Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie wino?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.06.2024 15:10

komaciek napisał(a):Byłem, widziałem, a przede wszystkim smakowałem. Wszystkim z czystym sumieniem polecam, harmonia otoczenia i smaku.
W tym roku nie będę, ale spróbuję w przyszłym tak zaplanować wyjazd, żeby wrócić na dzień do Kutjeva.
W tym roku za to Winiarnia Kozlovici i ich Malvazija :)

Proponuję wycyrklować na vinski maraton :D Kutjevo też organizuje, choć ja piszę o Zmajevcu. Piękna sprawa, kapitalna. 27 winiarni wystawia swoje produkty. Za opłatę dostaje się koszulkę, kieliszek na smyczy i mapkę gdzie trzeba iść, na mapce stawiają pieczątki, że się było. W każdej stacji otrzymuje się 100ml wina do wyboru. Maraton jest ukończony jak się ma wszystkie pieczątki. Jest moc.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3687
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.06.2024 08:25

Uważam, że najlepiej pić wino wyprodukowane w miejscu, w którym się je pije.

https://www-jutarnji-hr.translate.goog/ ... r_pto=wapp
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 26.06.2024 11:46

Obrazek

Polecam, mega dobre słodkie winko, 6euro za butelkę, kupione w Trpanj naprzeciw portu, pan sprzedaje z okna domu, obok Cafe Bar Trenta.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 26.06.2024 13:54

qra69 napisał(a):Obrazek

Polecam, mega dobre słodkie winko, 6euro za butelkę, kupione w Trpanj naprzeciw portu, pan sprzedaje z okna domu, obok Cafe Bar Trenta.


Dzięki za namiar. Uwielbiam to wino a za niecałe 3 tygodnie będziemy w okolicach :)
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 26.06.2024 14:31

HVAR
Pitve bardzo przyjemne vina i oliwa przy drodze. Do konsumpcji na miejscu jest butelk 1l kapsowaną jak piwo 5E, a na wynos do Polski normalnie korkowane z 8E.
Ivan Dolac są dwa sklepy na wjezdzie i w centrum. Można spróbować w obu ze wskazniem na ten w centrum.
Jagodna jest parking bezpłatny, ale wyłącznie dla klientów. Kupujesz wino 10-14E i masz parking w cieniu i czego się napić wieczorem. Za tą cenę nie ma rewelacji.
Stari Grad przy klasztorze jeden dziadek sprzedaje wina i nalewki, cena jakosc tez ok.

Półwyspie Pelješac:
Orebić - obok sklepu rybnego swój sklepik ma winiarnia z Donja Banda jakość do ceny ok. Jest też koło stadionu. Dziwne wino sprzedaje dziadek z garażu przy głównej ulicy, strasznie zalatywało sosem sojowym, praktycznie niepijalne. Jest też sklepik przy promenadzie całkiem przyjemne wino.
Potomje - matusko, matkowic, boris. taniej niz w markecie. Ich wino za 50 kun w markecie kosztowało 80 kun :). Obok jest klasyk krory kazdy kojarzy wino z osiołkiem z dawnej spółdzielni.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 26.06.2024 14:38

Nemhain napisał(a):
Dzięki za namiar. Uwielbiam to wino a za niecałe 3 tygodnie będziemy w okolicach :)

Pan ma jeszcze plavac mali i rukatac wytrawne. Obok poczty jest jeszcze winiarnia Bubrig - w tym roku niestety nie mają w silosach deserowego, tylko białe i czerwone wytrawne po 3.2 euro i oliwę w butelkach szklanych po 15 euro/L.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.06.2024 16:12

Na Pelješcu można odwiedzić sklep Skaramuča w Pijavicino. Zaraz obok fajnej knajpki Amigo. W samym Pijavicino można także zaopatrzyć sie w wino. A już będąc tu można polecieć 4km do Kuny do Antunovića albo Špalety. I potem nakarmić osiołki koło kościoła. Wrócić do drogi 414 lokalną ścieżką która wyjeżdża koło crpki w Potomje. Zajrzeć do Roko, też ma dobre wina. Kiedyś jak żył Indijan to przed tunelem stała beka z winem i można było sobie nalać zostawiając kasę w pudełku. I były też warzywa, waga i ceny :) Teraz wina Indijan bardziej sklepowo. Warte uwagi.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.06.2024 17:57

Może jeszcze winiarnia Dežulović przy drodze 414 w Dżanajnie jak to kiedyś słyszałem, czyli Janjinie. Jadąc od Stonu, za zakrętem 90 stopni w lewo i jeszcze ze 100m po lewej.
Ostatnio edytowano 11.07.2024 14:57 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 30.06.2024 20:51

Gradac - róg ulicy Biokovskiej i Dolać - codziennie pod wieczór starsza Pani z panem sprzedają swoje wyroby, Prošek - 8eur/L,!ma też dżemy za 3 euro, oliwę i mocniejsze trunki.
Obrazek
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 30.06.2024 21:33

A czy w Breli ktoś wie gdzie mogę kupić dobre wino ewentualnie Rakiję?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.06.2024 23:56

Zacheusz napisał(a):A czy w Breli ktoś wie gdzie mogę kupić dobre wino ewentualnie Rakiję?

https://maps.app.goo.gl/8besf5R55xK5cUEHA
3 lata temu tam zrobiłem spore zakupy. Głównie Prošek. Rakiję też mają.


Edit: poprawiona literówka w słowie "Prošek"
Ostatnio edytowano 01.07.2024 00:09 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 01.07.2024 00:03

A coś w okolicach Supetar lub na calej Brać, bo jedynie byl sklep dla turystów, ale to nie moje klimaty.
Coś na wieczór, bo klasyka chorwacka że sklepu jest za ciężka na wieczór, wolę od jakiegoś "dziadka" localsa.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2024 07:20

qra69 napisał(a):Gradac - róg ulicy Biokovskiej i Dolać - codziennie pod wieczór starsza Pani z panem sprzedają swoje wyroby, Prošek - 8eur/L,!ma też dżemy za 3 euro, oliwę i mocniejsze trunki.
Obrazek

Zacheusz napisał(a):A czy w Breli ktoś wie gdzie mogę kupić dobre wino ewentualnie Rakiję?


Z prawie identyczną etykietą sprzedawał kiedyś w Breli Vicko Sosic na St.Radica, być może jego syn z konoby La Bomba przejął temat, warto zapytać.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 03.07.2024 19:01

Dziś rozmawialiśmy z moimi kumplami Chorwatami:), mówili mi żebym od nikogo nie kupował wina, rakiji i innych trunków, bo wszyscy Chorwaci oszukują. Mówili chcesz dobrą rakiję i wino kupuj w sklepie.
Pomimo ich opinii nie zgodzę się. W Breli w Hraście kupiłem bodajże wiśniówkę czy coś takiego za 20 Euro/litr. Jest przepyszna.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 04.07.2024 10:01

Zacheusz napisał(a):Dziś rozmawialiśmy z moimi kumplami Chorwatami:), mówili mi żebym od nikogo nie kupował wina, rakiji i innych trunków, bo wszyscy Chorwaci oszukują. Mówili chcesz dobrą rakiję i wino kupuj w sklepie.

Jesli to prawda to Ciebie też mogli oszukać :)

Pytanie jak sprawdzić czy zostało się oszukanym dostało się coś co zazwyczaj można nawet spróbować. Ewentualnie można przepłacić za słaby towar. Oszustwo to dac do spróbowania jedno, a sprzedanie co innego.

Jest masa winiarzy sprzedających swoje bardzo dobre produkty czesto o połowę taniej niż podobne w sklepie. Tylko trzeba wiedzieć gdzie.
Wina lane z tanka nie są jakoś wyszukane, ale w większości wypadków są dobre proporcjonalnie do ceny. Gorzej jak ktoś wpadnie na pomysł przywiezienia wina w plastiku do Polski to moze poczuć się oszukany.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone