Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klima w apartamencie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorusia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.05.2011
Klima w apartamencie

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorusia » 26.06.2011 17:21

Witam,

Zastanawiamy się z mężem czy dobrze zrobiliśmy że zarezerwowaliśmy na lipiec apartament bez klimy????
Czy damy rade??Z tego co wiem przez domem znajdują się 4 palmy, które niby zacieniają i mamy dać rade.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 17:27

Pewnie że dacie radę - przecież nie będziecie tam mieszkać non stop. Cień drzew plus morskie wilgotne powietrze wystarczą.
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 26.06.2011 18:29

u nas klima była w cenie, ale nie używaliśmy mimo upałów, ja w pracy mam nonstop wiec na urlopie chcę mieć normalne powietrze :D spaliśmy zamotani w prześcieradła z otwartymi balkonami przy koncercie cykad i było oki, tyle że budziliśmy sie bardzo szybko jak na urlop :D
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 26.06.2011 20:31

spokojnie dacie radę! pewnie będzie wiatrak elektryczny a to właściwie załatwia sprawę :)
pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.06.2011 20:47

podobny temat:
forum/viewtopic.php?p=365945
Pozdrawiam
dorusia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorusia » 26.06.2011 21:44

Dziękuję za odpowiedzi, spokojniejsza już jestem
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 30.06.2011 12:30

przecież to sprawa indywidualna. Jeden może jechac autem bez klimy w upale a kto inny w polsce ma klime cały dzień włączoną w domu.

Autorka watku pewnie najlepiej wie jak znosi upały i czy lubi powiew zimnego powietrza z klimy. Jeżeli organizm nie przyzwyczajony to można się przeziębić ale jeżeli na codzień w pracy też klima to szukałbym kwatery z klimą.

U mnie np. klima pracowała nonstop.
dorusia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorusia » 30.06.2011 14:45

lulmar napisał(a):przecież to sprawa indywidualna. Jeden może jechac autem bez klimy w upale a kto inny w polsce ma klime cały dzień włączoną w domu.

Autorka watku pewnie najlepiej wie jak znosi upały i czy lubi powiew zimnego powietrza z klimy. Jeżeli organizm nie przyzwyczajony to można się przeziębić ale jeżeli na codzień w pracy też klima to szukałbym kwatery z klimą.

U mnie np. klima pracowała nonstop.



No właśnie to bardzo indywidualna sprawa.
W pracy kilmy nie mam, a za biurkiem nie pracuje, daje rade choć łatwo nie jest więc może i w Cro dam rade
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 02.07.2011 13:53

Dać radę dasz... ale po co się męczyć 8) U mnie jednym z kryteriów wyboru jest klima, ale jak ktoś wcześniej napisał kwestia terminu i preferencji. Jak byłem ostatnio to w nocy temperatury były rzędu 28 stopni. Z wyłączononą klimą nie dawałem rady :)

Z drugiej strony ... Dasz radę :D - bo co się martwić skoro już zarezerwowałaś :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.07.2011 15:12

Nigdy nie mieliśmy klimy, jakoś tak wychodziło,że akurat nie było w apartmanie, a że nie było to dla nas ważne, to nawet nie zwracałam na to uwagi.
A jeździmy w sezonie - lipiec, sierpień, raz we wrześniu.
Teraz jedziemy na 2 ost.tygodnie lipca i nie będę szukała miejscówki pod kątem klimy.
Pozdrówka :)
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 02.07.2011 15:37

witam

wybór apartamentu jest kwestią indywidualną - jednym podoba się ten, innym inny
warto zastanowić się nad wyborem klimatyzacji jako opcji bo w Chorwacji potrafi być naprawdę ciepło
oczywiście zaraz ktoś odpowie, że dla 35 stopni w cieniu i trochę mniej w apartmanie to jest to (tu kłania się wspomniana wyżej kwestia indywidualnego podejścia) ale lepiej klimę mieć i jej nie używać, niż jej nie mieć i żałować
zawsze znajdzie się jakaś sknera która mówi "nie, klima, w życiu" - tym polecam południową część wyspy Hvar, szczególnie od połowy lipca:)

pozdrawiam
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 03.07.2011 23:38

Spokojnie bez klimatyzacji można wytrzymać. Głównie chodzi o noc, w dzień się praktycznie nie spędza czasu pod dachem. poza tym klimatyzacją można się nieźle załatwić. Także są też plusy braku klimatyzacji.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.07.2011 10:56

W tym roku jadę pierwszy raz do Chorwacji i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak tam jest wieczorem, ale z opowieści znajomych nigdy i nikt nie skarżył się na nieznośny gorąc w nocy.Tak czy inaczej w końcu to wakacje i musi być gorąco 8)
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 05.07.2011 13:46

ARTUR_KOLNICA napisał(a):z opowieści znajomych nigdy i nikt nie skarżył się na nieznośny gorąc w nocy.T


może zawsze mieli klimę? W Cro byłem 11 razy, przeważnie pod namiotem. Na świeżym powietrzu często dało się wytrzymać do 8 rano, czasem i w nocy dramat. Jak pisałem to kwestia indywidualna - tylko...

W Chorwacji klima w mieszkaniu to nie luksus a raczej standard. Jeżeli więc w apartamencie jej brakuje to poważnie zainteresowałbym się także czystością łazienki, toaleta, prysznic, stan łóżek. Ja akurat z poważniejszymi problemami kręgosłupa i muszę ale innym wygodniejsze łózko tez nie zaszkodzi ;-)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2294
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2011 15:13

ARTUR_KOLNICA napisał(a):z opowieści znajomych nigdy i nikt nie skarżył się na nieznośny gorąc w nocy.Tak czy inaczej w końcu to wakacje i musi być gorąco 8)


Musi, ale w dzień 8) W nocy natomiast przyjemny chłodek pozwoli zasnąć.

Wracając do pytania w pierwszym poście, to sporo zależy od pogody i usytuowania samej chałupy, tudzież strony świata, na którą wychodzą okna sypialni.

Pamiętam rok temu w sierpniu pod Zadarem zasypianie (nie mówiąc o usypianiu młodych) było trudne, natomiast w tym roku na Korculi klimatyzacja nie była nam do spania potrzebna, ale raz, że byliśmy w czerwcu, a dwa, że inne było rozmieszczenie pokoi.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Klima w apartamencie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone