Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.09.2010 19:28

maciek1956 napisał(a):A co tam, jeśli w tym roku pojadę do Cro, zabiorę żarcie, taki mniej więcej zestaw. Zrobię kolację gospodarzom :D

Obrazek

Do mojego zestawu nie jest potrzebna lodówka, gwarantuję, że nic się nie zepsuje :D


Kolega to wie jak dogodzić podniebieniu. Zapewne przez cały pobyt nad Adriatykiem kolega ma za darmo wino i rakiję. Oj zjadło by się tak wieczorkiem deczko swojszczyzny. Mmmmmmmmmmmmm
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 05.09.2010 05:44

maciek1956 napisał(a):A co tam, jeśli w tym roku pojadę do Cro, zabiorę żarcie, taki mniej więcej zestaw. Zrobię kolację gospodarzom :D
...

Po takiej kolacji będą chcieli wyemigrować do Polski. :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 05.09.2010 11:35

Kevlar napisał(a):
maciek1956 napisał(a):A co tam, jeśli w tym roku pojadę do Cro, zabiorę żarcie, taki mniej więcej zestaw. Zrobię kolację gospodarzom :D
...

Po takiej kolacji będą chcieli wyemigrować do Polski. :D

A ja mam obawy czy tak ciężkie żarcie Im nie zaszkodzi :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.09.2010 18:44

Jakie ciężkie żarcie--toć to samo białe mięso :D bez cholesterolu, dla sercowców :D indyk, kawałek kurczaka... :)
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 06.09.2010 17:53

Pierwszy wyjazd nauczył mnie, żeby koniecznie wziąć 2-3 flaszki jakiegoś naszego specjału typu Żubrówka, którą zresztą promuję po świecie od dłuższego czasu :wink:
Chętnie bym podziękował taką flaszeczką chorwackiej rodzinie która by na rzęsach stanęła żeby nam załatwić kwatery. Na szczęście wystarczyło podzwonić, popytać. W każdym razie za taką bezinteresowną dobroć bym się chętnie polskim specjałem odwdzięczył. Druga byłaby dla pani gospodarz, jako pamiątka :wink:

Poza tym zabraliśmy rzeczy śniadaniowe typu serki, paszteciki, coś co nie jest ciężki, nie ma jakiegoś superegzotycznego smaku chorwackiego a jest tańsze niż w Chorwacji. Zresztą szkoda czasu tracić na latanie po supermarkecie. Codziennie świeży chlebek, czy bułeczki z polskimi "smarowidłami" a na obiady i obiadokolacje to już lokalne szaleństwo.
Miałem tez swój sześciopak piwa, który mi wystarczył na cały wyjazd, i dobrze bo chorwackiego piwa spróbowałem i jego miłośnikiem zdecydowanie nie będę.
Warto rozważyć, czy zabierając, ciężkie rzeczy nie traci się na zwiększonym spalaniu i zniszczeniu auta, bo wtedy oszczędności mogą być pozorne.
JokerSmile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 08.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JokerSmile » 06.09.2010 17:56

Laks napisał(a):...Miałem tez swój sześciopak piwa, który mi wystarczył na cały wyjazd,...


:D Na grilla do Chorwacji pojechałeś??? :D
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 06.09.2010 18:07

Grilla, zrobiliśmy tylko jednego, czego bardzo żałuję bo dorady i lubryks wyszły nam znakomicie :lol:
No ale to w ostatni dzień dopiero więc już później nie było kiedy.
A sześciopak wziąłem bo to taka ilość w sam raz, nie przesadza się z dźwiganiem płynów a po plażowaniu na tarasie przyjemnie wypić piwo na najwyższym światowym poziomie :wink:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 06.09.2010 19:38

Laks napisał(a):A sześciopak wziąłem bo to taka ilość w sam raz,

Jeden dzień tam byłeś :wink: :lol:
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 06.09.2010 20:37

paulina_gn
Baca, oczywiście, że mieszaniec Śląska, to Polak. Ale tak często się składa (częściej niż w innych miejscach Polski), że Ślązacy nie czują się Polakami, dlatego strzelałam, że Twoje negatywne opinie są tym spowodowane. Nie wiem, czy bardzo się myliłam. Cieszę się również z Tobą, że na szczęście nie mieszkasz w Polsce- kraju "wiecznie narzekających malkontentów. I nie musisz nas żałować, to ja raczej żałuję Ciebie.
Witaj
Mnie nie zaluj mam sie swietnie. Moje negatywne opinie bron Boze nie biora sie z moich Slaskich korzeni. A twoj patriotyzm szanuje lecz go nie komentuje. Zal mi jest tego narodu ze wzgledow historycznych i braku zmian /glownie mentalnosci/ a co za tym idzie podejscia do wielu spraw. Wyjatki sa od kazdej reguly to oczywiste i mnie osobiscie jest milo spotykac Polakow za granica ktorzy zachowuja sie normalnie i godnie/mocne slowo:)/ reprezentuja swoj kraj. Natomiast sa to nieliczne przypadki aczkolwiek wyczuwam tendencje wzrostowa. Reasumujac pozdrawiam Cromaniakow i zycze duzo zdrowia slonca oraz udanych i bogatych/bez wiekszych przeliczan i wyliczan/ urlopow.
Pozdrav
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 06.09.2010 21:37

paulina_gn - napisała
Baca, oczywiście, że mieszaniec Śląska, to Polak. Ale tak często się składa (częściej niż w innych miejscach Polski), że Ślązacy nie czują się Polakami, dlatego strzelałam, że Twoje negatywne opinie są tym spowodowane. Nie wiem, czy bardzo się myliłam. Cieszę się również z Tobą, że na szczęście nie mieszkasz w Polsce- kraju "wiecznie narzekających malkontentów. I nie musisz nas żałować, to ja raczej żałuję Ciebie.

baca1 napisał(a):Witaj
Mnie nie zaluj mam sie swietnie. Moje negatywne opinie bron Boze nie biora sie z moich Slaskich korzeni. A twoj patriotyzm szanuje lecz go nie komentuje. Zal mi jest tego narodu ze wzgledow historycznych i braku zmian /glownie mentalnosci/ a co za tym idzie podejscia do wielu spraw. Wyjatki sa od kazdej reguly to oczywiste i mnie osobiscie jest milo spotykac Polakow za granica ktorzy zachowuja sie normalnie i godnie/mocne slowo:)/ reprezentuja swoj kraj. Natomiast sa to nieliczne przypadki aczkolwiek wyczuwam tendencje wzrostowa. Reasumujac pozdrawiam Cromaniakow i zycze duzo zdrowia slonca oraz udanych i bogatych/bez wiekszych przeliczan i wyliczan/ urlopow.
Pozdrav

forum/viewtopic.php?t=15866
Dzięki za życzenia :)
Smutny facet z Ciebie .
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 08.09.2010 19:51

jasio napisał(a):
Laks napisał(a):A sześciopak wziąłem bo to taka ilość w sam raz,

Jeden dzień tam byłeś :wink: :lol:


Sześciopak jest w sam raz na wyjazd, w czasie którego nie pije się piwa, tylko lokalne napoje procentowe :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 08.09.2010 20:04

Laks napisał(a):
jasio napisał(a):
Laks napisał(a):A sześciopak wziąłem bo to taka ilość w sam raz,

Jeden dzień tam byłeś :wink: :lol:


Sześciopak jest w sam raz na wyjazd, w czasie którego nie pije się piwa, tylko lokalne napoje procentowe :D

Chyba że tak , ja tylko piwko :D
Pozdrawiam .
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 08.09.2010 21:56

jasio napisał(a):paulina_gn - napisała
Baca, oczywiście, że mieszaniec Śląska, to Polak. Ale tak często się składa (częściej niż w innych miejscach Polski), że Ślązacy nie czują się Polakami, dlatego strzelałam, że Twoje negatywne opinie są tym spowodowane. Nie wiem, czy bardzo się myliłam. Cieszę się również z Tobą, że na szczęście nie mieszkasz w Polsce- kraju "wiecznie narzekających malkontentów. I nie musisz nas żałować, to ja raczej żałuję Ciebie.

baca1 napisał(a):Witaj
Mnie nie zaluj mam sie swietnie. Moje negatywne opinie bron Boze nie biora sie z moich Slaskich korzeni. A twoj patriotyzm szanuje lecz go nie komentuje. Zal mi jest tego narodu ze wzgledow historycznych i braku zmian /glownie mentalnosci/ a co za tym idzie podejscia do wielu spraw. Wyjatki sa od kazdej reguly to oczywiste i mnie osobiscie jest milo spotykac Polakow za granica ktorzy zachowuja sie normalnie i godnie/mocne slowo:)/ reprezentuja swoj kraj. Natomiast sa to nieliczne przypadki aczkolwiek wyczuwam tendencje wzrostowa. Reasumujac pozdrawiam Cromaniakow i zycze duzo zdrowia slonca oraz udanych i bogatych/bez wiekszych przeliczan i wyliczan/ urlopow.
Pozdrav

forum/viewtopic.php?t=15866
Dzięki za życzenia :)
Smutny facet z Ciebie .

Slaby z Ciebie psycholog jasio :cry:
Pozdrav
Joasia74
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joasia74 » 17.09.2010 18:58

...
Ostatnio edytowano 05.10.2010 19:52 przez Joasia74, łącznie edytowano 1 raz
jantar1
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jantar1 » 17.09.2010 19:21

Joasia74 napisał(a):Radzę zabrać ze sobą wodę czy inne napoje. W Chorwacji są bardzo drogie- chyba że trafimy po drodze na jakiś hipermarket. Poza hipermarketami w Chorwacji wg mnie najtaniej było w Konzunach.
My zabraliśmy konserwy i kabanosy- i to był strzał w 10. Wędliny w Chorwacji wg mnie są niespecjalne...


wodę? a tam jakaś pustynia jest?
jezu, juz kawaly chodzą u celników o polakach jadacych do cro .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone