Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka pytan Pomozcie, Jak najlepiej?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008
Kilka pytan Pomozcie, Jak najlepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.08.2008 07:24

Witam. Niedlugo wybieram się do Chorwacji i mam kilka pytan. Wiem ze na forum epwnie jest o tym, ale napisze dlatego, abym tu w jednym poscie miał wszystko co teraźniejsze, bo rozne informacje można znalesc. A wiec:

1. Jadac do Chorwacji przez Czechy, Austrie, Slowenie gdzie najlepiej kupowac winiety? W których miejscach drogi?
2. Jeśli chodzi o pieniadze to ja mysle aby tu w PL zamienic sobie PL na Euro. Tam zapłacić za apartament w Euro, a reszte tam zamienic na kuny. Jakies inne wyjscie lepsze?
3. W Chorwacji chce po drodze zobaczyc jeziora Plitvickie. W Karlovac zjezdza się chyba z tej głównej drogi i jedzie bardziej poboczna Az do jezior.
4. Jaki teraz jest najlepszy objazd płatnej autostrady w Słowenii. Co najbardziej sprawdzone?

Na razie Tyle :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 11.08.2008 07:25

5. Jestem w sieci Era/Heyah. Jak stamtad najkorzystniej dzwonic do PL?
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 11.08.2008 08:59

Ad 1. W Czechach i w Austrii najlepiej na jednej z pierwszych stacji benzynowych po przekroczeniu granicy. W Słowenii nie wiem, jechałem ostatni raz w czerwcu, więc temat winiet jeszcze mnie nie dotyczył.
Ad 2. Robiłem podobnie, z tą różnicą, że połowę pieniędzy miałem w euro, a połowę na karcie - ze względów bezpieczeństwa nie chciałem wozić przy sobie wszystkich pieniędzy.
Ad 3. Tak, i po zobaczeniu Plitwickich proponuję jechać dalej tą drogą (nie zawracać do autostrady). Ominiesz w ten sposób ew. korki przed tunelami na autostradzie.
Ad 4. Jak już pisałem nie korzystałem, ale na forum napewno znajdziesz informację, skorzystaj z opcji "szukaj".
Ad 5. Zdecydowanie najlepiej kupić chorwacką kartę telefoniczną i dzwonić z budek telefonicznych (są prawie wszedzie). Rozmowy przez komórkę kosztują naprawdę słono...
Na przyszłość proponuję poszukać odpowiedzi na swoje pytania w "szukaj". Wszystkie poruszane przez Ciebie kwestie były tu już wielokrotnie omawiane, a niektórzy forumowicze bardzo nerwowo reagują na zadawanie tych samych pytań :wink:
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 11.08.2008 10:57

Zdecydowani najkorzystniej jest zabrać kartę ( może być zwykła bankomatowa) i płacić nią gdzie się da a EUR zabrać na opłacenie noclegów i innych drobnych wydatków typu zakupy na bazarkach. Najlepiej pójść do oddziału swojego banku i tam spytać o ewentualne opłaty przy wypłacie z bankomatów i tp. ( niektóre banki mają podpisane umowy z Chorwackim i nie pobierają żadnej opłaty).
Pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Kilka pytan Pomozcie, Jak najlepiej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone