Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka prostych pytań...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011
Kilka prostych pytań...

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 02.06.2011 18:58

Witam.Potrzebuje kilka prostych ,krótkich odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
1-Jeśli np nie kupie na 1 lub 2 stacji CPN viniet w Austrii,to czy się wytłumacze tym policji że tam nie było?
2-Czy są 10 dniowe viniety i w jakiej cenie?Austri i Słowacji ?
3-Czy w rejonie Makarskiej w domach popularny jest internet/wifi?
ewentualnie gdzie złapać sygnał?
4-Tak na oko ile kun jest potrzeba na 10 dni / kupic w polsce? czy na miejscu za złotówki czy euro?
5-Prosze o małe tłumaczenie:Apartament,pokój,kuchnia,ile kosztuje,
Więcej pytań nie pamiętam.Jest to mój pierwszy wyjazd tak dalek z rodziną i zamierzam być przygotowany a nie walic karpia :) .To forum jest naprawde rozległe ,czytam je od 2 tyg. i wiele jeszcze nie znalazłem.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.06.2011 19:22

guniak napisał(a):1-Jeśli np nie kupie na 1 lub 2 stacji CPN viniet w Austrii,to czy się wytłumacze tym policji że tam nie było?


Nie.

guniak napisał(a):2-Czy są 10 dniowe viniety i w jakiej cenie?Austri i Słowacji ?


forum/viewtopic.php?t=17828

guniak napisał(a):3-Czy w rejonie Makarskiej w domach popularny jest internet/wifi? ewentualnie gdzie złapać sygnał?


Najprościej w kafejce internetowej, możesz też pytać tego u kogo mieszkasz czy Ci udostępni, czasem zdarzają się sieci niezabezpieczone, ale łażenie tam i nazad z laptopem lekko dziwnie wygląda.

guniak napisał(a):4-Tak na oko ile kun jest potrzeba na 10 dni / kupic w polsce? czy na miejscu za złotówki czy euro?


Mi z reguły wystarcza 40 - 50 tyś., ale jak się uprzesz możesz wydać więcej. A na poważnie to tu kończy się moja droga pomocy i polecam Ci poszukanie np.: forum/viewforum.php?f=12

guniak napisał(a):5-Prosze o małe tłumaczenie:Apartament,pokój,kuchnia,ile kosztuje,
Więcej pytań nie pamiętam.Jest to mój pierwszy wyjazd tak dalek z rodziną i zamierzam być przygotowany a nie walic karpia :) .To forum jest naprawde rozległe ,czytam je od 2 tyg. i wiele jeszcze nie znalazłem.


http://translate.google.pl/

Jak Ty czytasz to forum 2 tygodnie, to albo ja jestem struś pędziwiatr albo czytasz wolniej niż moja córa jak była w przedszkolu :wink:

Edit> Przepraszam, witam :)
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 02.06.2011 20:04

No dzięki
Samo ABC Chorwackie ma prawie 15 tyś postów
Nie będę pytał o pogodę ,trasę,lekarzy( ale w sumie jak się z nimi dogadać ?),sklepy ,LPG, zwiedzanie,plaże,wycieczki itd.Chyba i tak juz malo pytań mi zostało :sm:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.06.2011 20:15

Rysio napisał(a):
guniak napisał(a):1-Jeśli np nie kupie na 1 lub 2 stacji CPN viniet w Austrii,to czy się wytłumacze tym policji że tam nie było?


Nie.

Jesteś pewny.:?:


Niech Guniak spróbuje tak zrobić a po Jego powrocie dowiemy się czy się wytłumaczył czy nie. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.06.2011 20:29

guniak napisał(a):ale w sumie jak się z nimi dogadać ?


Dlatego wrzuciłem Ci tłumacza, bo chciałem uniknąć pytań jak jest np. chcę siku :wink:

Ps. Dogadasz się po naszemu :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.06.2011 21:18

guniak napisał(a):Jest to mój pierwszy wyjazd


Pomóżcie Guniakowi. ....... przecież grzecznie pisze, że pierwszy raz jedzie.

ps.
Guniak .... o tym, że strach ma wielkie oczy - to wiesz. :wink:
W takim razie bez obaw, zajedziesz i przyjedziesz a reszta sama się ułoży. :lol:
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 02.06.2011 21:46

Guniak, może zrezygnujecie z Austrii i pojedziecie tak jak my przez Węgry 86-tką? :D Problem winiet będzie rozwiązany 8)
My też jedziemy pierwszy raz ale jakoś dziwnie jestem spokojna, a przyznaję się bez bicia, że jestem urodzoną pesymistką :oops:
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 534
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 02.06.2011 22:14

Gosia38 napisał(a):Guniak, może zrezygnujecie z Austrii i pojedziecie tak jak my przez Węgry 86-tką? :D Problem winiet będzie rozwiązany 8)
My też jedziemy pierwszy raz ale jakoś dziwnie jestem spokojna, a przyznaję się bez bicia, że jestem urodzoną pesymistką :oops:


2 lata temu jechaliśmy 86 przez węgry płacisz tylko za winietę w słowacji fajna knajpa w Csornej i klawy nocleg...

W tym roku również jedziemy 86 tką ...

Polecam....
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 02.06.2011 22:16

Właśnie tak zamierzamy zrobić :D Po powrocie napiszę,czy to był słuszny wybór 8)
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 03.06.2011 06:29

Gosia numer gg podałem więc poczekamy na wasza decyzję :D
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 03.06.2011 15:25

ok :D
mark_a34
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mark_a34 » 05.06.2011 22:39

ja byłem 2 razy pierwszy raz pojechałem sam drogą przez węgry dlatego ją polecam
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 09.06.2011 22:47

A jak z przejściówkami na LPG-potrzebne?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2011 08:54

guniak napisał(a):A jak z przejściówkami na LPG-potrzebne?

Nie
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 10.06.2011 09:30

Byłem w CRO w tamtym roku pierwszy raz .Podobnie jak ty miałem dużo pytań i wątpliwości.Dzisiaj mogę ci powiedzieć :niema czego się obawiać i stwarzać nie potrzebne problemy.Drogi w porównaniu do tych którymi jeżdżę na co dzień o wiele lepsze,oraz lepiej oznakowane.Z dogadaniem niema żadnych problemów (nie znam języków obcych).Co do waluty to euro albo karty płatnicze.Chorwaci mają duże doświadczenie w przyjmowaniu turystów,także tych którzy są pierwszy raz,są też bardzo uczynni i uczciwi.Tak mi się wydaje....Miłego wypoczynku :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Kilka prostych pytań...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone