Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jesli na Hvar to gdzie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynia
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2005
jesli na Hvar to gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynia » 31.07.2006 10:48

Witajcie
w tym roku chcę pojechacna Hvar tylko niewiem gdzie dokładnie może coś polecicie? blisko jakiejs bazy nurkowej :) licze na wasze dośwaidczenie.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 31.07.2006 11:47

Jeśli blisko bazy nurkowej to wypada wskazać Stari Grad - jest tam baza polskiej Nautiki.
Ja byłem na i w Hvarze 2 lata temu - opis na www.mojachorwacja.boo.pl
Zależy co się komu podoba - po lekturze forum myślę, że podobałoby mi się również w Ivan Dolac. Polecana jest również Jelsa.
marynia
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2005
dzieki

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynia » 31.07.2006 14:47

czytałam wczesniej twoją strone :) no własnie co się komu podoba :) mąż nurkuje a mi pozostaje plazowanie i organizowanie zwiedzania. Lubie sobie poleniuchowac 2-3 dni na plazy a potem mnie "nosi". W przewodnikach o Hvarze nic ciekawego nie piszą wszystko w stylu "piękna i pachnie lawendą " nie interesują mnie dyskoteki... ani miejski zgiełk mam tego sporo w domu. I włsaciwie to sie zastanawiam nad Trogirem - ponownie byłam tam w zeszłym roku , Makarska - dwa lata temu. Zwiedziłam Hvar tylko jeden dzień - jakieś małe miasteczko nazwy niestety nie pamietam ... Tylko tak sie zastanawiam czy nie będe sie nudzic na wyspie :)
Zelki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zelki » 31.07.2006 16:44

Nudzic na wyspie ?..hihi..oj nie nie nawet jesli pozwiedzamy wszytskie urokliwe miejsca to pozostaja nam dosc przystepne taxi-wodne na wszystkie otaczajace wyspy... promy na split itp... Hvar to piekna wyspa a jesli miałbym polecic miejscowosc do nurkowania to jelsa , stari grad czy hvar bedą najlepsze ...ale np my bylismy w zavali i tez była mozliwosc nurkowan....
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 31.07.2006 20:11

Hvar to spokojna i piękna wyspa.
Ja polecam południową stronę. Stari Grad mnie osobiscie nie zachwycił, ale to przyjemne miesjce jednak na plażowanie wybrałabym wszelkie inne miejscowości na wyspie :D
Tutaj jednak pojawia się kwestia wyboru centrum nurkowego i to już dodatkowy problem.

Jedno jest pewne!Na wyspie nie można się nudzić i opisy o pięnie i lawędzie nie są gołosłowne :D
rafalpiasek
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalpiasek » 01.08.2006 08:14

marynia napisał(a):Witajcie
w tym roku chcę pojechacna Hvar tylko niewiem gdzie dokładnie może coś polecicie? blisko jakiejs bazy nurkowej :) licze na wasze dośwaidczenie.

Mieszkałem w mieście Hvar, kilka domów dalej była polska baza nurkowa. Ulica to konkretnie Krizni Rat, przy takiej małej zatoczce, z pięknym widokiem na małą wysepkę i zatokę. Cudowne miejsce, polecam.

Rafał Piaskowski
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 01.08.2006 12:56

jesli na Hvar to gdzie?


Na pewno nie do Milnej :lol: :lol:
Za to Zavala - zawlista,polecam.
Pozdrawiam
ROROG
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROROG » 17.08.2006 15:41

czym wioska Milna różni się od pozostałych wiosek?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.08.2006 19:13

ROROG napisał(a):czym wioska Milna różni się od pozostałych wiosek?

No właśnie - Rorog -po raz kolejny zachęcam do opisania wrażeń z Milnej.Ja swoje trzy słowa o tej miejscowości napisałem w relacjach z podróży :evil:
Pozdrav.
ROROG
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROROG » 17.08.2006 20:55

Mój króciutki opis też jest na forum.
Moim zdaniem miejscowość nie jest najważniejsza (pewne konieczne warunki musi spełniać: widok na otwarte morze, plaża w zasięgu 10min spaceru od soby, jakaś knajpka). Jeżeli mamy te warunki to wyluzowanie jest w moim przypadku gwarantowane. Gdzie to mniej ważne. Ja jestem w swych ocenach mniej kategoryczny.
Polecam Primosten, byłem tam 2 razy.
dooverone
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 29.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dooverone » 19.08.2006 20:31

Miasto Hvar
Warto:)
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 19.08.2006 21:13

ROROG napisał(a):czym wioska Milna różni się od pozostałych wiosek?

oj tak, szczególnie ceną kwater
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.08.2006 21:37

Ryszard_K napisał(a):
ROROG napisał(a):czym wioska Milna różni się od pozostałych wiosek?

oj tak, szczególnie ceną kwater


Widzę Rysiu,że Ciebie Milna też dręczy w nocnych koszmarach :lol: :lol:
ROROG
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROROG » 20.08.2006 11:01

Ja płaciłem 40 euro w tym opłata klimatyczna za apartament (dwa łóżka, małżeńskie i wersalka, aneks kuchenny, pełne wyposażenie kuchni, pralka w przedpokoju, łazienka, duży taras z widokiem na otwarte morze, brak klimy). Domek w pierwszej linii od morza, apartament na parterze, na krótką przepławkę chodziłem w czsie kiedy żona przygotowywała śniadanie. Gospodarz miał ustawiony murowany gril nad samym morzem (10m), nie korzystałem choć gospodarz zapraszał codziennie, każdego ranka przynosił świeży chleb (gratis). Co do rupieciarni to nie widziałem, spacerowałem wzdłuż morza, (szaleńcy chodzili pieszo do Hvaru) duże rozczarowanie to brak widoku zachodzącego słońca (góry zasłaniają), ale to chyba dotyczy wszystkich miejscowości po tej stronie wyspy. Plaże powinny zadowolić wszystkich, samotników na skałkach lub bardziej odległe żwirowe, dla lubiących tłok dwie żwirowe przy campie, no i najpiękniejsza nie zatłoczona żwirowa z wieloma zacienionymi miejscami pod cyprysami z klifem z jednej strony „U. Mala Milna”. 40 euro to dla mnie również nie tanio ale niczego nie żałuję.
Jak mnie sprowokujecie to jeszcze coś napiszę.
Pozdrawiam,
największym minusem wszystkich tych miejsc jest to, że tak krótko tam bawimy.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 20.08.2006 12:51

Widzę Rysiu,że Ciebie Milna też dręczy w nocnych koszmarach icon_lol.gif icon_lol.gif

no wiesz Wojan; 2 lata wpatrywałem się w to miejsce na mapie, miał to być wyjątkowy urlop, jako że i w małżeństwie "słuszny" jubileusz. Milna miała być tym szczególnym miejscem ucieczki od codzienności - a tu taka plama.
Trzeba będie "jubileusz" powtórzyć.
A tak przy okazji: posiadasz może jakieś foty z drogi Jelsa - Sucuraj?
Podminowany Milną nie pomyślałem aby wyciągnąc kamere na ww trasie.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone