Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2010 20:39

wildstar napisał(a):witam.
1. targ -pomidor 1kg.25kun , czeresnie 1kr.50 kun
2. knajpa - piwo 0,5l. 15kun , wino 0,5l. 30 kun , fanta cola itp. 12 kun.

Czereśnie, brzoskwinie i inne takie...na straganach przy plaży prawie zawsze są dwukrotnie droższe niz w PL. Jak się ma czas i ochotę warto kupić zapas w markecie.
mario14
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario14 » 11.06.2010 15:39

Ceny na pewno z nog nie zwalaja ale drozej jest na pewno! W knajpach male piwo 0,33l 12kun duze z beczki 15! Miejscowe wino z beczki lampka 6-8kun! Tansze sa alkohole takie jak whisky...za 1l Ballantines zaplacilem 120kun+do tego 2l Sprite po 14kun! Spaghetti czy Risotto to 50kun...zupa 10-15...jakas saltka np z kurczakiem 25kun! Porcje w barach i restauracjach sa calkiem spore i z tego wzgledu przewaznie jadam na miescie...50-60kun to porzadny obiad po ktorym ciezko wstac z krzeszla:)

Ceny z Kaufland...wczoraj robilem zakupy...raczej wiekszosc sie nie przyda ale pisze co mam na paragonie:
RedBull - 11
Ser feta - 15
Ser mozarella maly - 7,50
Zel pod prysznic - 17
Jogurt fanstasia - 5,50
Jajka 10szt - 10
Ser gouda - 37 za kg promocja
Szynka pakowana - 10,50 za 125g
Mortadela pakowana - 10 za 150g
Czekolada Milka - 8,50
Pomidory - 7,50 za kg promocja
Banany - 8 za kg
Pomarancze - 8 za kg

Produkty nie sa z najnizszej polki wiec jak komus zalezy zeby zjechac mocno z kosztow to smialo 15-20% mozna odliczac! Tym razem nie bralem miesa ale jest w granicach 25-30kun za kg piersi z kurczaka!
Poza miesen drogie sa slodycze i tak jak pisalem juz wczesniej napoje, ktore jak tylko jest mozliwosc znajomi przywoza mi zgrzewkami!
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 11.06.2010 17:09

mario14 napisał(a): tak jak pisalem juz wczesniej napoje, ktore jak tylko jest mozliwosc znajomi przywoza mi zgrzewkami!


Wodę i browar bierzemy z Polski :wink:
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009
woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 24.06.2010 00:04

Jedziemy do Chorwacji w połowie lipca. Żona przez różnych znajomych została postraszona że bardzo droga jest butelkowana woda pitna. Mam montować bagażnik dachowy i pół samochodu ma być wypełnione wodą z Polski.
Czy szanowni forumowicze potwierdzają wysokie ceny wody :?: To prawda?
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 24.06.2010 01:30

W Zadarze masz Lidla. woda owszem droższa, nie pamiętam ale od 4-5kun spokojnie 1,5 l kupisz
Zawsze możesz kupić bańke 5 litrow wody. wyjdzie taniej:lol:
Jeszcze piwko, soki to rozumiem ale wode? szkoda samochodu. chyba, ze ktoś pije tylko kingę czy staropolanke i innym smak mu nie podejdzie
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2010 08:33

PavveL napisał(a):Jedziemy do Chorwacji w połowie lipca. Żona przez różnych znajomych została postraszona że bardzo droga jest butelkowana woda pitna. Mam montować bagażnik dachowy i pół samochodu ma być wypełnione wodą z Polski.
Czy szanowni forumowicze potwierdzają wysokie ceny wody :?: To prawda?
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?



Wojtek napisał(a):W Zadarze masz Lidla. woda owszem droższa, nie pamiętam ale od 4-5kun spokojnie 1,5 l kupisz
Zawsze możesz kupić bańke 5 litrow wody. wyjdzie taniej:lol:
Jeszcze piwko, soki to rozumiem ale wode? szkoda samochodu. chyba, ze ktoś pije tylko kingę czy staropolanke i innym smak mu nie podejdzie


Duże sieciowe sklepy (ceny z katalogów)
Nestea 1,5 L = 7,49 kn
Coca-cola 1,5 L = 9,99 kn w promocji ze szklanką :wink:
Fency (a'la Fanta) 2 L = 5,99 kn
Cetina negazirana izvorska voda 7 L = 6,99 kn

Zaznaczam, że to "akcije".

Pzdr
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.03.2009
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 24.06.2010 08:55

PavveL napisał(a):Jedziemy do Chorwacji w połowie lipca. Żona przez różnych znajomych została postraszona że bardzo droga jest butelkowana woda pitna. Mam montować bagażnik dachowy i pół samochodu ma być wypełnione wodą z Polski.
Czy szanowni forumowicze potwierdzają wysokie ceny wody :?: To prawda?
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?


Nie ma co przesadzać z tą wodą. Jak będziesz kupował w jakimś supermarkecie to znajdziesz w cenach niewiele wyższych niż w Polsce. Poza tym ile wody wypijecie przez 2 tygodnie 3 zgrzewki? 20 zł różnicy?
Jeszcze są soki, piwko, wino, rakija na upały lepsze niż woda.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 24.06.2010 16:02

Proponuję zabrać jedną zgrzewkę wody na pierwszy dzień lub dwa ,a resztę kupuj na miejscu. Są dostępne tanie wody np. 5-6 litrowe da się wypić a w razie czego oblejesz się nią na plaży jak wyjdziesz ze słonej wody. Nie panikuj. Wody w sklepach jest dużo-od koloru do wyboru i wcale nie jest taka droga.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.06.2010 16:38

PavveL napisał(a):
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?


Do Biogradu masz najbliżej, jest tam kilka dużych sklepów, w których kupisz wszystko w normalnych cenach, WODĘ też.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6653
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.06.2010 19:16

nikt nie bierze pod uwagę, że auto sporo więcej spali przez taki dodatkowy ciężar :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.06.2010 10:56

bluesman napisał(a):nikt nie bierze pod uwagę, że auto sporo więcej spali przez taki dodatkowy ciężar :)


Wprowadzasz w błąd :)
Ja biorę to pod uwagę, wody, piwa i jedzenie nie wiozę
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 25.06.2010 11:28

Jeśli ktoś chce sam przyrządzać obiady to wato zabrać drobne rzeczy, które są zazwyczaj lekkie i tanie, ale w obcym mieście może ich nie być np. jakieś konkretne przyprawy. Warto się zastanowić wcześniej co się będzie robiło i czego potrzebowało. Potem można stracić sporo czasu na szukanie jakiejś pierdoły.

Dla dzieci warto zabrać ulubiony napój np. soki. Szczególnie jeśli dziecko by zachorowało to może nie być otwarte na nowości.

Moje wrażenia z początku czerwca - jest troszkę drożej w sklepach niż u nas (Wrocław), ale za dużo nie warto ze sobą zabierać. Należy pamiętać, że u nas w miejscowościach turystycznych też jest drożej.
Sucha kiełbasa, trochę sera, masło warto wrzucić do lodóweczki turystycznej. Jakaś woda też się przyda. Ale to głównie po to aby na samym początku nie trzeba było zaczynać pobytu od solidnych zakupów. Pewnie jakieś dobre puszki tzn. z dobrą zawartością :lol: też nie zawadzą.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.06.2010 13:46

weldon napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Wprowadzasz w błąd :)
Ja biorę to pod uwagę, wody, piwa i jedzenie nie wiozę

Zawsze można spróbować rodzinę odchudzić i zaoszczędzone kilogramy wykorzystać.


Odchudzanie najczęściej wychodzi na zdrowie, mnie i żonie na pewno :D
Czyli mam kolejny powód, aby nic nie zabierać :D


Ps Marcin_es ma rację, przyprawy, dla wygody zabieramy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.06.2010 13:50

A więc jednak ... :D

To i ja się przyznam: zabieram czerwoną herbatę, ulubioną kawę i brązowy cukier.

Czy mógłbym kupić na miejscu?
Nie wydaje mi się (zwłaszcza nie podejrzewam żeby herbatę mieli).

Natomiast nie miałem okazji sprawdzić, bo ... przywiozłem ze sobą :mrgreen:
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 25.06.2010 14:44

PavveL napisał(a):Jedziemy do Chorwacji w połowie lipca. Żona przez różnych znajomych została postraszona że bardzo droga jest butelkowana woda pitna. Mam montować bagażnik dachowy i pół samochodu ma być wypełnione wodą z Polski.
Czy szanowni forumowicze potwierdzają wysokie ceny wody :?: To prawda?
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?


Słuchajcie, z tego co czytam, to chyba nie bardzo się orientujecie... Przecież w całej Chorwacji MOŻNA PIĆ WODĘ Z KRANU!!! I na prawdę jest bardzo dobra, niczym nie odstaje od tej butelkowanej :wink:
Jeśli ktoś woli coś ze smakiem, to my np. na miejscu kupujemy syropy (np. cytrynowe) i rozrabiamy z wodą :D
Nie wieźcie wody z Polski... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone