j.jpg

k.jpg

l.jpg

:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12623
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.04.2024 09:49

Samochód mieliśmy inny (w tym by było po co wciskać), ale tuman piachu taki sam :mg:


Czad :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy:

Tej przejażdżki po pustyni na wielbłądzie to Ci zazdroszczę, bardzo bym kiedyś chciała :oczko:

Kibice uradowani - zdecydowanie widać to na zdjęciach :verryhappy:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.04.2024 15:32

wiola2012 napisał(a):
Crocoparc
[size=110]


Nadrabiam zaległości :) ...

My reklamę Crocoparku widzieliśmy na autobusie jadącym przed nami w Agadirze ;) :) ... jakoś nas to nie porwało, ale z twoich zdjęć widać, że atrakcja fajna, zwłaszcza jak się ma niepełnoletnich w składzie ;) :) :) ...

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.04.2024 15:36

wiola2012 napisał(a):
Park Souss-Massa cd.


Jakie trzymadełka mieliście na tych wielbłądach :) ?

Istotnie była to dla Was jakaś namiastka pustyni :) ... ale next time to zdecydowanie trzeba obrać kierunek na Zagorę i Merzougę :) :) ...

PAP
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 10.04.2024 18:14

Kapitańska Baba napisał(a):Tej przejażdżki po pustyni na wielbłądzie to Ci zazdroszczę, bardzo bym kiedyś chciała :oczko:

Już w ubiegłym roku, w Jordanii, chciałam się przejechać, ale nie miałam za bardzo chętnych do towarzystwa :). Zawsze w gronie jest zabawniej. Śmiechu było co niemiara, szczególnie podczas wstawania i siadania :D .
Kapitańska Baba napisał(a):Kibice uradowani - zdecydowanie widać to na zdjęciach :verryhappy:

Bardzo! To są prawdziwi kibice :tak: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 10.04.2024 18:27

PAP napisał(a):My reklamę Crocoparku widzieliśmy na autobusie jadącym przed nami w Agadirze ;) :) ... jakoś nas to nie porwało, ale z twoich zdjęć widać, że atrakcja fajna, zwłaszcza jak się ma niepełnoletnich w składzie ;) :) :) ...

Nasi mali podróżnicy byli bardzo dzielni dotrzymując nam kroku podczas zwiedzania Marakeszu czy Ait Ben Haddou, więc też musieli mieć swoje własne atrakcje i bardzo się cieszę, że tam poszliśmy :)
PAP napisał(a):Jakie trzymadełka mieliście na tych wielbłądach :) ?

A taki uchwyt z przodu w kształcie litery T, a z tyłu nie wiem, bo siedziałam z przodu :mg: .
PAP napisał(a):Istotnie była to dla Was jakaś namiastka pustyni :) ... ale next time to zdecydowanie trzeba obrać kierunek na Zagorę i Merzougę :) :) ...
.
W ubiegłym roku mieliśmy wyprawę do Wadi Rum w Jordanii, z noclegiem i wycieczką jeepem po pustyni, wschód i zachód słońca i tradycyjna kolacja. Dlatego zamiast spędzać cały dzień w aucie wracając z Merzouga wybraliśmy bliższe atrakcje. Fajnie by było być i w Merzouga bo tam jednak Sahara jest, ale tak jak napisałeś, next time ;) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.04.2024 20:19

wiola2012 napisał(a):Nasi mali podróżnicy byli bardzo dzielni dotrzymując nam kroku podczas zwiedzania Marakeszu czy Ait Ben Haddou, więc też musieli mieć swoje własne atrakcje i bardzo się cieszę, że tam poszliśmy :)


Najważniejsze w dobrym podróżowaniu jest to , żeby wszyscy uczestnicy byli usatysfakcjonowani :spoko: , czasem wymaga to cierpliwości , ale zawsze jest wynikiem kompromisu :oczko:

Z jeżdżeniem na wielbłądzie jest jak z lataniem helikopterem , gdy opanujesz starty i lądowania - cała reszta to czysta przyjemność
:lol: A poważnie - bardzo fajna atrakcja :D


Pozdrawiam
Piotr
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.04.2024 20:32

wiola2012 napisał(a):
PAP napisał(a):Jakie trzymadełka mieliście na tych wielbłądach :) ?

A taki uchwyt z przodu w kształcie litery T, a z tyłu nie wiem, bo siedziałam z przodu :mg: .
PAP napisał(a):Istotnie była to dla Was jakaś namiastka pustyni :) ... ale next time to zdecydowanie trzeba obrać kierunek na Zagorę i Merzougę :) :) ...
.
W ubiegłym roku mieliśmy wyprawę do Wadi Rum w Jordanii, z noclegiem i wycieczką jeepem po pustyni, wschód i zachód słońca i tradycyjna kolacja. Dlatego zamiast spędzać cały dzień w aucie wracając z Merzouga wybraliśmy bliższe atrakcje. Fajnie by było być i w Merzouga bo tam jednak Sahara jest, ale tak jak napisałeś, next time ;) .


Wiolu,

A to Wy tak, że się wyrażę, koedukacyjnie na tych wielbłądach jeździli ;) :) ? ... z tego wynika, że to T to jakiś marokański standard, tudzież rozwnięta myśl technologiczna ;) :), w porównaniu do np. Egiptu, gdzie pod piramidami śmigały wielbłądy z takim wystającym ino z siodła joystickiem ;) :) ... ja przy tym T byłem cały zestrachany, że zaraz z tego wielbłada spadnę, więc w tej egipskiej wersji to już w ogóle sobie tego nie wyobrażam ;) :) :) ...

A propos tej Jordani, coś gdzieś jakaś relacja z tego powstała, co by można ją było obejrzeć :) ?

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.04.2024 20:36

piotrf napisał(a):
Z jeżdżeniem na wielbłądzie jest jak z lataniem helikopterem , gdy opanujesz starty i lądowania - cała reszta to czysta przyjemność
:lol: A poważnie - bardzo fajna atrakcja :D


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze,

Z jazdą na wielbłądzie jako fajną, czytaj egzotyczną, atrakcją to się zgadzam :) ... ale żeby to była czysta przyjemność, to już bym poważnie dyskutował ;) :) :) ... acz wiadomo zależy kto co lubi :) :) ...

PAP
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.04.2024 22:14

PAP napisał(a):Piotrze,

Z jazdą na wielbłądzie jako fajną, czytaj egzotyczną, atrakcją to się zgadzam :) ... ale żeby to była czysta przyjemność, to już bym poważnie dyskutował ;) :) :) ... acz wiadomo zależy kto co lubi :) :) ...

PAP


Z całą pewnością nie jest to mój ulubiony środek lokomocji , prócz tego - jam mniemam - kilka mankamentów posiada również :oczko: . Do dnia dzisiejszego nie wiem :oczko: z jakiego powodu wszyscy zazdrościli mi dolegliwości alergicznej zwanej nieżytem nosa , chociaż było to uciążliwe i wiązało się z zużyciem całego wagonu chusteczek . . .


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.04.2024 22:18

piotrf napisał(a):Najważniejsze w dobrym podróżowaniu jest to , żeby wszyscy uczestnicy byli usatysfakcjonowani :spoko: , czasem wymaga to cierpliwości , ale zawsze jest wynikiem kompromisu :oczko:

Gdy dorośli się decydują na wspólne podróżowanie, to sprawa jest prosta, jest plan ramowy, kto chce się dostosowuje, kto nie chce, spędza czas po swojemu, ale jak są dzieci, to chciałoby się zobaczyć radość na ich twarzach :) . Z całą pewnością przejażdżka na wielbłądzie tę radość wywołała. Zresztą nie tylko u dzieci, bo humor dopisywał wszystkim...
piotrf napisał(a):Z jeżdżeniem na wielbłądzie jest jak z lataniem helikopterem , gdy opanujesz starty i lądowania - cała reszta to czysta przyjemność
:lol:

... szczególnie podczas opanowywania tych kaskaderskich czynności :lool: .
Ps. Dziwnie się tym zwierzętom nogi składają ;)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.04.2024 22:30

PAP napisał(a):A to Wy tak, że się wyrażę, koedukacyjnie na tych wielbłądach jeździli ;) :) ?

Właśnie, że mało koedukacyjne to było :mg: , ale nie było aż tyle zwierząt, żeby każdy jeździł sam.
Bratowa skrupulatnie wyliczała, czy aby zwierzątko nie ma za ciężko i wielki plus dla niej za to :tak:
PAP napisał(a): ... z tego wynika, że to T to jakiś marokański standard, tudzież rozwnięta myśl technologiczna ;) :), w porównaniu do np. Egiptu, gdzie pod piramidami śmigały wielbłądy z takim wystającym ino z siodła joystickiem ;) :) ... ja przy tym T byłem cały zestrachany, że zaraz z tego wielbłada spadnę, więc w tej egipskiej wersji to już w ogóle sobie tego nie wyobrażam ;) :) :) ...

W Egipcie nie miałam przyjemności być więc i rozwiązań technologicznych nie widziałam, ale ani przez moment się nie bałam. Jedyna niedogodność była taka, że podczas manewrów ta rączka wbijała się w brzuch :mg: .
PAP napisał(a):A propos tej Jordani, coś gdzieś jakaś relacja z tego powstała, co by można ją było obejrzeć :) ?

Powstała :) . Jeśli masz ochotę poczytać to zapraszam tutaj. :proszedzieki:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolory i smaki Maroka - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone