Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karta Visa electron..Pytanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007
Karta Visa electron..Pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 14:09

Witam!

Wiem ze ten temat byl juz walkowany kilka razy ale chcialbym sie upewniec przed wyjazdem czy podjalem sluszna decyzje

Planuje jechac z dziewczyna do Chorwacji.Ona wezmie gotowke, a ja karte.
Karta to visa electron , bank Inteligo

Z tego co sie dowiedzialem na infolini transakcja wyglada tak
Place w sklepi/na stacji/w restauracji->visa przelicza na dolary->inteligo przelicza z dolarow na PLN

Czy to mi sie bedzie oplacac?czy lepiej wziasc gotowke?
Czy ktos z was placil tam ta karta i wyszlo podobnie/lepiej/gorzej niz gdyby wymienil w kanttorze??
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 05.09.2007 14:31

Płatność kartą jest opłacalna. Proponuję wziąć polskie złotówki. Kurs wymiany jest w Cro bardzo atrakcyjny. NIE OPŁACA się kupować w Polsce KUN !!!
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 15:14

czyli gdzie sie da placic karta visa a jak sie nie da to gotowka wymieniona na miejscu?
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 05.09.2007 15:20

nitro napisał(a):czyli gdzie sie da placic karta visa a jak sie nie da to gotowka wymieniona na miejscu?

tak, albo kup euro w Polsce :)
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 15:45

euro?ale to chyba bez sensu tu kupowac euro a tam zamieniac na kuny...to juz chyba lepiej poprostu kuny w polsce kupic..Nie sadze zebym na 2 zamianach wyszedl lepiej niz na jednej :/
A kiedy byles ostatni raz w chorwacji?informacje sa "swierze"?
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 05.09.2007 16:18

nitro napisał(a):euro?ale to chyba bez sensu tu kupowac euro a tam zamieniac na kuny...to juz chyba lepiej poprostu kuny w polsce kupic..Nie sadze zebym na 2 zamianach wyszedl lepiej niz na jednej :/
A kiedy byles ostatni raz w chorwacji?informacje sa "swierze"?


Nie kupuj kun w Polsce!!! Cena w kantorach to ok 60-62 zł za 100 kun, a na wyciągu z banku Millenium 1000 kun 533 zł + 13 zł prowizji - policz sobie sam!!(karta mastercard) Wyciąg VIII 2007
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 16:38

ok..tyle ze pewnie to roznica czy master czy visa :/ ja mam visa..
Przy wyplacie z bankomatu mam placic 2% i nie mniej niz 8,5...ale raczej planuje nie wyjmowac tylko placic karta.nie wiem jaki jest system w mastercard ale w visa dana waluta zostaje przeliczona przez visa na dolary a dopiero bank moj przelicza z tego na zlotowki.Nie ma wiecej oplat i prowizji..
Myslicie ze to bardziej oplacalne niz branie gotowki (albo zlotowek albo kun)
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 05.09.2007 17:20

wróciłem 5 dni temu:
1. transakcja kartą Visa Elektron PKOBP - obciążenie rachunku 0.545 zł/HRK
2. transakcja kartą Visa Clasic mBank (kredytowa) - ... 0,542 - 0,543 zł/HRK
3. transakcja kartą Visa Clasic mBank (kredytowa) w Niemczech i Austrii - .. 0,3889 - 0,394 zł/EUR
4. bankomat Visa Elektron mBank (w tym 10 zł prowizji) - ...0,552 zł/HRK
5. wymiana Euro kupione w Polsce po 3,80 na Kuny w SplitskaBanka (bez prowizji) - 0,525 zł/HRK
6. podobnie jak pkt.5 wychodzi wymiana PLN na kuny w CRO

Pozdrav :papa:
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 17:44

Czyli teoretycznie najbardziej oplaca sie brac zlotowki albo euro jednak..ale jak sie ma karte to sie nie ma nerwow..:P musze to przemyslec..
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 05.09.2007 18:12

nitro napisał(a):Czyli teoretycznie najbardziej oplaca sie brac zlotowki albo euro jednak..ale jak sie ma karte to sie nie ma nerwow..:P musze to przemyslec..

euro zapłacisz/wymienisz w każdą stronę wszędzie. Z PLN trochę gorzej.
BTW w Austrii w supermarkecie Billa i jeszcze jednym honorowali tylko Maestro. Musiałem kicać do bankomatu po euroski jak mój koszyk z zakupami na mnie czekał przy kasie.
Ja wróciłem do Polszy 4 dni temu i z chęcią bym wrócił do Cro :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 05.09.2007 19:28

andy.pl napisał(a):wróciłem 5 dni temu:

3. transakcja kartą Visa Clasic mBank (kredytowa) w Niemczech i Austrii - .. 0,3889 - 0,394 zł/EUR
Pozdrav :papa:


Złotówka mocniejsza niż w Polsce :lol:
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 19:40

no dobra ;) juz nie wiem co mam robic :D co mi poradzicie..Jade 1 raz do chorwacji i 1 raz za granice samochodem wlasnym, i 1 raz mam mozliwosc skozystania tam z karty.
mam karte visa jade do malej miejscowosci -Viganj - kolo orebić'a.musze po drodze oczywiscie tankowac itd.
Brac gotowke czy wszytko na karcie zostawic ()
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2007 20:20

nitro napisał(a):....
mam karte visa jade do malej miejscowosci -Viganj - kolo orebić'a.musze po drodze oczywiscie tankowac itd.
Brac gotowke czy wszytko na karcie zostawic ()

Karta i to bez dwóch zdań :!: Oczywiście, moim skromnym, zdaniem :wink: No chyba, że bedziesz miał w kieszeni kuny to wtedy wszystko jedno. Ale jakbyś kun nie mial i np. chciał za paliwko zapłacic euro to bedziesz ostatni frajer - bo zapłacisz frycowe w postaci przelicznik euro/kuna z sufitu :lol: Ja jestem zwolennikiem kart bo to poprostu wygoda a ewentualne prowizje itp. to nie są jakies wygórowane kwoty. Może jakbym jakbym wydawał "naście" lub "dziesiąt tysięcy" ojro na wyjeżdzie to bym się zastaniawiał nad tym jakie są kwoty prowizji
Pozdrav :papa:
nitro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitro » 05.09.2007 20:29

chyba mnie przekonaliscie..Zrobie tak ze wladuje wszytko na karte wezme tylko troche euro - tyle ile za kwatere.A dziewczyna wymieni na kuny w polsce albo wezmie zlotowki.Jeszcze to przemysle.I bedziemy mieli i tak kase i tak ;) w zaleznosci gdzie pojdziemy zawsze zaplacimy :P

Mam nadzieje ze moj plan jest dobry ;) i ze nie bede zalowal :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 05.09.2007 21:05

Byłem przełom czerwca i lipca. Z bankomatu wypłaciłem kartą Electron Inteligo - z prowizją kuna wyszła 0,54 zł. Wszędzie gdzie się dało płaciłem kredytówką PKO - kuna 0.52 zł, płatne w połowie sierpnia. Kartą można płacić w najmniejszych sklepikach, Studenacu.
Parę euro warto mieć albo kuny już na wjeździe - mnie naciągnęli na bramce autostrady gdy facet powiedział że terminal kartowy nie działa i musiałem dać euro.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Karta Visa electron..Pytanie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone