Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jechać czy nie jechać?;)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.05.2008 20:34

peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:


Pierwszy raz w HR bylem Puntem II bez klimy,w samochodzie 4 osoby,jechalem w dzien,dalo rady,zajechalem na miejsce.Teraz mam auto z klimatronikiem,ale i tak jade na noc,mniejszy ruch na drodze,szybciej dojade,mniejsza meczarnia jak palma jest na zewnatrz,tez swieci przez szyby.Jak mozesz to jedz na noc.A dokladnie to skad startujesz ?
Arturo1970
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo1970 » 07.05.2008 20:36

peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:

Bardzo ciężko ale wytrzymać mozna. W korkach na autostradzie (HR) i w SLO i tak klimę trzeba wyłączyć, bo strzeli chłodnica.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.05.2008 21:08

Arturo1970 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:

Bardzo ciężko ale wytrzymać mozna. W korkach na autostradzie (HR) i w SLO i tak klimę trzeba wyłączyć, bo strzeli chłodnica.


Bardzo ciezko to nie jest z klima,ale z ta,z tym strzeleniem chlodnicy to se chlopie perzegiales pale...nigdy klimy w korkach nie wylaczam,po to jest,zeby spalin nie wdychac z innych samochodow i itp... co Ty piszesz ???
Arturo1970
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo1970 » 08.05.2008 12:07

Haweł napisał(a):
Arturo1970 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:

Bardzo ciężko ale wytrzymać mozna. W korkach na autostradzie (HR) i w SLO i tak klimę trzeba wyłączyć, bo strzeli chłodnica.


Bardzo ciezko to nie jest z klima,ale z ta,z tym strzeleniem chlodnicy to se chlopie perzegiales pale...nigdy klimy w korkach nie wylaczam,po to jest,zeby spalin nie wdychac z innych samochodow i itp... co Ty piszesz ???

W ubiegłym roku byłem w HR, stałem 7 godz. w korku w SLO (Maribor) potem przed tunelem w HR następne 7 godz. Widziałem najpiękniejsze samochody świata - mercedesy, bmw, audi itp. i lejący sie płyn po jezdni tudzież zrozpaczonych wielbicieli HR udających sie właśnie na wczasy. Ja swoje auto (scenic) pchałem po 2 m z otwarta klapa i włączonym na max ogrzewaniem - płyn w chłodnicy bulgotał, a temp. na zewnątrz - 48 st. Nie przegiąłem chłopie, chyba,że maje auto było do d..., czego nie zauważyłem później. Pozdr.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 08.05.2008 13:40

Arek napisał(a):
lukasz22i napisał(a): chwilowo uzytkuje samochod bez klimy a to moze się nie udać...

bez klimy da radę, wiem z autopsji, przez kilka lat jeździliśmy bez klimy :D

P.S. Wydaje mi się, że znamy się z innego forum, co Mudzina ?? ;)


o rany 8O nie wierze :o Arkadiusz?;)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 08.05.2008 14:09

lukasz22i napisał(a):
Arek napisał(a):
lukasz22i napisał(a): chwilowo uzytkuje samochod bez klimy a to moze się nie udać...

bez klimy da radę, wiem z autopsji, przez kilka lat jeździliśmy bez klimy :D

P.S. Wydaje mi się, że znamy się z innego forum, co Mudzina ?? ;)


o rany 8O nie wierze :o Arkadiusz?;)


hehe,
ale ten (wirtualny) świat jest mały :)
a Ty co tak bez avatara ?? Gdzie afrykański brat i jego czapeczka? 8) :lol:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 08.05.2008 14:37

Arturo1970 napisał(a):
Haweł napisał(a):
Arturo1970 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:

Bardzo ciężko ale wytrzymać mozna. W korkach na autostradzie (HR) i w SLO i tak klimę trzeba wyłączyć, bo strzeli chłodnica.


Bardzo ciezko to nie jest z klima,ale z ta,z tym strzeleniem chlodnicy to se chlopie perzegiales pale...nigdy klimy w korkach nie wylaczam,po to jest,zeby spalin nie wdychac z innych samochodow i itp... co Ty piszesz ???

W ubiegłym roku byłem w HR, stałem 7 godz. w korku w SLO (Maribor) potem przed tunelem w HR następne 7 godz. Widziałem najpiękniejsze samochody świata - mercedesy, bmw, audi itp. i lejący sie płyn po jezdni tudzież zrozpaczonych wielbicieli HR udających sie właśnie na wczasy. Ja swoje auto (scenic) pchałem po 2 m z otwarta klapa i włączonym na max ogrzewaniem - płyn w chłodnicy bulgotał, a temp. na zewnątrz - 48 st. Nie przegiąłem chłopie, chyba,że maje auto było do d..., czego nie zauważyłem później. Pozdr.


Myślę, że wyłączanie klimy jest nadmierną niepotrzebną przezornością. W moim poprzednim samochodzie (a nie był to szczyt myśli technologicznej [przynajmniej w potocznej opinii - ja złego słowa na niego nie powiem]: Daewoo Lanos) - w sytuacji podwyższonej temperatury płynu chłodzącego ECU wyłączał sprężarkę klimatyzacji i właczał ponownie, gdy temperatura się obniża. Dodam, że nigdy nie miałem okazji tego doznać - układ chłodzenia przez cały okres działał bez zarzutu i nigdy temperatura nie była za wysoka. Nie chce mi się wierzyć, że "nowoczesne" samochody i ich ECU nie mają tak prostej opcji. Po drugie - czy Ci kierowcy sa ślepi i nie obserwują wskaźików?

Po drugie czy ten "lejący się płyn" to nie był czasem naturalny wyciek skroplin z pracującej klimatyzacji? Przy takim upale to się powinno nieźle lać. Nie posądzam Cie o to - ale wieeeele osób nie ma pojęcia, że tak właśnie objawia się praca klimatyzacji :lol: i panikują.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 08.05.2008 18:28

Arek napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
Arek napisał(a):
lukasz22i napisał(a): chwilowo uzytkuje samochod bez klimy a to moze się nie udać...

bez klimy da radę, wiem z autopsji, przez kilka lat jeździliśmy bez klimy :D

P.S. Wydaje mi się, że znamy się z innego forum, co Mudzina ?? ;)


o rany 8O nie wierze :o Arkadiusz?;)


hehe,
ale ten (wirtualny) świat jest mały :)
a Ty co tak bez avatara ?? Gdzie afrykański brat i jego czapeczka? 8) :lol:


noooooooo mały;) co tam u cieie dobrego? jak widzisz ja sie szykuje do wyjazdu na poludnie, moze mi cos madrego poradzisz?:)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 09.05.2008 10:18

lukasz22i napisał(a): jak widzisz ja sie szykuje do wyjazdu na poludnie, moze mi cos madrego poradzisz?:)


Ja też się wybieram do Cro, już 8 rok z kolei. I też w lipcu, więc może się gdzieś po drodze spotkamy.

Przejrzyj forum pod kątem interesujących Cię informacji, zapewniam, że znajdziesz na wszystko odpowiedź. A nawet jeśli nie, to zakładaj wątek, cromaniacy to pomocni ludzie i chętnie udzielą odpowiedzi :)

I nie pękaj, ruszaj śmiało do Cro
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 09.05.2008 13:18

JECHAĆ :) POJEDZIESZ I NIE BĘDZIE CI SIĘ CHCIAŁO WRACAĆ
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 09.05.2008 18:22

Haweł napisał(a):
peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:


Pierwszy raz w HR bylem Puntem II bez klimy,w samochodzie 4 osoby,jechalem w dzien,dalo rady,zajechalem na miejsce.Teraz mam auto z klimatronikiem,ale i tak jade na noc,mniejszy ruch na drodze,szybciej dojade,mniejsza meczarnia jak palma jest na zewnatrz,tez swieci przez szyby.Jak mozesz to jedz na noc.A dokladnie to skad startujesz ?


Start z Jarocina :) tak myślałam jechać w nocy, ale narzeczony marudzi :? w końcu to on będzie prowadził... Planujemy jednak jednodniowy postój w Budapeszcie, potem w Mostarze więc to chyba nieco złagodzi trudy podróży :wink: (mam nadzieję). Gorzej z powrotem - sobota będzie :o ale jak zabawimy dłużej w Plitvicach to może akurat się nieco luźniej na trasie zrobi.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 09.05.2008 18:26

Mariusz_M napisał(a):
Arturo1970 napisał(a):
Haweł napisał(a):
Arturo1970 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Ja również w tym roku pierwszy raz jadę do Cro, samochodem bez klimy w sierpniu :P myślę że można :) Dla nas to wyjazd prawie jak w kosmos - jak Woka napisał wyżej dlatego, że pierwszy raz za granicę autem tak daleeeeeeko, no jakby nie było ponad 1300 km w jedną stronę :wink:

Bardzo ciężko ale wytrzymać mozna. W korkach na autostradzie (HR) i w SLO i tak klimę trzeba wyłączyć, bo strzeli chłodnica.


Bardzo ciezko to nie jest z klima,ale z ta,z tym strzeleniem chlodnicy to se chlopie perzegiales pale...nigdy klimy w korkach nie wylaczam,po to jest,zeby spalin nie wdychac z innych samochodow i itp... co Ty piszesz ???

W ubiegłym roku byłem w HR, stałem 7 godz. w korku w SLO (Maribor) potem przed tunelem w HR następne 7 godz. Widziałem najpiękniejsze samochody świata - mercedesy, bmw, audi itp. i lejący sie płyn po jezdni tudzież zrozpaczonych wielbicieli HR udających sie właśnie na wczasy. Ja swoje auto (scenic) pchałem po 2 m z otwarta klapa i włączonym na max ogrzewaniem - płyn w chłodnicy bulgotał, a temp. na zewnątrz - 48 st. Nie przegiąłem chłopie, chyba,że maje auto było do d..., czego nie zauważyłem później. Pozdr.


Myślę, że wyłączanie klimy jest nadmierną niepotrzebną przezornością. W moim poprzednim samochodzie (a nie był to szczyt myśli technologicznej [przynajmniej w potocznej opinii - ja złego słowa na niego nie powiem]: Daewoo Lanos) - w sytuacji podwyższonej temperatury płynu chłodzącego ECU wyłączał sprężarkę klimatyzacji i właczał ponownie, gdy temperatura się obniża. Dodam, że nigdy nie miałem okazji tego doznać - układ chłodzenia przez cały okres działał bez zarzutu i nigdy temperatura nie była za wysoka. Nie chce mi się wierzyć, że "nowoczesne" samochody i ich ECU nie mają tak prostej opcji. Po drugie - czy Ci kierowcy sa ślepi i nie obserwują wskaźików?

Po drugie czy ten "lejący się płyn" to nie był czasem naturalny wyciek skroplin z pracującej klimatyzacji? Przy takim upale to się powinno nieźle lać. Nie posądzam Cie o to - ale wieeeele osób nie ma pojęcia, że tak właśnie objawia się praca klimatyzacji :lol: i panikują.


Moim znajomym strzeliła chłodnica w korku 2 lata temu, dokładnie w Słowenii. Jechali nowym Renault (nie pamiętam jaki model dokładnie), mówili że nie raz widzieli taką sytuację w korkach w drodze do CRO, ale nie pomyśleli, że ich też to może spotkać. Czy mogli uniknąć tego nie wiem, nie znam się. Wiem, że jechali w sobotę i był to ich 4 raz (ta sama trasa, m.w. ten sam termin). Trochę czekali na zastępczy samochód w Słowenii, zdaje się ok 8 godzin.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 09.01.2011 12:31

Ale suchara odkopałem :lol: ale...niemal 3 lata mineły od pierwszego wpisu i szykuje się już/dopiero 3 wyjazd do CRO :D
Czyli rady pt. "jedź" mnie zmotywowały i nie mogę się wyleczyć. :twisted:

To Wasza wina więc musicie się jakoś zrehabilitować...no to teraz wysyłam do Was wirtualną świnkę skarbonkę i proszę o datki na wyjazd 2011 :D, każda wirtualna 5złotówka to dodatkowy litr paliwa na podróż :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.01.2011 09:34

Skoro wirtualna to masz ode mnie stówkę :)
Pozdrav
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 25.01.2011 22:59

lukasz22i napisał(a):No to jak moi drodzy, jechać czy nie jechać?a


My mieliśmy taki dylemat rok temu, pojechaliśmy i .....











.... już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.

Jechać jak najbardziej :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Jechać czy nie jechać?;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone