Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klima w apartamencie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 05.07.2011 15:24

funkyman3 napisał(a):Także są też plusy braku klimatyzacji.


8O 8O :lol: :lol:
Jedyny plus to niższa cena i to nie zawsze... Klimę zawsze można wyłączyć.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.07.2011 15:28

fidosanok napisał(a):
funkyman3 napisał(a):Także są też plusy braku klimatyzacji.


8O 8O :lol: :lol:
Jedyny plus to niższa cena i to nie zawsze... Klimę zawsze można wyłączyć.



My zawsze zaczynamy z klimą, a potem z dnia na dzień używamy jej coraz mniej, bądź wcale. Zawsze można wyłączyć, dokładnie.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 06.07.2011 22:23

Z tym plusem bez klimy miałem na myśli przypadki, gdzie ludzie się rozchorowali przez klimatyzację. To że plusów jest 100, to nie znaczy, że nie może być jednego minusu. Nie napisałem, że klimatyzacja jest zła i nie warto jej brać... :)
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 07.07.2011 10:52

funkyman3 napisał(a):Z tym plusem bez klimy miałem na myśli przypadki, gdzie ludzie się rozchorowali przez klimatyzację. To że plusów jest 100, to nie znaczy, że nie może być jednego minusu. Nie napisałem, że klimatyzacja jest zła i nie warto jej brać... :)


Nie chcę uchodzić za jakiegoś mądralę, ale to, że ludzie chorują od klimy, to tylko i wyłącznie ich wina - nie potrafią z niej poprawnie korzystać. Może to głupie, ale ludzie...! ...jeśli nie wiecie jak korzystać z tego urządzenia - jest od tego internet! A jeśli macie możliwość wyboru i finansowo Wam to odpowiada, to bierzcie miejscówkę z klimatyzacją. Jak już wyżej pisaliśmy, jeśli nie będzie takiej potrzeby po prostu nie włączacie jej i finito!
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.07.2011 11:00

fidosanok napisał(a):
funkyman3 napisał(a):Z tym plusem bez klimy miałem na myśli przypadki, gdzie ludzie się rozchorowali przez klimatyzację. To że plusów jest 100, to nie znaczy, że nie może być jednego minusu. Nie napisałem, że klimatyzacja jest zła i nie warto jej brać... :)


Nie chcę uchodzić za jakiegoś mądralę, ale to, że ludzie chorują od klimy, to tylko i wyłącznie ich wina - nie potrafią z niej poprawnie korzystać. Może to głupie, ale ludzie...! ...jeśli nie wiecie jak korzystać z tego urządzenia - jest od tego internet! A jeśli macie możliwość wyboru i finansowo Wam to odpowiada, to bierzcie miejscówkę z klimatyzacją. Jak już wyżej pisaliśmy, jeśli nie będzie takiej potrzeby po prostu nie włączacie jej i finito!

Święte słowa. Mam klimatyzację w samochodzie, wynajmuję apartament zawsze z klimatyzacją i nigdy nie mamy z rodziną przez nią problemów zdrowotnych. Wystarczy trochę umiaru i spoko. Patrząc na prognozy na najbliższe kilka dni (33-34'C) nie wyobrażam sobie aby wracając z plaży na obiad nie mieć klimy w pokoju.
dorusia
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorusia » 17.07.2011 19:04

WITAM WSZYSTKICH ZWOLENNIKÓW I PRZECIWNIKÓW KLIMY!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzis nad ranem własnie wrociliśmy ze słonecznej Chorwacji a dokładnie z Rogoźnicy. No i naprawdę apartament bez klimy dał się nam we znaki.
Powiem tak, byliśmy w dwie rodziny i każde z nas powiedziało, że drugim razem apartament bez klimy nie wchodzi w rachubę.

W dzien by było nawet 42 st a noce bezwietrznne i temp. 30 st. SZOK
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 18.07.2011 08:00

Ja również jako jedno z kryteriów wyboru kwatery biorę pod uwage klimatyzację w apartamencie. Mam ją w samochodzie, często używam. Jesteśmy z żoną już po 50 i lepiej jest jek się trochę schłodzi sypalnianą atmosferę. Oczywiście tak jak pisali wcześniej cromaniacy - trzeba używać regulacji i w pokoju wcale nie musi być tak jak w lodówce. Ja nie wyobrażam sobie życia w Chorwacji bez klimatyzacji. Pozdrawiam.
Jeszcze 21 dni.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 18.07.2011 12:14

Klima w apartamencie sie przydaje - głównie w nocy.
Szczególnie jesli nie mozna zrobic przeciagu przed spaniem - a niestety większosc apartmani ma okna na jedną stronę.

Czasami bywa naprawde ciężko zasnąć jeśli temperatura w nocy jest powyzej 27-28 stopni.

W namiocie jest troche lepiej, bo łatwiej przewietrzyc - szczególnie jesli masz wentylator ze sobą :) -no i nie oddaja w nocy nagrzane w ciagu dnia mury i dach.
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 18.07.2011 12:35

pamiętam że rok temu mieliśmy 4 h klimy dziennie bezpłatnie (w sypialniach), potem płatne
w salonie klima była za free bez ograniczeń
koniec końców wyszło że wykorzystaliśmy połowę dostępnego darmowego czasu (w sypialniach)

w salonie włączaliśmy częściej bo było czuc gorąco z kuchni, np. podczas gotowania
a i w nocy też wolałem mieć chłodek i mimo włączonej klimy spałem pod samym prześcieradłem
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 18.07.2011 16:33

GrzesiekBstok napisał(a):mimo włączonej klimy spałem pod samym prześcieradłem

Dokładnie mam to samo :D
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 23.07.2011 13:23

Z klimą czy bez to bardzo indywidualna sprawa. W zeszłym roku nie miliśmy klimatyzacji tylko wentylator (plus drugi mały z domu) i nie dawaliśmy rady, w tym roku, podobnie jak poprzednio mieliśmy z klimatyzacją i nareszcie mogliśmy normalnie funkcjonować. w dzień jak byliśmy na plaży włączona była na maxa, po powrocie z plaży wyłączaliśmy i do nocy przyjemna temeratuta się utrzymywała, w nocy włączaliśmy na ok 25-26 stopni i moglismy normalnie spać. Wiem, że to subiektywna opinia, ale nie wyobrażamy sobie apartamentu bez klimy, nasz 8letni syn zresztą też :)
Ada Es
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ada Es » 30.07.2011 01:37

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:jeździmy z dziećmi (teraz 3,5 latką i 11-latkiem) i swa lata temu miałam przeboje właśnie z powodu klimatyzacji.W dzień ciepło, upał-w noc nastawialiśmy sobie na przyjemny chłodek .No i jeden młodszy szkodnik zwyczajnie mi się załatwił.Przeziębił.Diabli wiedzą co to było.Z oczu się lało i z nosa też.Od tej pory wybieram właśnie miejsca z naturalnym chłodem.To dla mnie jest priorytetem w wyborze lokum.Świetnie jak przed domem rosną palmy-nie poczujecie upału -gwarantuję :wink: pozdrawiam serdecznie
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Klima w apartamencie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone