Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jestem w Tućepi, odpowiem na pytania

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 15.07.2008 08:06

to i ja dołącze do grona pytających
czy znalazłeś może jakiegoś Hot Spota (darmowy internet) w Tucepi??
z góry dziękuję za odpowiedz
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 19.07.2008 10:53

yvonn napisał(a):witam
Sądząc po wstępie to teraz jesteś w Trpanj, w związku z tym mam kilka pytań, gdyż zamierzam tam pojechać w połowie sierpnia.
Przede wszystkim jak z kwaterami?Czy można coś wynająć w ciemno, czy raczej miejsce oblegane i ciężko będzie?
Czy z tej miejscowości są wyjazdy na fish picniki i jeżeli tak to gdzie i za ile?
Co zwiedzacie w okolicy i nie tylko?
Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku :lol:


Witam ! Już wróciłem, owszem od 9 lipca byłem w Trpanj, gdzie niestety ale miałem bardzo słabe łącze modemowe więc mogłem tylko pomażyć o wejściu na forum.... w pensjonacie jakim byłem Wifi dopiero jest w planach. ale i tak było super bardzo rodzinna atmosfera :P Kwatery znajdziesz napewno tyle że pewnie dalej od linii brzegowej. Ogólnie okolica piękna, polecam sobie wejść na google maps, bo jest już dostępne od kilku dni wyraźne powiększenie rejonu Trpanj. Osobiście przemieszczałem się samochodem i zwiedzałem okoliczne plaże (zatoczki) - polecam plaże w okolicy miejscowości Duba Peljeśka - jedna z bardziej znanych to "Divna".
Co do wycieczek na rybki w morze to myśle że jest taka opcja, osobiście nie byłem. Co zwiedzać w okolicy ? Całą okolicę :twisted: jest piękna. Orebić i panorama na niego i Korćulę z drogi dojazdowej. Samą Korćulę to nam polecał gospodarz ale nie starczyło nam czasu (jego sugestia: nie płynąć promem na wyspę tylko zostawić samochód w Orebiću i popłynąć statkiem wycieczkowym - mało miejsc parkingowych) , można zrobić wypad do Parku na wyspie Mljet.
My byliśmy w Mostarze i Medjugorje.
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 19.07.2008 10:58

danyy90 napisał(a):to i ja dołącze do grona pytających
czy znalazłeś może jakiegoś Hot Spota (darmowy internet) w Tucepi??
z góry dziękuję za odpowiedz


Witam. Neistety darmowych punktów Wifi jest bardzo mało w całej Chorwacji. W Tućepi tylko płatny T-mobile (chyba) na promenadzie nadmorskiej, oprócz tego w wielu pensjonatach i hotelach...dużo nie zabezpieczonych... także może się zdażyć że jakbyś pokręcił się trochę z laptopem/palmtopem lub innym odbiornikiem wifi to byś się gdzieś na wydrę zalogował :twisted:
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 19.07.2008 11:13

BAMA napisał(a):Witaj,

jestem żywo zainteresowana ilością wolnego miejsca na plaży w Tucepi. Z tego co oglądałam na przeróżnych zdjęciach, plaża w Tucepi nie należy do zbyt szerokich... a turystów pewnie multum...
Czy jest w ogóle szansa, żeby znaleźć trochę wolnego miejsca na plaży np. po 10tej?

Pozdrawiam serdecznie

BaMa


Jakieś miejsce napewno znajdziesz, ale fakt jest ciasno, im dalej od hoteli i pensjonatów zwłaszcza na wschód tym puściej. Osobiście jeżdżę na plażę w zatoczce między Tućepi i Podgorą (obok szyld Welcome to Podgora). Czasem też się zdaży że jest tam ciasnawo, zwłaszcza teraz jak skomercjalizowali obszar wokół. Teraz jest parking płatny (30kn na cały dzień), doprowadzili też chodnik także można się dostać pieszo...
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 19.07.2008 22:54

dzięki Dziekan za odpowiedź, a w takim razie mam jeszcze pytanie w związku z tym, że byłeś w Mostarze a właśnie tam zamierzamy się wybrać w tym roku na jedną z wycieczek samochodem. Jak ogólnie dojazd do Mostaru, czy natknąłęś się na jakiś patrol policji oraz czy mógłbyś napisać coś o parkingu w Mostarze.
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 20.07.2008 12:21

Jak kształtują się ceny kwater w tym roku? :lol: Ma może ktoś ma aktualne dane- z góry dziękuję. Jadę 27. 07 na Makarską
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 20.07.2008 12:51

Witajcie, jak jest z dostępnością wolnych kwater teraz lub na początku sierpnia? Mogą być problemy ? Dzięki :D
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 21.07.2008 11:59

yvonn napisał(a):dzięki Dziekan za odpowiedź, a w takim razie mam jeszcze pytanie w związku z tym, że byłeś w Mostarze a właśnie tam zamierzamy się wybrać w tym roku na jedną z wycieczek samochodem. Jak ogólnie dojazd do Mostaru, czy natknąłęś się na jakiś patrol policji oraz czy mógłbyś napisać coś o parkingu w Mostarze.
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam


Mostar warto zobaczyć. Na miejsce jechałem z Peljeśac'a skręt w lewo na Split, potem przez Neum, na wysokości miasta Opuzen zjechać z magistrali jadrańskiej kierując się na przejście w Metkovic. Jesteśmy na drodze nr E73 która prowadzi do Mostaru. Po drodze zwiedzaliśmy Medugorje (trzeba odbić w lewo w miejscowości Capljina) - zresztą są stosowne drogowskazy.

Dojazd ok, stan drogi dobry, bez żadnych przygód po drodze, policji nie widziałem. Można bez obaw jechać. :D

Co do parkingu to zależy co będziecie oglądać bo całe miasto ma ok 1700 km2 powierzchni. My zatrzymaliśmy się przy Stari Most - był parking płatny chyba 10Kn (można płacić Euro, Kunami, albo miejscową walutą). Proponuję wziąć ze sobą Euro, a wycieczkę zrobić sobie w jakiś bardziej pochmury dzień, ze względu na specyficzne umiejscowienie Mostaru w rozległej kotlinie między górami, latem potrafi być gorąco. :oops:
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 21.07.2008 16:15

Dzięki bardzo za wszelkie wskazówki na pewno będą pomocne.
Do Medugorie na pewno nie pojedziemy, bo byliśmy tam 2 lata tamu, ale Mostar chętnie zwiedzimy.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Dziekana,
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jestem w Tućepi, odpowiem na pytania - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone