Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kasa

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cool62
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2009
Kasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) cool62 » 11.06.2009 15:05

Za dziewiec dni czyli 20 czerwca 2009 r. wyjezdzam z zoneczka i synem 10-cio letnim na okres 10 moze 11 dni do Chorwacji w rejon miasta SENJ.
Chcemy "wyladowac" w tej okolicy poniewaz zamierzamy m.in. zobaczyc Plitwickie Jeziora, a stamtad jest niemalze prosta droga i odleglosc ok 80 km.
Nie wykluczone, ze "zahaczymy" tez o DALMACJE...(pisze o tym, bowiem wiaze to sie z dodatkowymi wydatkami, chociazby na paliwo)
Jedziemy tam w tzw. "ciemno" na dodatek po raz pierwszy i nie za bardzo wiemy ile zabrac ze soba pieniedzy, a przede wszystkim w jakiej walucie. Jestesmy z Wrocławia, wiec jechac bedziemy przez Czechy, Austrie, Slowenie. Czy pomozecie nam w podjeciu wlasciwej decyzji? Tzn. ile kasy i w jakiej walucie mamy wziac ze soba? Mozecie dodac tez od siebie jakies inne cenne informacje (np.co najpotrzebniejszego zabrac ze soba, czy nalezy wykupic jakies ubezpieczenie, jaki jest kurs euro, czy lepiej jest tam placic karta.....itd.,itp), z ktore juz teraz z gory serdecznie dziekuje.
Pozdrawiam wszystkich
Cool62
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 11.06.2009 15:08

zaraz posypią się gromy :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.06.2009 15:12

Tutaj masz wszystkie informację.
forum/viewforum.php?f=27

W skrócie.
Trasa przez Krapkowice, Głubczyce, Krnov, Olomouc, Brno, Breclav, Reintal, Wiedeń, Graz, objazd Mariboru, żeby nie placić 35ero za nic, Zagrzeb, a dalej to juz z górki.
Kasa euro i ew. karta.
Kwota. Różnie. Jednym starcza 1000 euro i jedzenia część z Polski. Inni biorą 2-3 razy tyle i bez jedzenia. Codziennie knajpka, drinki, etc.
Kwatery od 30-150 euro wg. upodobań. W okolicach 50 euro przyzwoite nawet z klimą.
Poczytaj.
Masz jeszcze trochę czasu do wyjazdu; później ew. dopytaj w poszczególnych wątkach.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 11.06.2009 15:13

cool62 napisał(a): Czy pomozecie nam w podjeciu wlasciwej decyzji? Tzn. ile kasy i w jakiej walucie mamy wziac ze soba? Mozecie dodac tez od siebie jakies inne cenne informacje (np.co najpotrzebniejszego zabrac ze soba, czy nalezy wykupic jakies ubezpieczenie, jaki jest kurs euro, czy lepiej jest tam placic karta.....itd.,itp), z ktore juz teraz z gory serdecznie


Takich wątków trochę na forum jest.
Te i jeszcze inne informacje znajdziesz w FAQ :wink:

Zakłądając kolejny na ten temat robisz śmietnik :twisted:

Np. o walutach
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22737&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22226&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19206&postdays=
reszta w wyszukiwarce
cool62
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cool62 » 11.06.2009 15:55

tomekm67 napisał(a):zaraz posypią się gromy :)


I SIE POSYPALY!!!!!
Od "jorgusia111"
Wiem, ze mozna o tym wszystkim poczytac na roznych forach, ale takich watkow jest dziesiatki, setki a i tysiace!
Doby by zabraklo na przestudiowaniu wszystkiego.
Chcialem skupic jak najwieksza ilosc informacji w jednym miejscu, tak abym mogl to wszystko - bez szperania po necie przeczytac.
Pozdrawiam
Cool62
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.06.2009 19:51

takich watkow jest dziesiatki, setki a i tysiace!

Jestem ciekaw skąd one się biorą?
cool62
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cool62 » 11.06.2009 20:04

Bocian napisał(a):
takich watkow jest dziesiatki, setki a i tysiace!

Jestem ciekaw skąd one się biorą?


One...te watki...biora sie bo...one :D lubia sie brac! :lol:
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 11.06.2009 21:33

cool62 napisał(a):
tomekm67 napisał(a):zaraz posypią się gromy :)


I SIE POSYPALY!!!!!
Od "jorgusia111"
Wiem, ze mozna o tym wszystkim poczytac na roznych forach, ale takich watkow jest dziesiatki, setki a i tysiace!
...
Cool62


to na co czekasz? :devil:
bierz się do czytania :!:
cool62
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cool62 » 11.06.2009 22:39

Chyba nie doczytales wszystko to co napisalem wczesniej......... :P
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 11.06.2009 23:00

cool62 napisał(a):Chyba nie doczytales wszystko to co napisalem wczesniej......... :P


doczytałem.
po pierwsze nie musisz szukać po różnych forach - TU jest wszystko o co pytasz. :D
Nota bene w pierwszej wypowiedzi wykazałeś, że masz dość sprecyzowane oczekiwania i pytania a to już duży plus :D Wystarczy, że skorzystasz z FAQ oraz wyszukiwarki i ...
po drugie zapewniam, że doba wystarczy (oczywiście na znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania bo na poznanie wartości tego forum potrzeba nieco więcej czasu :wink: )
Życzę miłej lektury
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2009 07:17

Zobacz, ile lat ja już tutaj jestem i także nie ogarniam...


:mrgreen:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 12.06.2009 07:35

Ja biorę zawsze tak (nie wiem czy o taką odpowiedź Ci chodziło):
- 1000 koron czeskich na wykupienie u nich winiety. Oraz gdyby nie można gdzieś na stacji płacić kartą za LPG. Jeżeli można to płacę kartą, a pozostałe korony wydaję na paliwo w drodze powrotnej, aby ich nie przywieźc do domu. A na stacji LPG w Mikulovie (tej jakgdyby na Shellu nawet kartami nie przyjmują - chyba, że coś się zmieniło).
- 600 euro w gotówce na noclegi (licze 10x50euro plus 100 na wszelki wypadek) oraz na winietę w Austrii
- 250 kun na autostrady w Chorwacji - nie chcę mieć problemów jakby nie działały karty.
A poza tym wszedzie płacę kartą lub wypłacam z bankomatu.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 12.06.2009 07:47

Raz jechałem tą drogą do Plitvic, weź poprawkę, ona taka prosta i płaska nie jest!
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 12.06.2009 08:17

Mariusz_M, dzięki, dobra podpowiedź. :)
cool62
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cool62 » 12.06.2009 11:11

andy.pl napisał(a):
cool62 napisał(a):Chyba nie doczytales wszystko to co napisalem wczesniej......... :P


doczytałem.
po pierwsze nie musisz szukać po różnych forach - TU jest wszystko o co pytasz. :D
Nota bene w pierwszej wypowiedzi wykazałeś, że masz dość sprecyzowane oczekiwania i pytania a to już duży plus :D Wystarczy, że skorzystasz z FAQ oraz wyszukiwarki i ...
po drugie zapewniam, że doba wystarczy (oczywiście na znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania bo na poznanie wartości tego forum potrzeba nieco więcej czasu :wink: )
Życzę miłej lektury


Dzieki za odpowiedz. Chcialem sie "wycwanic" i miec wszystko w jednym miejscu. Prawda, ze to proste? Po kiego "latac" po neci "tam i z powrotem" skoro mozna wiadomosci mnie interesujace skumulowac w jednym miejscu i za jednym kliknieciem niemalze wszystkiego sie dowiedziec?
Ale i tak jak znam "zycie Sw. Mateusza" wszystko sie w praniu okaze i wszystkiego, albo bardzo duzo dowiem sie empirycznie. Na 1000% moj nastepny wyjazd w tamte strony bedzie juz bardziej zorganizowany.
Ale oki. Nie przynudzam juz. Serdeczne dzieki za wszystkie odpowiedzi. Jestem tutaj po raz pierwszy od kilku dni i ....juz mi sie podoba! Fajna spolecznosc tutaj przebywa.
Pozdrawiam jak nie wiem co
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone