Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedziemy z 6 miesięcznym bobasem, spokojne miejsce.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010
Jedziemy z 6 miesięcznym bobasem, spokojne miejsce.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 15.06.2010 14:47

Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 15.06.2010 17:03

Nie mam może wielkiej wiedzy o Chorwacji (ino raz), ale wydaje mi się, że wyspy są fajniejsze od stałego lądu. Polecam Brać i miejscowość, o której tu nie za wiele - Povlja ( a skoro nie ma wielu informacji = zapupie :) )
Sympatyczna mieścina, plaże praktycznie wyłącznie kamieniste, co może mieć plus dla takiego maluszka - piasek nie będzie uwierać w pieluszce :)
Warto mieś swój parasol, bo z cieniem na plaży cienko.
To com widział i com przeżył, tom żem łopowiedział tu:
forum/viewtopic.php?t=27263
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 16.06.2010 08:39

Dziękuję za odpowiedz zaraz poszukam czego o ty miejscu.

Pozdrawiam
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 16.06.2010 10:08

Spokonie jest w takiej mieścince MARINA
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2010 10:16

Krvavica spełnia te kryteria ,jak najbardziej.A tak potrzebny cień dla malucha zapewniony.Od mariny w kierunku Makarskiej wzdłuż plaży coś w rodzaju lasu-parku.
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 16.06.2010 13:39

macie moze jakies namiary na fajny apartament w Krvavicy? bylem tam 8 lat temu, bylo bardzo fajnie a teraz z maluchem chcielibysmy tam pojechac.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.06.2010 08:05

bariii napisał(a):Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.


Nie nocowałem w Makarskiej, ale o ile pamiętam to jest jedna wielka dyskoteka, więc dla malucha średnio się nadaje jak na mój gust. Jeśli chcesz tamte okolice to bardziej Tucepi. Deptaczek wzdłuż całego brzegu, zatem nie ma problemu jazdy z wózkiem. Plaża z drobnym żwirkiem, a nie kamienie.
ale niech doradzą może ci, co byli z takimi maluchami.
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 22.06.2010 20:22

bariii napisał(a):Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.


Po co tak daleko jechać z takim malcem?

Moscienicka Draga na Istrii - super sprawa.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.06.2010 21:17

WolfAtTheDoor napisał(a):Po co tak daleko jechać z takim malcem?


Nie moja to wprawdzie sprawa, ale czy warto i czy można takiego maluszka zabierać w tak ciężką drogę? dorosły się zmęczy, a co dopiero taki maluszek :( na dokładkę, jak on zniesie takie upały? a klimy ponoć przy takim maluszku nie powinno się używać.
Jak piszę, nie moja to sprawa, nie moje to dziecko, ale to taka moja refleksja, jako że też moje dzieciaki były w takim wieku :)

sorry - zwracam honor.. chyba jestem ciut przewrażliwiony
polecam lekturę: forum/viewtopic.php?t=27420 :)
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 23.06.2010 11:24

Ja też zastanawiałem się z żoną czy w tym roku wybrać się z naszym maluchem w tak daleką podróż (w listopadzie synek skończy 2 latka). W końcu zdecydowaliśmy, że jednak pojedziemy. Ale wybraliśmy:
a) Istrię, żeby było jak najbliżej,
b) wrzesień, żeby częściej było 22 niż 32 stopni :)

Jedynie nie wiem jak zaplanować samą podróż, tzn jechać nocą czy może z jakimś noclegiem po drodze???
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 23.06.2010 11:54

WolfAtTheDoor napisał(a):
bariii napisał(a):Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.


Po co tak daleko jechać z takim malcem?

Moscienicka Draga na Istrii - super sprawa.


Nie wiadomo skąd jadą i jak trase wybiorą, jeżeli jadą przez Węgry lub Maribor to czasowo nie ma dużej różnicy.
np z Zagrzebia do Puli 3,5h
a z Zagrzebia do Makarskiej 4,5h
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 23.06.2010 15:37

marock napisał(a):jak zaplanować samą podróż, tzn jechać nocą czy może z jakimś noclegiem po drodze???


Jak dasz radę (tzn masz drugiego kierowcę na zmianę) to chyba lepsza nocka... a jak nie, to pozostaje nocleg po drodze.
Poczytaj: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=9953
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 23.06.2010 19:16

noyle napisał(a):
WolfAtTheDoor napisał(a):
bariii napisał(a):Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.


Po co tak daleko jechać z takim malcem?

Moscienicka Draga na Istrii - super sprawa.


Nie wiadomo skąd jadą i jak trase wybiorą, jeżeli jadą przez Węgry lub Maribor to czasowo nie ma dużej różnicy.
np z Zagrzebia do Puli 3,5h
a z Zagrzebia do Makarskiej 4,5h


Ale czemu wybrałeś miejscowość na Istrii do której jest najdalej? Zobacz gdzie jest Opatija a gdzie Pula.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 23.06.2010 23:37

WolfAtTheDoor napisał(a):
noyle napisał(a):
WolfAtTheDoor napisał(a):
bariii napisał(a):Jakie spokojne miejsce w Chorwacji polecacie dla rodziców z takim maluchem, moze byc wies zabita dechami byle by byla cisza, myslimy o Krvavicy przed Makarska.


Po co tak daleko jechać z takim malcem?

Moscienicka Draga na Istrii - super sprawa.


Nie wiadomo skąd jadą i jak trase wybiorą, jeżeli jadą przez Węgry lub Maribor to czasowo nie ma dużej różnicy.
np z Zagrzebia do Puli 3,5h
a z Zagrzebia do Makarskiej 4,5h


Ale czemu wybrałeś miejscowość na Istrii do której jest najdalej? Zobacz gdzie jest Opatija a gdzie Pula.

Zagrzeb-Opatija 2.15
no to godzinka z hakiem do przodu no chyba że trafią na korek
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 24.06.2010 00:02

Na korek mogą trafić wszędzie, a do Makarskiej będzie z 4 godziny spokojnie dalej niż na Istrię - mówcie co chcecie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jedziemy z 6 miesięcznym bobasem, spokojne miejsce.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone