Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 18.05.2010 21:05

Reasumując: robimy jak w przepisie, przewozimy w lodóweczce turystycznej z "kosteczką lodu" dla zdrowotności ładunku i po dowiezieniu do apartamentowej lodówki. Jak się lodówka schłodzi to można ją dodatkowo powoli zapełniać Ożujskiem "crne pivo" :wink: Pozdrawiam!
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 23.05.2010 13:54

Tak trochę wracając do tematu ;)

Ile dni przed wyjazdem szykujecie mięsko do słoi?
I czy takie zagotowane wcześniej trzymacie w lodówce do dnia wyjazdu, czy w ciemnej piwnicy? :)

Pytam, bo zostały nam 3 tyg do wyjazdu, a ze względu na specyfikę swojej diety (celiakia) muszę zabrać wszystko co możliwe i dla mnie bezpieczne (nie będę ryzykować ze studiowaniem etykiet w obcym języku ;) ).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.05.2010 14:00

Natko_ napisał(a):Tak trochę wracając do tematu ;)

Ile dni przed wyjazdem szykujecie mięsko do słoi?
I czy takie zagotowane wcześniej trzymacie w lodówce do dnia wyjazdu, czy w ciemnej piwnicy? :)

W tamtym roku robiliśmy mięsko tydzień przed wyjazdem (w weekend, kiedy mieliśmy najwięcej czasu).
Nie trzymamy w lodówce. To nie ma sensu, przecież w Cro musi wytrzymać czasem dwa tygodnie w upale :) Jak weki są dobrze zrobione, nic im się nie stanie.

Pozdrawiam.
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 23.05.2010 17:41

jeśli weki dobrze zrobione to powinny bez lodówki wytrzymać ale dla pewności można trzymać w lodówce do wyjazdu :) jeśli się ma miejsce :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2010 18:16

A nie mówiłem :D :D :D Lodówka dla piwa
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 23.05.2010 19:34

Serce w pasy napisał(a):A nie mówiłem :D :D :D Lodówka dla piwa

I tej wersji się trzymajmy :D . Mięsko zrobione w słoiku (trzy razy wekowane) naprawdę nie wymaga lodówki! Bardzo dobrze się przechowuje. Nie pamiętam, czy było o tym pisane ale po trzecim wekowaniu odwracam do góry dnem, tak żeby tłuszczyk i płyny zastygły przy zakrętce. Pamiętać trzeba, żeby oprócz soli nic nie dodawać!Inne przyprawy to tylko w garnku na miejscu. W ten sposób lodówka tylko dla piwa :D
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 23.05.2010 20:30

Serce w pasy napisał(a):Ja też wtedy odwracam się do góry dnem i piję piwo :D

He he akrobata:) Małe sprostowanie - te słoiki to odwraca żona a ja wtedy popijam piwo bez odwracania:) Żeby chociaż trochę było na temat to kiedyś próbowałem robić ( żona próbowała za moją namową ) różne wynalazki ale przechowało się tylko mięsko z tłuszczykiem i solą 3x wekowane. Odradzam różne sosy bolońskie czy inne mielone:)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 24.05.2010 18:45

Dawno temu jak były problemy z zaopatrzeniem u znajomego rzeźnika chałupnika zamawiałem surowa kiełbasę bez tzw. flaka i to do słoików , super smarowidło na chlebek . :D
Spokojnie wytrzymywały miesięczny urlop na żaglówce a w lodówce po roku jeszcze były zjadliwe :D
Martulka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martulka » 01.06.2010 13:37

jasio napisał(a):Dawno temu jak były problemy z zaopatrzeniem u znajomego rzeźnika chałupnika zamawiałem surowa kiełbasę bez tzw. flaka i to do słoików , super smarowidło na chlebek . :D
Spokojnie wytrzymywały miesięczny urlop na żaglówce a w lodówce po roku jeszcze były zjadliwe :D


Z tą kiełbasą to święta prawda. Nie ma nic lepszego i zdrowszego. Mój mąż prowadzi rodzinną przetwórnię "naturalne wyroby" bez żadnej chemii i na każdy wyjazd robi kiełbaskę w słoiku-mięsko zamiast trafiać do flaczka ląduje do słoika i jest wekowane -paluszki lizać :D Do tego krakowska sucha wędzonax2-zapakowana próżniowo oraz suszona śląska. Nie ma nic lepszego i trwalszego na urlop do Chorwacji, na który wybieramy się już 25.06 :lol:
mario14
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario14 » 02.06.2010 21:18

Mieszkam w HR od jakiegos czasu i faktycznie mieso jest tu drogie! Czesto zastanawiam sie czy jest sens gotowania tylko dla siebie! Ost. coraz czesciej wybieram opcje jedzenia na miescie ale sam juz nie wiem czy to z lenistwa czy raczej cen w sklepach:) Znajomym, ktorzy niedlugo do mnie przyjezdzaja wyslalem liste rzeczy ktorych potrzebuje! Wiekszosc z nich stanowia napoje wszelkiego rodzaju! Wiadomo ida tu blyskawicznie a wg mojego odczucia sa sporo drozsze! Zakupy robie w "Tommy" i "Kaufland" i przykladowo "sprite" kosztuje ok. 14kun! Przyjmujac, ze kuna jest po 0,55zl daje prawie 8zl java:emoticon('8O') Wyrzucilem ost rachunek ale jesli ktos bedzie chacial w nast. tyg moge podac kilka przykladowych cen towarow ktore go interesuja!
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 03.06.2010 05:08

Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 05.06.2010 15:02

To ja w nawiązaniu. W związku z planowanym wyjazdem, etc, etc, śledzę forum już długo, zbieram info (wyjazd pierwszy raz do HR, choć wyjazdy podobne to dla mnie nie pierwszyzna;)
Ad rem, że tak powiem, coś gotówki zgromadziłem ale słysząc te mitologiczne już wysokie ceny w Chorwacji, zacząłem się rozglądać za konserwami (ble), słojami (pfujć), ba, nawet za przepisami na weki (argh!).
Aż tu nagle wchodzę na stronę Konzumu, i wyprowadźcie mnie z błędu - ceny całkiem przyzwoite!!! Nawet jeśli to tylko promocja (Akcja) to przecież daleko do mitologicznych cen 80 zł za filet z kurczaka.... Po kliknięciu na Prelistajte katalog - takie oto ceny:
Ser Emmentaler - 1 kg - 50 kun czyli spoko,
Pomidory 1 kg - 8 kun - jak w Polsce w zimie (chyba) dla mnie ok,
Mix grillowy i karkówka (rozumiem że świński vrat toto to) 1 kg 30 kun - OK!
LEGENDARNE kurze cycki - 23 kuny za 430g - drożej ale to około 30 zł za kilo! Najbardziej podobała mi się reakcja narzeczonej: "są tak tanie, że się nimi na plaży będziemy okładać" :))
Piwo Becks - 5,5 kuny, wino jakieś stołowe - 34 kuny - Jak w Polszy!!!!

Czy ja wyciągam nietrafione wnioski, czy niektórzy straszą Chorwackimi cenami? Jak coś, proszę mnie wyprowadzić z błędu...

PS.
Gdyby był zarzut że w jakimś złym temacie piszę, wypowiem się jako długoletni admin innego forum, nie ze mną te numery Brunner!!!
(oczywista jest praktyka adminów i bywalców, tworzą sami (incognito) wiele wątków na ten sam temat a potem mają pole do opitolenia trolla, że tyle już o tym pisano...;))))
wildstar
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 07.05.2009
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildstar » 06.06.2010 19:44

witam.
1. targ -pomidor 1kg.25kun , czeresnie 1kr.50 kun
2. knajpa - piwo 0,5l. 15kun , wino 0,5l. 30 kun , fanta cola itp. 12 kun.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.06.2010 19:55

Owain napisał(a):Aż tu nagle wchodzę na stronę Konzumu, i wyprowadźcie mnie z błędu - ceny całkiem przyzwoite!!!
Czy ja wyciągam nietrafione wnioski, czy niektórzy straszą Chorwackimi cenami? Jak coś, proszę mnie wyprowadzić z błędu...

Wszystko OK, dramatu nie ma ale... latem ceny nawet w Konzumie albo Tommy są wyższe. Przed pierwszym wyjazdem też oglądałem ceny w marketach ale było to przez sezonem. Na miejscu okazywało się, że o cenach z kwietnia albo maja można zapomnieć. Lepiej jechać z nastawieniem, że jest drożej niż u nas ale spokojnie.... da się przeżyć:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2010 20:34

Owain napisał(a):....Aż tu nagle wchodzę na stronę Konzumu, i wyprowadźcie mnie z błędu - ceny całkiem przyzwoite!!! ......Czy ja wyciągam nietrafione wnioski, czy niektórzy straszą Chorwackimi cenami? Jak coś, proszę mnie wyprowadzić z błędu...


Wyciągasz jak najbardziej prawidłowe wnioski :!: Ceny w marketach, chociaż w sezonie nieco wyższe niż u nas ....nie zwalają z nóg i dawno już doszedłem do opcji zakupu żywności w CRO zamiast obciążania samochodu. Oczywiście jeśli przywieziesz suszoną kiełbaskę czy owoce na pierwsze dni to nic złego się nie stanie :wink:
Aby porównywać sezonowe ceny np. napojów w knajpce czy innych frytek....trzeba to robić parami: Podgora - Ustka, Orebic - Kołobrzeg...itp. itd...
Piwo 15 kn nad Jadranem, czyli powiedzmy 9 zł, a we Wrocku na Rynku 8 - 10 zł. Przepaści nie ma :roll:
Jedź Owain, nie przejmuj się i odpoczywaj...jak przeliczysz "wzrosty" po wakacjach wyjdzie, że podrożyłeś w sumie o ....100 zł :wink: :lol:
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone