Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 28.08.2010 08:42

baca1 napisał(a):
jasio napisał(a):
baca1 napisał(a):Akurat nie mam na sobie koszuli.

A co jakoś łowiecka ci zezarła . Hej :lol:
Gazda jasio . Hej

Prymityw :cry:

Ale z poczuciem humoru Polakofobie . Hej :lol:
KOCHAR1
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 07.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOCHAR1 » 28.08.2010 11:08

jasio napisał(a):
baca1 napisał(a):
jasio napisał(a):
baca1 napisał(a):Akurat nie mam na sobie koszuli.

A co jakoś łowiecka ci zezarła . Hej :lol:
Gazda jasio . Hej

Prymityw :cry:

Ale z poczuciem humoru Polakofobie . Hej :lol:

Owca raczej by nie zjadła koszuli szybciej koza one czyli te kozy są wszystko żerne , może kolega " baca pierwszy " też i kozy wypasał :D
Oczywiście to żart taki jak by co był :D
A tak na serio to gdzie masz swoją bacówkę kolego " baca1 " bo piszesz że Polak ale nie w Polsce :)
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 28.08.2010 12:09

KOCHAR1 napisał(a):
jasio napisał(a):
baca1 napisał(a):
jasio napisał(a):
baca1 napisał(a):Akurat nie mam na sobie koszuli.

A co jakoś łowiecka ci zezarła . Hej :lol:
Gazda jasio . Hej

Prymityw :cry:

Ale z poczuciem humoru Polakofobie . Hej :lol:

Owca raczej by nie zjadła koszuli szybciej koza one czyli te kozy są wszystko żerne , może kolega " baca pierwszy " też i kozy wypasał :D
Oczywiście to żart taki jak by co był :D
A tak na serio to gdzie masz swoją bacówkę kolego " baca1 " bo piszesz że Polak ale nie w Polsce :)

Hej niech to pozostanie moja slodka tajemnica. Fakt ze okreslenie Polakofobia mi pasuje z prostej przyczyny ze tez zalezy mi na tym aby ten narod mogl zyc i wypoczywac normalnie na poziomie......Ale juz koniec tego tematu.
Pozdrav.
P.s.
a co do tego jakie produkty warto wziac z Polski do Cro to jedynie prezenty dla gospodarzy:) Moim zdaniem oczywiscie
woldox
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woldox » 28.08.2010 14:29

Przecież baca to trol , nie dajcie sie zawriować i olewać gościa
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 28.08.2010 22:00

woldox napisał(a):Przecież baca to trol , nie dajcie sie zawriować i olewać gościa

Jasne niech jest tak jak jest
p.s.
a trola to poszukaj sobie w rodzinie i wtedy go olewaj
Prymityw :cry:

a co to znaczy zawriowac??
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 31.08.2010 23:23

woldox napisał(a):Przecież baca to trol , nie dajcie sie zawriować i olewać gościa

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=431402#431402
polecam ku odswiezeniu pamieci
paulina_gn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulina_gn » 02.09.2010 11:23

Zastanawiałam się, czy warto ciągnąć tą dyskusję z kilku powodów. Jest to dyskusja na poziomie wartości, które niektórzy mają, a niektórzy nie. I żadna strona drugiej nie przekona. Widzę, że mnie wychowano inaczej niż część z Was. Wyniosłam z domu przede wszystkim bezwarunkową miłość do Polski i lokalnie do Warszawy (nie WaRszAffKi, Wawki, Łorsoła itp.). Tak samo kocha się rodziców, czy dzieci mimo tego, że zdajemy sobie sprawę z ich wad. Ponadto wyniosłam z domu szacunek do wszystkich ludzi bez względu na narodowość, wyznanie itp. Dlatego jako Polka, a przede wszystkim jako człowiek chcę wyrazić swój sprzeciw przeciw pogardliwemu wyrażaniu się o swoim narodzie. Rażą mnie strasznie negatywne, pełne jadu wypowiedzi o Polakach pisane przez Polaków, ogłaszających, że WSZYSCY Polacy to pijaki i złodzieje, bo każdy pijak to złodziej.

Wszystko zaczęło się od pogardliwych wypowiedzi o ludziach, którzy zabierają ze sobą jedzenie z Polski. Cieszę się, że Wam się dobrze powodzi i możecie codziennie żywić się w konobach, ale nie każdego na to stać i powtórzę, że ja podziwiam ludzi, którzy mimo ograniczonych środków, chcą zobaczyć świat a nie tylko Ustkę, czy Władysławowo. A że wezmą ze sobą ziemniaki, czy nawet polskie piwo. NIC mi do tego. Niestety historia tak się złożyła, że Polacy nie mieli okazji się wzbogacić, jak mieszkańcy zachodu, ani tyle podróżować, dlatego nie każdy z nas jest obyty, ale czy to jego wina, że do 89 roku wyjazd za granicę był praktycznie niemożliwy? Czy przez to my sami musimy z siebie kpić? Lelule1971 nie wiem, dlaczego uważasz, że tylko Polacy piją na plaży i co w tym złego. Wiesz powiem Ci straszną rzecz, sama lubię, czytając książkę, mocząc nogi w Jardanie, popijać Karlovacko. Czy czyni to ze mnie jakiegoś bydlaka? Wiesz w knajpie piwo, to ja mogę wypić w Warszawie, czy wieczorem przy kolacji. A nie ma jak zimne piwko na plaży. I nie widzę w tym nic złego. Nikomu nie przeszkadzam, więc co kogoś ma obchodzić, co ja robię. Jeśli wkurza Cię Lelule jakieś zjawisko, to pisz o zjawisku a nie o "polaczkach", bo swoimi słowami uderzasz także w siebie. Bo najpierw piszesz, że mówisz o zachowaniach a później znów:

Ponadto uważam, że z ekonomicznego punktu widzenia, powinniśmy nie tylko korzystać z ich infrastruktury ale też zostawiać tam nasze pieniądze. Gdyby każdy wiózł tam żarcie byłaby to klęska dla tamtejszych restauratorów i całego przemysłu związanego z tamtejszą turystyką. Ale Polak chciałby mieć to wszystko i najlepiej nic nie zapłacić.
Bo nasze polskie wakacje to nawalić się najlepiej od rana - to nasz idealny sposób wypoczynku + najlepiej rozpalić grilla i zadymić okolicę.


Generalnie ta wypowiedź mnie urzekła. Tak z pewnością lepiej dla Chorwatów, żeby Polak, którego nie stać na codzienne jedzenie w konobach, został w Polsce, niż wydał pieniądze na autostrady, apartamenty, czy inne dodatkowe rzeczy, które i tak kupi. Jeśli wszyscy Ci biedniejsi zostaną w domu za Twoja radą, coś nie widzę tych uradowanych twarzy Chorwatów. I wydaje mi się, że każdy chciałby mieć wszystko za darmo, nie tylko Polacy. Ja przynajmniej bym nie narzekała. A i nie wiedziałam, że rozpalenie grilla, to jakaś zbrodnia. Taki jesteś obyty, a nie wiesz, że na całym świecie ludzie grillują? W sumie po to przy apartamentach są zbudowane grille. Ale może ja o czymś nie wiem.

Baca, oczywiście, że mieszaniec Śląska, to Polak. Ale tak często się składa (częściej niż w innych miejscach Polski), że Ślązacy nie czują się Polakami, dlatego strzelałam, że Twoje negatywne opinie są tym spowodowane. Nie wiem, czy bardzo się myliłam. Cieszę się również z Tobą, że na szczęście nie mieszkasz w Polsce- kraju "wiecznie narzekających malkontentów. I nie musisz nas żałować, to ja raczej żałuję Ciebie.

Tak się ostatnio zastanawiałam, z czego bierze się ta moda na narzekanie na Polaków i na Polskę. Z tego co zauważyłam robią to przeważnie ludzie, którzy wyrwali się na saksy "na zmywak", czy raz czy dwa zagranicę i przez mówienie, ale Ci Polacy to są tacy i owacy, chcą pokazać, jacy to oni nie są światowi. I wiecie co? Nie nobilituje Was to w żadnym stopniu, raczej jest żałosne. Czujecie się gorsi od Niemców, Anglików, Holendrów, że wciąż to podkreślacie? Takie ślepe zapatrzenie w Zachód. Ja nie przeczę, że są Polacy, którzy zachowują się karygodnie, ale w porównaniu do wymienionych już Niemców na Majorce, czy Anglików w Grecji, to i tak jesteśmy aniołkami. Dlatego proszę tępcie zjawiska a nie obrażajcie Polaków, bo wbrew pozorom wystawiacie świadectwo również sobie.
Ostatnio edytowano 02.09.2010 12:37 przez paulina_gn, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2010 11:38

paulina_gn napisał(a):Wiesz powiem Ci straszną rzecz, sama lubię, czytając książkę, mocząc nogi w Jardanie, popijać Karlovacko.


Paulino :D przez 11 lat pobytów w Cro piłem zimne piwko na plaży w cieniu piniowych drzew :D Nie widzę w tym nic zdrożnego.

PS Niewidzialna ręka :wink: wyczyściła w poście "krzaczki po wordzie"

Pozdrav
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 02.09.2010 12:04

A teraz zacznie beceć Baran1 .Hej :lol:
paulina_gn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulina_gn » 02.09.2010 12:34

Janusz Bajcer napisał(a):
paulina_gn napisał(a):Wiesz powiem Ci straszną rzecz, sama lubię, czytając książkę, mocząc nogi w Jardanie, popijać Karlovacko.


Paulino :D przez 11 lat pobytów w Cro piłem zimne piwko na plaży w cieniu piniowych drzew :D Nie widzę w tym nic zdrożnego.

PS Niewidzialna ręka :wink: wyczyściła w poście "krzaczki po wordzie"

Pozdrav


Dziękuję "niewidzialna ręko" :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2010 12:53

A tak z innej beczki... Czemu ta bezwarunkowa miłość do Warsiawki :) nie objawiła się w miłości do Polonii?
paulina_gn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulina_gn » 02.09.2010 13:43

Wyczuwam ironię, a chyba zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem dokładnie, dlaczego jestem za Legią. Przypuszczam, że wpływ na to miał mój tata (mama też :)), który kibicuje Legii (chociaż powtarzał, że dla niego najlepiej by było jakby Legia była pierwsza a Polonia druga). Wyrastałam też na podwórku pełnym dzieciaków, które były za Legią. Gdzie każdy marzył, by pójść z rodzicami na mecz. Tym się przesiąkało. A jak już się poszło na mecz, to emocje, doping i oprawy, sprawiały, że się tam zostawało i chciało jeszcze i jeszcze. Generalnie trzeba to przeżyć, żeby to zrozumieć.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 02.09.2010 15:48

paulina_gn napisał(a): Przypuszczam, że wpływ na to miał mój tata (mama też :)), który kibicuje Legii (chociaż powtarzał, że dla niego najlepiej by było jakby Legia była pierwsza a Polonia druga).


U nas to się nazywa "kibic krakowskiej piłki noznej" :D

Generalnie trzeba to przeżyć, żeby to zrozumieć


No właśnie, niestety na tym forum, jak i na innych, najwięcej na tematy tzw. "kibicowskie" wypowiadają się Ci co w czasie meczu nawet obok stadionu nie byli .

Twój bardzo długi post.


Powiem tak, że też Ci się chciało 8O Fora internetowe mają to do siebie, że łatwo na nich wyładować swoje frustracje, życiowe niepowodzenia, poczucie wyższości etc. I żadne tłumaczenia nie pomogą.

Byłem dwa razy w Chorwacji i chyba jestem ogromnym szczęściarzem, bo żadnych specjalnie nagannych zachowań Polaków nie zauważyłem. Owszem mogą smieszyć starsi panowie w zbyt obcisłych kapielówkach, tak jak śmieszą starsze niemki bez żenady prezentujące swoje wątpliwe wdzięki etc. Ale jakoś nie zauważyłem burd w stylu "anglik w Krakowie".

Może to jest tak jak z tymi zadymami na meczu. Wszyscy piszą, że są, tylko trafić na nie bardzo trudno.



Wyniosłam z domu przede wszystkim bezwarunkową miłość do Polski


Niewiele nas zostało... :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2010 19:42

No przecież w PL jest 95% katolików a katolik to przecież patriota...
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 02.09.2010 20:34

jasio napisał(a):A teraz zacznie beceć Baran1 .Hej :lol:

Coraz ciensze sa te twoje "dowcipy" Zejdz ze mnie jasiu :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone