Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 03.06.2006 23:17

daisykf napisał(a):
to ja ewa napisał(a):jak jechalismy 2 lata temu to tesco w Zalegeszereg(czy jakos tak podobnie)było otwarte.Pamietam,bo przejeżdżalismy o 2 w nocy i wstyd mi bylo wejść do środka o tej godzinie.


Na stronie www.tesco.hu wyrażnie są podane godziny otwarcia.
Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

http://www.tesco.hu/grocery-stores.php? ... e7aab0ba86

Tak, znalazłem ten wykaz ale wygląda na to że mają tak jak i u nas są takie sklepy które na noc zamykają i hipermarkety które są otwarte na okrągło
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.06.2006 23:24

daisykf napisał(a):
to ja ewa napisał(a):jak jechalismy 2 lata temu to tesco w Zalegeszereg(czy jakos tak podobnie)było otwarte.Pamietam,bo przejeżdżalismy o 2 w nocy i wstyd mi bylo wejść do środka o tej godzinie.


Na stronie www.tesco.hu wyrażnie są podane godziny otwarcia.
Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

http://www.tesco.hu/grocery-stores.php? ... e7aab0ba86


Oczywiście,że nie chce nikogo wprowadzic w błąd.Jak napisałam wczesniej-to bytlo 2 lata temu.Moze cos się zmienilo.A to byloby niedobrze :(
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 04.06.2006 09:51

Spokoju mi nie dają te godziny otwarcia.

http://www.tesco.hu/store.php?oid=T80e9 ... 8589850a15

Jest tam informacja po prawej stronie"NYITVA-0-24"i pod spodem inne dopiski .Wydaje mi się,że to oznacza ,że czynne jest 24godz.a grill i inne punkty usługowe na terenie tesco od 6-22.

Może ktos na forum coś kuma z ichniego języka,zeby to jakos rozpracować :wink:

daisykf napisał:
"Na stronie www.tesco.hu wyrażnie są podane godziny otwarcia.
Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

http://www.tesco.hu/grocery-stores.php? ... e7aab0ba86 "

Z podanego wykazu na stronie wynika(to są tylko moje domysły),że np.w GYOR jest 13 marketów ,w MOVAR -5,SOPRON-7. Niewiem,czy to wszystko markety Tesco,ale chyba niemożliwe jest,żeby w jednym miescie było ich 13.
Wydaje mi się,że to dotyczy czegos innego.Ale bardzo możliwe,że się mylę.I znowu byłby potrzebny ktoś z jęz.węgierskim.
No i co Wy o tym myslicie? :?
Ostatnio edytowano 04.06.2006 10:09 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 04.06.2006 10:01

ja tez to tak interpretuje jak Ty:) pozatym pamietam wpis kogos ,ze robil zakupy w tesco na Wegrzech w nocy, ale za cholere nie potrafie tego znalezc, my jednak jedziemy na pewniaka, ze w nocy bedzie otwarte.
P.S.
W SCC w Katowicach wszystkie sklepy sa otawrte do 21 czy tam do 22, a tesco cala dobe, podejrzewam, ze tam podobnie...
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 04.06.2006 10:30

Ja przez Węgry jechałem już kilka razy, oni mają troche inny system.
Jest tam kilka dużych supermaketów (wielkości naszego tesco), oraz wiele mniejszych oddziałów tupu (biedronka, Lindl...).
Po drodze przez zach Węgry jest jeden duży w Schombathely.
I my tam zawsze robimy zakupy.
Niestety zawsze wychodzi to ok 17-19 potem jedziemy do Lenti, raz był Hevitz gdzie śpimy.
Za zakupy płacimy kartą, lub wymieniamy w kantorze na miejscu, po bardzo dobrym kursie Eur na forinty, aby mieć na kolacje itd.
Acha te główne nazywają się Global-Tesco.
Jeśli macie jakieś pytania to proszę..
Znalazłem kwitek zakupów mogę go przytoczyć.
Niestety nie ma godzin otwarcia
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 04.06.2006 10:35

Hm to się chyba peklowanie nazywa

wekowanie :wink:
PozdraV
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 04.06.2006 10:44

to ja ewa napisał(a):My prowiantowanie robimy w wegierskim tesco
http://www.tesco.hu zorientować się można w cenach


witam,
Mam pytanko ,ponieważ przez Węgry będę przejeżdżał w niedzielę ,czy supermarkiety są czynne w weekendy.

A jeśli chodzi o ceny na Węgrzech to żona stwierdziła że są niższe jak w Polsce no i przede wszystkim lepsze zaopatrzenie( tak było w Auchan w Szeker..icośtamjeszcze).
Warto pozatym kupić winko -tanie jak woda a wiadomo że węgierskie wina są niezłe.
pozdr
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 04.06.2006 10:50

Andrzej G napisał(a):witam,
Mam pytanko ,ponieważ przez Węgry będę przejeżdżał w niedzielę ,czy supermarkiety są czynne w weekendy.

chodzi mi oczywiście o niedzielę
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 04.06.2006 11:03

Andrzej G napisał(a):
Andrzej G napisał(a):witam,
Mam pytanko ,ponieważ przez Węgry będę przejeżdżał w niedzielę ,czy supermarkiety są czynne w weekendy.

chodzi mi oczywiście o niedzielę

sorry juz mam (znalazłem na stronie www.auchan.hu) i jeśli vasarnap(co za język :D ) znaczy niedziela to czynne jest od 8 do 20
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jakie produkty????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 04.06.2006 14:37

Na Węgrzech w drodze do Cro W SIOFOKU 200m od autostrady jest TESCO można zrobic duuuuuuuuuże zakupy do Cro.
2-lata temu było czynne w niedziele.
A co do cen to na wegrzech pewne rzeczy są tansze ,a pewne droższe.
Ale Wineczko/!!!!!!/ dobre i tanie!!!
Pozdro!!!
Szerokiej "D"
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 04.06.2006 17:04

rich72 napisał(a):
Hm to się chyba peklowanie nazywa

wekowanie :wink:
PozdraV


O właśnie takie weki bierzemy ze sobą :) Moja smaczniejsza połowa je zrobi i potem wspólnie zjemy :D
A co do winka to w cro na każdej kwaterze pędzą co tchu ;)
Pozdraw
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 04.06.2006 17:20

A co do winka to w cro na każdej kwaterze pędzą co tchu ;)
Pozdraw


i mają dobre i mocne ,bo "pędzą" z winogron z bardzo nasłonecznionych rejonów Europy(mają bardzo dużą zawartość cukru w cukrze :lol: ).Niestety ja byłem w ubiegłym roku we wrześniu i już wszystko wypili :(

pozdr
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 04.06.2006 19:53

Niestety ja byłem w ubiegłym roku we wrześniu i już wszystko wypili



no co Ty ja we wrześniu kupowałem w bańkach po 5 litrów lub po 1,5 (po wodzie mineralnej i nie brakowało :lol:
Martii
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martii » 26.06.2006 11:39

Ja to biorę wszystko wędliny, ser, żółty ,wodę ,piwo , robię również weki czyli gotowe obiadki w słoikach np. klopsiki, gołąbki można również takie kupić gotowe
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 26.06.2006 13:16

Nie warto kupowac makaronów, bo w Cro sa rewelacyjne włoskie i tańsze niż u nas. U nas sprawdziły sie takze kupowane w studenacu kluski typu leniwe - 2 paczki spokojnie wystarczały dla 4 osób. (4-5 zł za paczkę - po przeliczeniu). Do tego lekki sos z warzyw z ogródka i ...obiadek marzenie !

Woda mineralna to temat bumerang (ja tam zabiorę ulubioną jurajską). Owoce i warzywa w wyższych cenach niż u nas - pod koniec targu można kupić taniej - wolą jej taniej sprzedać niż wieźć z powrotem do domu.

Świeże ryby - tańsze niż na targu kupiliśmy w studenacu. Były wyśmienite!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone