Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kafejki internetowe płatne lub hot spoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.03.2008 11:00

dago12 napisał(a):Dokładnie o to, ale drogo :(
R.


A dokopałeś się do taryfy Web'n'walk :?:

Tylko trzeba uważać pod koniec bo po przekroczeniu limitu transefru albo czasu przełączają na zwykłą taryfę bez ostrzeżenia :evil: No i pewnie tak jak inni operatorzy piszą 10MB a gdzieś tam małym drukiem, że tak na prawdę to jest 5MB up + 5MB down. Ale i tak oferta nie jest zła.

pozdrav K
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 23.03.2008 13:45

szantymen napisał(a): Był temat o hot spotach ale tych jest mało.


coraz więcej marin uruchamia hot spoty. zazwyczaj sa platne, ale za to mozna sie polaczyc wlasnym sprzetem. Takze niektore hotele juz to oferuja. W NCP Marina Sibenik 1h=60 kuna
feelgood
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) feelgood » 11.06.2008 00:05

tu znajdziecie opis jak działa chorwacka simdata : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... =chorwacji
pozdro
limetka80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) limetka80 » 12.06.2008 09:15

A czy zna ktoś adresy kafejek internetowych w samej MAKARSKIEJ ?
Nie bierzemy ze sobą laptopa a konieczny będzie nam krótki dostęp do internetu.
feelgood
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) feelgood » 02.08.2008 00:41

dla zaiteresowanych usługą vipme w chorwacji (internet via gsm ) karty takie mozna nabyc w salonach VIP Mobile np. w miescie krk na wyspie... krk tudziez w zararze przy porcie koszt to 200 kn do "wywalenia 250mb przez 14 dni nie udalo mi sie. Jako że z tego rozwiazania korzysta mało osób nawet na zwykłym gprs internet działa w miarę dobrze. We wszystkich wiekszych miastach jest umts lub... hsdpa. Jadąc wgłąb cro niestety zasięgu nie ma (przejechałem od rjeki po dubrownik) czyli na wybrzeżu jest ale np. w kierunku plitvic niekoniecznie...
Jogi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jogi » 01.09.2008 12:26

Czy istnieje możliwość skorzystania z kafejki internetowej w Starim Gradzie na Hvarze (ewentualnie jakaś inna miejscowość na wyspie)? Nie mam laptopa, a będę musiał skontaktować się z Polką podczas pobytu w Chorwacji.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.09.2008 13:10

W Orebiczu np żadnej kafejki internetowej nie widziałam, ciekawe czy coś się ostatnio zmieniło.
Mazovia
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazovia » 01.09.2008 20:46

W Zadarze złapałem darmowego neta na swoje WiFI w lapie - tuz za bazarem a przed pierwszym duzym placem, siedząc na murku naprzeciwko handlarza obrazkami. Drugim miejscem gdzie bezplatnie udalo mi sie polaczyc ze swiatem to centrum starowki w Szybeniku...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2008 15:57

Omisz -starówka-5 czy 6 stanowisk ,tak na oko z 12 m kw,40 kun za godzinę... i była to wersja już hurtowo-promocyjna.

Nie skorzystałem.Bez internetu świat też jest piekny,zwłaszcza tam :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2008 16:44

Do tej pory nie musiałem (i nie chciałem na wakacjach) korzystać z netu w CRO i nie interesowały mnie ceny takich usług. W tym roku chciałem jednak przesłać koledze trochę fotek i innych informacji.
W Breli (obok Konzuma) wchodzę do kafejki, facet na karteczce wpisuje godzinę. Informuje, że cena to 0,5 HRK za minutę (cholera wie gdzie taka jeszcze funkcjonuje - może na Białorusi, gdzie pewnie 1 komp z netem na gminę 8O ), ale niech tam...zaczynam rozwijać kable i szukać gniazda USB - z przodu zaślepione, no to instaluję się z tyłu. Nagle gość wbiega i mówi, że nie wolno podpinać się do kompa tylko można oglądać obrazki w necie. Na pytanie dlaczego? informuje, że ....to w trosce o klienta i usługodawcę oczywiście :!: Gdyby popsuł sie sprzęt foto przyłączany do kompa to ONI nie będą mieli kłopotu. Chcę tą "odpowiedzialność" wziąć na siebie, a poza tym mam przejściówkę do bezpośredniej zrzutki materiału z karty CF....ale nie da rady - taka usługa nie wchodzi w grę.
No to dziękuję bardzo za siedzenie w pomieszczeniu1,5 x 2,5 m (darmowa sauna), płacę za spędzone tam minuty (głównie poświęcone na pogawędkę z facetem) i wychodzę.
Za 2 dni wybieram się na spacer do Baskiej Vody. Jest w kawiarence net, siadam, pytam czy można podpiąć sie do USB - można :!: - co za radość :lol: Cena? - 1 HRK za minutę 8O Nooo k.....a - za ok. 30 złotych za godzinę nie będę tam korzystał z sieci....wychodzę dla zasady. Korea Północna?...czy co?
Wracając do Breli, w okolicach portu znajduję jeszcze jedną kafejkę - tłum ludzi przed południem :!: Myślę, za darmo pewnie :wink: :lol: . Cena promocyjna 0,5 HRK za minutę i możliwość zgrania na CD za bodajże dodatkowych 15 kun, na DVD za 25 czy jakoś tak....i inne wyszczególnienia usług :!: :!: :twisted:
Pewnie bym został, ale przecież nie będę stał pół dnia w kolejce do jakiejś pieprzonej kafejki.
Takie są moje doświadczenia z netem w CRO, w której byłem po raz 7 :!: Człowiek zawsze jednak czegoś nowego może się dowiedzieć :lol:
Jest kilka fajnych rozwiązań w tym pięknym kraju....ale z netem siedzą 100 lat za Murzynami (boję się, że mogłem Murzynów obrazić). Może być jeszcze jedna przyczyna - komercja na Riwierze Makarskiej zlasowała im pewną część głowy.
Mam nadzieję, że na necie się skończy i nie przeniosą tego wkrótce na ceny apartmanów czy żarcia - wtedy definitywnie zakończę wakacyjne przygody z Chorwacją.
Z netowym pozdrowieniem :lol:
slapol
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2008 17:29

Nie bądźmy tacy hej do przodu :wink:
Warto sobie przypomnieć jak to wyglądało u nas 4 lata temu ...neostrada"szerokopasmowa" to były kosmiczne pieniądze a 3 minutowe modemowe połaczenie kosztowało 40 groszy...
Mając na głowie budowę nowych apartamentów ,zakładanie klimitazycji itp ,zaniedbali albo niedocenili rozwój internetu.
Podczas pożegnalnej fisch kolacji rozmawiałem z dwoma właścicielami apartamentów-obaj zapewnili ,że w przyszłym roku w każdym pokoju bedzie gniazdko z dostępem do internetu...i ja im wierzę :)
A my dalej sto lat za Murzynami z autostradami :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.10.2008 15:08

W Orebicu kafejka internetowa jest, przetestowana :) za 15 minut 10 Kuna.
szantymen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szantymen » 18.01.2009 20:48

No to teraz opiszę własne wspomnienia. Byłem w Sukosan kafejki były dwie momentami bez kolejki 10 kun za godzinę. Miałem laptopa mogłem bez problemu podłączyć się do sieci.
Jednak po jakimś czasie wpadłem na pomysł włączenia wifi i przejechania się po okolicy. Otóż kilka domów ma wifi dostępne dla gości i okolicy, więc przesłanie czegokolwiek nie stanowiło problemu.
Pozdrawiam
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 18.01.2009 21:22

W ubiegłe wakacje - doświadczenie jak szantymen - przeszedłem się po starówce w Szybeniku z Nokią N95 i "darmowe" wifi dało odnaleźć się bez problemu :)
wicia
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wicia » 29.07.2009 18:28

witam w tej chwili przebywam w Cavtat w nadzieji że się gdzieś połączę z internetem(jak również dla zgrania fotek)zabralam laptopa i bingo na tarasie mojej kwaterki klikam ile wlezie bez żadnych ograniczeń(oczywiście nie ograniczam się tylko do tego własnie zaraz wyruszamy z męzem do Dubrownika autobusem który ma przystanek zaraz obok p
owrót jakoś po 24 )pozdrowionka.PS morał z tego taki szukaj a znajdziesz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kafejki internetowe płatne lub hot spoty - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone