Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

karta viza elektron Mbank

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
okitoki120
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2008
karta viza elektron Mbank

Nieprzeczytany postnapisał(a) okitoki120 » 22.06.2008 18:58

czesto poruszany temat tu na forum ale wazny. Posiadam Karte visa elektron debetowa a nie kredytowa rozumiem ze moge nia sie poslugiwac na terenie CHorwacji i palace nia bez prowizji w sklepach natomiast co do bankomatow na tamtejszym terenie to sa bezprowizyjne pozdrawiam dziekuje za podpowiedzi
Ostatnio edytowano 23.06.2008 19:24 przez okitoki120, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty
Re: alkohol a horwacja:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2008 19:02

okitoki120 napisał(a):....chcialem zapytac ile moge wwiezc alkoholu i jakiego do Chrwacji....

Drzewo do lasu będziesz woził :?: :lol:
Ale jak chcesz to voila - www.carina.hr/engindex.htm tu masz dane z samego źródła a nie z róznych onetów, pzmotów etc :wink:
pa_wel_hal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 06.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pa_wel_hal » 22.06.2008 19:03

Daj spokój. Po co ci alkohol?!
Tam tego nie brakuje a i spróbować warto.
Głowa nie boli jak po naszym :lol:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 22.06.2008 19:35

Z rakija uwazaj,bo kopie...oj kopie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2008 19:46

Haweł napisał(a):Z rakija uwazaj,bo kopie...oj kopie...

ale za to jak kopie :mrgreen: :sm:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: alkohol a horwacja:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.06.2008 22:03

Piotrek_B napisał(a):
okitoki120 napisał(a):....chcialem zapytac ile moge wwiezc alkoholu i jakiego do Chrwacji....

Drzewo do lasu będziesz woził :?: :lol:


Tak właściwie to rzeczywiście po co? 8O Cyżbyś nie chciał się delektować ich wspaniałym wnogronowym winkiem? Albo np. Karlovackiem, Ożujskiem, etc. :?: Zwłaszcza siedząc w tawernie, konobie czy w kafejce przy promenadzie nadmorskiego pasażu? :lol: Osobiście bardzo mile wspominam wieczory, gdy siedząc na tarasie swojego apartamentu degustowałam coraz to inne smaki chorwackiego wina. :lol: Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. :lol: Nazajutrz albowiem dość dużo od rana zazwyczaj pływam. Rakiję natomiast przywoziliśmy do kraju. Dla mnie była np. za mocna i o wiele za słodka. Dużo gorsza od koniaku.:wink: :?: :lol:
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 23.06.2008 10:09

pa_wel_hal napisał(a):Głowa nie boli jak po naszym :lol:

8O Pawle, a co ty piles 8O
Powiem tak- bardzo mile napitki tam maja, szczegolnie kupowane bezposrednio u producenta. Najbardziej do smaku przypadl mi do gustu napitek o wdziecznej nazwie Trawarica 75 volt, lekko ziolowa... No palce lizac. Mniam. Ale po wypiciu odpowiedniej dawki kac jest potezny. Powiedzial bym ze gdyby nie kojacy szum fal szlo by ducha oddac....

A tak w temacie napitkow- zdazylo mi sie raz zagladnac do wytworni wlasnej gdzie szefowej nie bylo (czyt.: zony) i podejmowal mnie szeregowy pracownik wytworni (czytaj: maz). Poniewaz nie chcialem przystac na cene ktora zaproponowal, a nie byl on upowazniony przez management do podjecia negocjacji- rozpoczelismy degustacje przedwstepna. Trening nabyty wsrod hal :twisted: pozwolil mi przezyc zestaw standardowy; nastepnie moj interlokutor (a rozmawialismy zadziwiajaca mieszanka chorwacko-rosyjsko-angielsko-polsko-niemiecka) udal sie do piwniczki skad w plastikowym naczyniu (ktore nie wiem czemu skojarzylo mi sie z nocniczkiem) przyniosl nieco zoltawy plyn. Widzac napiecie rysujace sie na jego twarzy zrozumialem- zarty sie skonczyly. Bylaz to rzeczona trawarica.

Konca imprezy nie pamietam szczegolowo. Ogolnie zreszta tez niebardzo. Odnalazla mnie malzonka (czyt. management) ktora zaperswadowala mnie do lozka.

Rano (14) obudzilem sie, z gwozdziem wbitym w mozg, obok dwoch buteleczek (litrowych) trawaricy kupionej po bardzo przystepnej cenie (ktorej jednakowoz nie pamietam).

Bede tam znowu- to juz tylko trzy tygodnie :twisted:
Ostatnio edytowano 23.06.2008 10:30 przez Mniejszy, łącznie edytowano 1 raz
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 23.06.2008 10:22

okitoki120 .... popraw temat , coś ci "C" zjadło. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2008 11:17

Obawiam się, że nie poprawi :lol: bo "okitoki120" pachnie mi trollem :wink:
okitoki120
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okitoki120 » 23.06.2008 16:04

juz poprawilem :)) po prostu cos mi zjadlo zdarza sie dzekuje wszystkim za rady alkocholowe , to cenne wskazówki raz jescze dzieki
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.06.2008 16:10

Oj, Mniejszy... "zgon" zaliczyłeś tylko i wyłącznie dlatego, że złamałeś żelazną zasadę: nie mieszać!!! Jak winko, to nie rakija i jak rakija to nie winko
:D
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2008 18:01

okitoki120 napisał(a):juz poprawilem :)) po prostu cos mi zjadlo zdarza sie dzekuje wszystkim za rady alkocholowe , to cenne wskazówki raz jescze dzieki


8O 8O Jednak nie troll - przepraszam okitoki120 :lol:

Popraw jeszcze pisownią polskich literek i będzie OK.
A ile literków możesz przewieść , już wiesz :lol:
okitoki120
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okitoki120 » 23.06.2008 18:22

widzisz i o to przede wszystkim mi chodziło ile moge alkoholu wwiesc do horwacji a nikt nie udzielil mi informy ale z tego co sie orientuje to 1 litr wysoki proceny 40% lub 2 litry nisko procent typ piwo czy tak????
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2008 18:27

okitoki120 napisał(a):.....przede wszystkim mi chodziło ile moge alkoholu wwiesc do horwacji a nikt nie udzielil mi informy....

A ten link w 2 poście od góry to nie INFORMA :?: :roll:
Czy może językiem zbyt niezrozumiałym napisano :?:
okitoki120
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okitoki120 » 23.06.2008 18:30

ok dzieki zaiste informa ale zgadza sie tak jak napisalem ale szkoda z etak malo ale ok polskiego wystraczy a reszta musze sie delektowac Chorwackim alkoholem jednak znajomi mowili ze ich piwo jest ...... nie za bardzo jakie polecacie piwo Chorwatow??
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
karta viza elektron Mbank
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone