Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedziemy z 6 miesięcznym bobasem, spokojne miejsce.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 24.06.2010 11:20

marock napisał(a):Ja też zastanawiałem się z żoną czy w tym roku wybrać się z naszym maluchem w tak daleką podróż (w listopadzie synek skończy 2 latka). W końcu zdecydowaliśmy, że jednak pojedziemy. Ale wybraliśmy:
a) Istrię, żeby było jak najbliżej,
b) wrzesień, żeby częściej było 22 niż 32 stopni :)

Jedynie nie wiem jak zaplanować samą podróż, tzn jechać nocą czy może z jakimś noclegiem po drodze???

Nasz córka w listopadzie też skończy 2 lata. Już w zeszłym roku byliśmy z nią na Istrii - przełom sierpień-wrzesień. Temperatury bardzo dobre! Wyjazd w drugiej połowie września nie jest dobrym rozwiązaniem dla malucha, gdyż bardziej trzeba pilnować i osuszać po wyjściu z wody!
Nie mieliśmy nawet uzgodnionej miejscowości. Istrię w miarę znamy, więc plan był taki, żeby jechać zachodnim wybrzeżem i gdzieś się zakotwiczyć. Stanęło na Poreciu.
Jeżeli nie dacie rady sprawnie przejechać trasy nocą - lepszy nocleg. Z Wrocławia wyjechaliśmy ok 21, jazda z kilkoma dłuższymi odpoczynkami, karmienie dzieci, zmiana pieluchy. Na miejscu spokojnie znaleźliśmy kwaterkę.
W tym roku jedziemy do Breli. Również wyjedziemy wieczorem, żeby dzieci dały nam szansę spokojnego przetrwania trasy ;)
Pozdrawiam
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 24.06.2010 14:29

aro_40 napisał(a):
WolfAtTheDoor napisał(a):Po co tak daleko jechać z takim malcem?


Nie moja to wprawdzie sprawa, ale czy warto i czy można takiego maluszka zabierać w tak ciężką drogę? dorosły się zmęczy, a co dopiero taki maluszek :( na dokładkę, jak on zniesie takie upały? a klimy ponoć przy takim maluszku nie powinno się używać.
Jak piszę, nie moja to sprawa, nie moje to dziecko, ale to taka moja refleksja, jako że też moje dzieciaki były w takim wieku :)

sorry - zwracam honor.. chyba jestem ciut przewrażliwiony
polecam lekturę: forum/viewtopic.php?t=27420 :)


W zeszlym roku jadąc na Istrie do Piranu zajechalismy w 7h, do makarskiej mysle ze 11 spokojnie wystarczy. Wyjezdzamy z Cieszyna, nie sadze aby to bylo dla malego bardzo męczące, czasami do Krakowa jade z Cieszyna prawie 4h a maly spi i spi. NIe wiem dlaczego ale jakos bardziej podoba mi sie Dalmacja anizeli Istria.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 25.06.2010 08:02

bariii napisał(a): Wyjezdzamy z Cieszyna


ale oni jadą z Wawy, a to już trzeba dodać 4 h (łamiąc przepisy) :( i niestety nie pogonisz tak, jak po autostradzie :(
gregory19742
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregory19742 » 26.06.2010 18:15

Witajcie jestem nowy i pierwszy raz na forum o Chorwacji
Planujemy wyjechać z dziećmi ( 2 letnie i 5 letnie) pierwszy raz do Chorwacji i nie wiemy co wybrać. Co polecacie. Niechciałbym jechać za daleko może, bo to jednak długa podróż dla dzieci i na pweno jakiś większy wydatek. Nie mam pojęcia jaki to byłby jeszce koszt całej wyprawy gdzieś od 10 do 14 dni. Jesteśmy z Warszawy i mamy urlop od 5-23 lipca. Myślimy jechać w ciemno po namowach znajomych. Nie wiem czy dobrze robimy.
Myśleliśmy jechać pod namiot, czy lepiej może na kwaterach. Zastanawiamy się czy to nie zapóżno na znalezienie kwatery. Czytałem tyle postów i od tego czytania boli mnie już głowa, gdzie lepiej było by pojechać. Jedni proponują północ ( miejsca na Istrze i Krk), bo blisko, a inni południe ( okolice Zadar, Split, Dubrownik) nie wiem czy nie za daleko. Może byście doradzili i dali jakieś namiary na pewne miejsca. Jechać będzie jeden kierowca. Jak radzicie, lepiej będzie podróż podzielić na 2 etapy z noclegiem( jeżeli tak to gdzie), czy pociągnąć za raz. Na pewno bym jechał nocą. Nie wiem jaką trasę wybrać czy przez Węgry czy Austrię.
Może ktoś w tym terminie też wybiera się samochodem z tych regionów i byłaby chociaż możliwość dołączenia w drodze, nie ukrywam było by raźniej jechać. Prosiłbym o wasze porady.
Z pozdrowieniami dla wszystkich Cromaniaków.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 29.06.2010 10:10

Z małymi dziećmi (dzieckiem), najlepiej na przysłowiowe "zadupie". Miejsce powinno mieć spokój i ciszę, łagodne zejście do morza, miejsca z kamyczkam, dno łagodnie opadające itp. Ogród przy apartamencie powinien mieć drzewa (chodzi mi o cień podczas zabawy malucha), powinien być ogrodzony i w miarę duży; nie betonowy. Fajnie jeśli jest dojazd do morza samochodem, drzewa na brzegu, hamak, koc można rozłożyć, dziecko wyśpi się w cieniu. Ze względu ma mrówki i inne chodzące robactwo nie polecam zostawiać malucha samego. Jeśli na skałach nad brzegiem wody to ok, tam nic się nie pląta, nakrycie głowy obowiązkowe, jeszcze lepiej mieć parasol. Ja kupiłem rok temu łóżko polowe, sprawdziło się na odpoczynek w małej wodzie....
Znam kilka takich miejsc na wyspach. Nie pamiętam ich nazw ale na KRK i Cres każde mała mieścina, zjeżdżając z drogi głównej ma swój urok. Najczęściej zatrzymuję się ok 10km od jakiegoś większego miasteczka, w miarę blisko sklepu itp. Wybieram apartamenty "na uboczu", często brak do nich drogi asfaltowe, są w lesie itp. Takie miejsca są jak raj!!! Byłem też w takim miejscu gdzie nie ma prądu, a woda podawana jest z beczki "szlaufem"; coś pięknego!!! Jedzonko przygotowujemy sobie sami, mamy lodówki na gaz...wyposażoną kuchnie i wszystko za 30e za 3 osoby.
wilku
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilku » 29.06.2010 10:27

gregory19742 napisał(a):Witajcie jestem nowy i pierwszy raz na forum o Chorwacji
Planujemy wyjechać z dziećmi ( 2 letnie i 5 letnie) pierwszy raz do Chorwacji i nie wiemy co wybrać. Co polecacie. Niechciałbym jechać za daleko może, bo to jednak długa podróż dla dzieci i na pweno jakiś większy wydatek. Nie mam pojęcia jaki to byłby jeszce koszt całej wyprawy gdzieś od 10 do 14 dni. Jesteśmy z Warszawy i mamy urlop od 5-23 lipca. Myślimy jechać w ciemno po namowach znajomych. Nie wiem czy dobrze robimy.
Myśleliśmy jechać pod namiot, czy lepiej może na kwaterach. Zastanawiamy się czy to nie zapóżno na znalezienie kwatery. Czytałem tyle postów i od tego czytania boli mnie już głowa, gdzie lepiej było by pojechać. Jedni proponują północ ( miejsca na Istrze i Krk), bo blisko, a inni południe ( okolice Zadar, Split, Dubrownik) nie wiem czy nie za daleko. Może byście doradzili i dali jakieś namiary na pewne miejsca. Jechać będzie jeden kierowca. Jak radzicie, lepiej będzie podróż podzielić na 2 etapy z noclegiem( jeżeli tak to gdzie), czy pociągnąć za raz. Na pewno bym jechał nocą. Nie wiem jaką trasę wybrać czy przez Węgry czy Austrię.
Może ktoś w tym terminie też wybiera się samochodem z tych regionów i byłaby chociaż możliwość dołączenia w drodze, nie ukrywam było by raźniej jechać. Prosiłbym o wasze porady.
Z pozdrowieniami dla wszystkich Cromaniaków.




Może wyspa RAB - piaszczyste plaże, łagodne zejście do płytkiej wody, woda ze względu na głębokość cieplejsza, w miarę blisko ?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.06.2010 10:48

Witam

Dwa lata temu z 10 miesięcznym synem byłem w Nemirze k. Omisza. Niżej bym się nie pchał jednak daleko i ciepło.
Rok temu już z 1.5 rocznym bobasem byłem na Kvarnerze i Istrii.

Nie zależnie od rodzaju plaży - piasek czy żwirek synek bawił się znakomicie - kamienne bardziej mu odpowiadały bo mógł "kaczki" puszczać.

Jeżdżę z 3 dzieci i cała 4 (tez żona) ma chorobę lokomocyjną.

Więc preferuje wyjazdy na noc i nocleg po drodze w hostelach. Tanio i wygodnie.

Pozdrawiam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 29.06.2010 11:17

gregory19742 napisał(a):Witajcie jestem nowy i pierwszy raz na forum o Chorwacji
Planujemy wyjechać z dziećmi ( 2 letnie i 5 letnie) pierwszy raz do Chorwacji i nie wiemy co wybrać. Co polecacie. Niechciałbym jechać za daleko może, bo to jednak długa podróż dla dzieci i na pweno jakiś większy wydatek. Nie mam pojęcia jaki to byłby jeszce koszt całej wyprawy gdzieś od 10 do 14 dni. Jesteśmy z Warszawy i mamy urlop od 5-23 lipca. Myślimy jechać w ciemno po namowach znajomych. Nie wiem czy dobrze robimy.
Myśleliśmy jechać pod namiot, czy lepiej może na kwaterach. Zastanawiamy się czy to nie zapóżno na znalezienie kwatery. Czytałem tyle postów i od tego czytania boli mnie już głowa, gdzie lepiej było by pojechać. Jedni proponują północ ( miejsca na Istrze i Krk), bo blisko, a inni południe ( okolice Zadar, Split, Dubrownik) nie wiem czy nie za daleko. Może byście doradzili i dali jakieś namiary na pewne miejsca. Jechać będzie jeden kierowca. Jak radzicie, lepiej będzie podróż podzielić na 2 etapy z noclegiem( jeżeli tak to gdzie), czy pociągnąć za raz. Na pewno bym jechał nocą. Nie wiem jaką trasę wybrać czy przez Węgry czy Austrię.
Może ktoś w tym terminie też wybiera się samochodem z tych regionów i byłaby chociaż możliwość dołączenia w drodze, nie ukrywam było by raźniej jechać. Prosiłbym o wasze porady.
Z pozdrowieniami dla wszystkich Cromaniaków.

Widzę ze kolega już w drugim wątku to samo pytanie zadaję.

Zadane pytania to prawie podstawa tego forum
czyli
z rezerwacją czy w ciemno,
kwatera czy namiot,
Istria czy Dalmacja,
przejazd Austria czy Węgry,
z noclegiem czy bez
itd
Proponuje poczytać trochę wybrać opcje jakie tobie pasują
i śmiało jechać.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jedziemy z 6 miesięcznym bobasem, spokojne miejsce. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone