Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005
Jakie produkty warto zakupic w kraju

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 03.06.2006 00:29

Witam wszytkich forumowiczów, jedziemy drugi raz do Cro, lecz pierwszy bez wyżywienia, doradźcie co warto zabrać do Cro z produktów żywnościowych, co będzie znacznie droższe na miejscu, pomijam wodę i napoje. Bardzo interesuje mnie cena mięsa, drobiu, pieczywa i np. pomidorów. Zakładam że, większe zakupy będziemy robić w dyskoncie ,lub supermarkecie w Makarskiej. Pozdrwaiam-nasz wyjazd 15.06.06, kierunek Drvenik.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.06.2006 00:35

zabierz polske dobre wedliny, oczewiszcie puszke turisticzna i jezeli nie chcesz gotowac lokalnich dan no to gotowe potrawi z puszek, fasolke po bretonsku, klopse, flaky, zupki, kasze griczana,
Mieso jest droge,
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 03.06.2006 00:41

Leon ma racje...bierz tylko puszki i wedliny reszta w cenach zblizonych do Polskich
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 03.06.2006 09:15

witam
w zeszlym roku zabralem ze soba rozmaite zupki, kubki i inne chemikalia w torebkach, mniej wiecej polowa tego wrocila do domu a wcale duzo tego nie bylo, tak gdzies za 100 zlociszy
zeszly natomiast puszkowe szynki i golonki (takie male, jajowate puszki), pasztety w miekich puszkach, glownie na sniadania
obiady robione byly z miejscowych skladnikow tak pozno ze o kolacji mowy juz nie bylo, no chyba tylko na mokro :D
nie wiem jak inni ale ja w chorwacji mam mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 03.06.2006 09:43

.....mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy - coś w tym jest !!!!
Jezeli chodzi o przewóz jedzenia a szczególnie mięsa to polecam lodówkę samochodową 12V/230V - to sprawdzona i niezawodna rzecz.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.06.2006 10:22

slawek66 napisał(a):nie wiem jak inni ale ja w chorwacji mam mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy

Ja też ale większe na mocniejsze trunki. :D
basko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) basko » 03.06.2006 10:53

Ja zabieram kiełbasę krakowską suchą, konserwy z KRAKUSA tj gulasz angielski, golonkę, małe oscypki na grilla, ogórki kwaszone małosolne itd.
Reszty nie wymieniam , bo mógłbym coś pominąć.Generalnie na Cro kupujemy tylko owoce, pieczywo,winko.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 03.06.2006 13:37

krakuscity napisał(a):
slawek66 napisał(a):nie wiem jak inni ale ja w chorwacji mam mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy

Ja też ale większe na mocniejsze trunki. :D


to sie rozumie, trzeba jakos wyrownac braki kalorii
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 03.06.2006 19:05

Tak tak co do torebek z chemikaliami w pięć minut to racja, ani to dobre ani zdrowe ani oszczędne fuj...
My w tym roku chcemy zrobić tak:
Przygotować różnego rodzaju mięsa jak do dań typu "ryż czy makaron z mięsem" i zagotować w słoikach. Hm to się chyba peklowanie nazywa :)
Nie znam się na gotowaniu ale jak sie ktoś zna to wie o co chodzi ;)
Tak więc mamy takie gotowce które można szybciutko odsmażyć właśnie z ryżem na przykład i może serem (mniam) i w 5 minut mamy smaczną zdrową (może nie do końca ale zdrowszą niż z papierka) zapiekankę palce lizać :D
Do tego właśnie wędliny(suche) które u nas są chyba najlepsze, konserwy no i ser a i lodóweczka bardzo pożądana.
Co do cen chorwckich to moje spostrzeżenia są takie: cena polska + 50% na większość produktów ale.. Jedziemy tam na kilkanaście dni więc bez przesady. Napoje owszem bo tego dużo sie zużywa, w/w "gotowce" tak bo to oszczędność czasu (a knajpy wszędzie drogie) ale drobne jakieś tam ryże makarony itp szkoda miejsca w aucie.
Apropos napojów tych na wieczór :D W zeszłym roku dopakowaliśmy auta w czeskim Tesco (piwo, śliwka, piwo, piwo i czekolada Stutentska) POLECAM "dużiczko taniczko TESCOczesko" ;)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.06.2006 22:19

My prowiantowanie robimy w wegierskim tesco
http://www.tesco.hu zorientować się można w cenach
Ostatnio edytowano 04.06.2006 09:26 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 03.06.2006 23:02

to ja ewa napisał(a):My doprowiantowanie robimy w wegierskim tesco
http://www.tesco.hu zorientować się można w cenach

Nie zauważyłaś czy mają otwarte w nocy :?:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.06.2006 23:05

gospodarz napisał(a):
to ja ewa napisał(a):My doprowiantowanie robimy w wegierskim tesco
http://www.tesco.hu zorientować się można w cenach

Nie zauważyłaś czy mają otwarte w nocy :?:


Do 21 w normalny dzień
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.06.2006 23:06

jak jechalismy 2 lata temu to tesco w Zalegeszereg(czy jakos tak podobnie)było otwarte.Pamietam,bo przejeżdżalismy o 2 w nocy i wstyd mi bylo wejść do środka o tej godzinie.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 03.06.2006 23:08

daisykf napisał(a):
gospodarz napisał(a):
to ja ewa napisał(a):My doprowiantowanie robimy w wegierskim tesco
http://www.tesco.hu zorientować się można w cenach

Nie zauważyłaś czy mają otwarte w nocy :?:


Do 21 w normalny dzień

A co to znaczy "Nyitva 0-24"
http://www.tesco.hu/store.php?oid=Tc0d9 ... a68cba5243
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.06.2006 23:09

to ja ewa napisał(a):jak jechalismy 2 lata temu to tesco w Zalegeszereg(czy jakos tak podobnie)było otwarte.Pamietam,bo przejeżdżalismy o 2 w nocy i wstyd mi bylo wejść do środka o tej godzinie.


Na stronie www.tesco.hu wyrażnie są podane godziny otwarcia.
Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

http://www.tesco.hu/grocery-stores.php? ... e7aab0ba86
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone