Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 25.06.2010 15:52

no właśnie ja się bardzo zdziwiłam jak poszłam do jakiejś budki z jedzeniem i poprosiłam o ciepła wodę do butelki niemowlęcej, żeby rozrobić mleko, a pani mi nalała ciepłej z kranu 8O
myślę sobie wariatka :wink: poszłam do innej a ta tak samo, wiedziała, że to dla dziecka :roll:
nic to, co miałam zrobić, rozrobiłam mleko z kranówą :D ale byłam zdziwiona
potem to już normalnie piliśmy kranówę z sokiem
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 300
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 25.06.2010 21:35

weldon napisał(a):A więc jednak ... :D

To i ja się przyznam: zabieram czerwoną herbatę, ulubioną kawę i brązowy cukier.

Czy mógłbym kupić na miejscu?
Nie wydaje mi się (zwłaszcza nie podejrzewam żeby herbatę mieli).

Natomiast nie miałem okazji sprawdzić, bo ... przywiozłem ze sobą :mrgreen:


a ja, ot tak, dla dowcipu, aby spróbować, kupiłem za ostatnim pobytem w CRO najtańszą Arabice (mieloną) i po przyjeździe.... no dosłownie miodzio, ambrozja.... to nie to co te nasze resztki z pańskiego stołu sprzedawane pod nazwą kawy....:(
a do CRO wiozę ze sobą gorące kubki i kilka konserw, gdyby dzieci nie chciały zjadać tego co kupimy na miejscu... przy tym upale naprawdę nie bardzo chce się jadać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2010 23:10

A ja Wam powiem, co kupić na drogę powrotna do domu :!:
NORMALNE żarówki :!: ...nie pieprzone - unijnie namaszczone, drogie, wcale nie dłużejżywotne.
Żarówki 100 W i inne świecące normalnie, a nie jarzeniowo i psujące nam gały...w imię tego, że na biegunie jeden pingwin się spoci podczas....nie powiem czego....bo mu za gorąco :roll:
(Żeby nie było - nie jestem przeciwny Unii i fakt wejścia w struktury europejskie uważam za pozytyw, ale niektóre debilne przepisy mnie śmieszą, np. we Francji i Włoszech, gdzie ostatnio miałem okazję robić zakupy nie ma ŻADNEGO ograniczenia w użyciu toreb foliowych i są one BEZPŁATNE. Za to w naszych Carrefourach każą mi płacić za nie 0,6 złotego, bo ten rzeczony pingwin ma duchoty - to ściema).

Ale proszę, nie rozwijajcie wątku unijnego dalej :lol: ....kupcie sobie w NORMALNYM kraju NORMALNE (energożrące) żarówki :lol:
Pozdrav
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 26.06.2010 07:11

Jesli ktoś pali,kupić w Polsce na wyjazd papierosy.
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 26.06.2010 09:27

ElciaS napisał(a):Jesli ktoś pali,kupić w Polsce na wyjazd papierosy.


ciekawe po co ,skoro tam sa w podobnych cenach,a mozna sprobowac czegos innego
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 26.06.2010 11:36

patryy napisał(a):
ElciaS napisał(a):Jesli ktoś pali,kupić w Polsce na wyjazd papierosy.


ciekawe po co ,skoro tam sa w podobnych cenach,a mozna sprobowac czegos innego

Tak,tylko takie jakie pali mąż w Chorwacji nie ma,zresztą tam żadnego wyboru nie ma w papierosach,już po co.A czy są w podobnej cenie to mam wątpliwości zawsze byly droższe i gorsze gatunkowo,tak twierdzi mój mąż,ja się na tym nie znam.
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 26.06.2010 13:00

ElciaS napisał(a):
patryy napisał(a):
ElciaS napisał(a):Jesli ktoś pali,kupić w Polsce na wyjazd papierosy.


ciekawe po co ,skoro tam sa w podobnych cenach,a mozna sprobowac czegos innego

Tak,tylko takie jakie pali mąż w Chorwacji nie ma,zresztą tam żadnego wyboru nie ma w papierosach,już po co.A czy są w podobnej cenie to mam wątpliwości zawsze byly droższe i gorsze gatunkowo,tak twierdzi mój mąż,ja się na tym nie znam.


to sa preferencje twojego meza,wiec niby czemu sugerujesz zeby brac do chorwacji papierosy...?nie sa drozsze ,ceny sa podobne.wybor marek spory
co do gorszej jakosci tez watpie..zreszta palilem 2 rodzaje tamtejszych papierosow i sa calkiem ok,zreszta paradoksalnie robione byly w polsce...
przywiozlem do polski kilka paczek jako suveniry :wink:
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 26.06.2010 21:20

Podstawa dodać cebuli i czosnku zabija złe smaki :D
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 28.06.2010 15:42

My zabieramy oscypka i kabanos.
I robimy party :D z Słoweńcami.
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 29.06.2010 21:36

Ja potwierdzę - nie ma co przesadzać z wielkimi zakupami. Jestem właśnie w Chorwacji i byłem dzisiaj w Konzumie. Jakoś ceny nie powaliły mniena kolana. Tak więc z rozwagą ...
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 30.06.2010 16:27

monia85 napisał(a):.. Przecież w całej Chorwacji MOŻNA PIĆ WODĘ Z KRANU!!! I na prawdę jest bardzo dobra, niczym nie odstaje od tej butelkowanej
Jeśli ktoś woli coś ze smakiem, to my np. na miejscu kupujemy syropy (np. cytrynowe) i rozrabiamy z wodą
Nie wieźcie wody z Polski... :D


Właśnie, nastawiam się na "kranówę".
Czy chorwackie syropy dorównują polskim pod względem jakości i ceny?
Pytam, czy nie jest tak jak np. z kawą!
Chyba wezmę z Polski 2 lub 3 butelki z Herbapolu.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 30.06.2010 18:15

mars2009 napisał(a):
monia85 napisał(a):.. Przecież w całej Chorwacji MOŻNA PIĆ WODĘ Z KRANU!!! I na prawdę jest bardzo dobra, niczym nie odstaje od tej butelkowanej
Jeśli ktoś woli coś ze smakiem, to my np. na miejscu kupujemy syropy (np. cytrynowe) i rozrabiamy z wodą
Nie wieźcie wody z Polski... :D


Właśnie, nastawiam się na "kranówę".
Czy chorwackie syropy dorównują polskim pod względem jakości i ceny?
Pytam, czy nie jest tak jak np. z kawą!
Chyba wezmę z Polski 2 lub 3 butelki z Herbapolu.


Hmm powiem szczerze, że nam bardzo przypadły do gustu ichniejsze syropy :) A wśród naszej paczki są baaardzo wymagające pod względem jedzenia i picia osobniki :twisted:
Niestety nie pamiętam cen ale butelki są dość duże (0,75 lub 1 l), szklane, i z pewnością wystarczają na długo. Polecam orzeźwiające smaki, jak np. cytryna :wink:
mario1987
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 30.06.2010 20:28

My jedziemy 15 sierpnia.
Zabieramy ze soba napewno:
Gałabki, fasolke po brytońsku (i wszysto z tego rodzaju)
kilka paczek ryżu
jakies pasztety, zolty ser, cos do spagetti
Jakas polska flaszeczke
i jeszcze niewiem co jescze jak pojade do sklepu to pewnie cos wpadnie do glowy. moze cos jeszcze polecicie?
ile kosztuje woda butelkowa w CRO?
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 30.06.2010 20:43

Dziękuję - tak trzymać i nie dać się TWA.
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 30.06.2010 23:01

mario1987 napisał(a):My jedziemy 15 sierpnia.
Zabieramy ze soba napewno:
Gałabki, fasolke po brytońsku (i wszysto z tego rodzaju)
kilka paczek ryżu
jakies pasztety, zolty ser, cos do spagetti
Jakas polska flaszeczke
i jeszcze niewiem co jescze jak pojade do sklepu to pewnie cos wpadnie do glowy. moze cos jeszcze polecicie?
ile kosztuje woda butelkowa w CRO?


ja na twoim miejscu pojechalbym nad polskie morze;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone