Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie produkty warto zakupic w kraju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 08.07.2010 10:10

malinabar napisał(a):Polecam w takim razie metodę na małżonkę nie lubiącą gotować, mąz otwiera weki, żonka podgrzewa a mąż serwuje "bambusa" czyli czerwone winko pół na pół z colą. Czasami winko zaczyna zbyt szybko działać ale mój mąż nie narzeka.

:D :D :D znam, znam ..... Pierwszy raz czerwone winko pół na pół z colą piłem 10 lat temu w Hiszpani, z relacji tubylców dowiedziałem się wówczas, że to ulubiony drink hiszpańskiej młodzieży :D . Więc zrobiłem sobie później sam takiego drinka używając do tego wina Crianza, czym lekko rozzłościłem rodowitego hiszpana, który powiedział mi że to bezczeszczenie dobrego wina i że popsułem jego smak colą, powiedział, że pół na pół z colą owszem pije się winka czerwone ale pośledniejszej jakości :D :D :D Wziąłem sobie do serca tę jego uwagę :D :D
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007
Re: woda

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 08.07.2010 10:21

piotr68 napisał(a):
PavveL napisał(a):Jedziemy do Chorwacji w połowie lipca. Żona przez różnych znajomych została postraszona że bardzo droga jest butelkowana woda pitna. Mam montować bagażnik dachowy i pół samochodu ma być wypełnione wodą z Polski.
Czy szanowni forumowicze potwierdzają wysokie ceny wody :?: To prawda?
Jedziemy do Pakostane (~50km poniżej Zadaru). Czy kojarzycie w tej okolicy duże sklepy z rozsądnymi cenami?


Nie ma co przesadzać z tą wodą. Jak będziesz kupował w jakimś supermarkecie to znajdziesz w cenach niewiele wyższych niż w Polsce. Poza tym ile wody wypijecie przez 2 tygodnie 3 zgrzewki? 20 zł różnicy?
Jeszcze są soki, piwko, wino, rakija na upały lepsze niż woda.


Popieram! Rachunek jest prosty - 3 zgrzewki wody to jakieś 28 kg więcej ładunku w autku, więc i wyższe spalanie, podejrzewam, że koszt spalonego paliwa wzrośnie o więcej niż 20 pln :D
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 08.07.2010 11:28

Ciekawe ile waży dobry humor i pozytywne nastawienie do świata i ludzi, które zabieramy ze sobą do Cro w maksymalnej możliwej ilości. Pozdrawiam wszystkich. :D
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 12.07.2010 11:23

A ja powiem tak - wszystko jest w CRO o wiele droższe, więc nie ma się co wstydzić, czy unosić honorem tylko warto wziąść ile się da, zwłaszcza gotowych obiadków. Nikt śmiał się nie będzie na pewno, a pobyt okaże się znacznie tańszy. A to już będzie powód do tego, żeby zaplanować wakacje na kolejny rok. Pozdrawiam.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.07.2010 12:40

A co tam, jeśli w tym roku pojadę do Cro, zabiorę żarcie, taki mniej więcej zestaw. Zrobię kolację gospodarzom :D

Obrazek

Do mojego zestawu nie jest potrzebna lodówka, gwarantuję, że nic się nie zepsuje :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2010 12:52

Jeśli mięso jest zamarynowane, tak jak to się kiedyś robiło+ uwędzone tradycyjną metodą, to nie ma prawa się zepsuć. Aż mi ślinka leci. :D
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 13.07.2010 14:45

Ja tam robię weki-dziecka me nie ruszą ani ryb ani owoców morza.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.07.2010 14:58

Serce w pasy napisał(a):Jeśli mięso jest zamarynowane, tak jak to się kiedyś robiło+ uwędzone tradycyjną metodą, to nie ma prawa się zepsuć. Aż mi ślinka leci. :D


Po co poprawiać to co jest doskonałe, sprawdzone, ja tylko troszeczkę modyfikuję pod nasze kubki smakowe, pod możliwości mojej wędzarni :D

W zeszłym roku zabrałem troszeczkę takich wyrobów, dodatkowo lekko podsuszonych, miejscowym smakowały bardzo. Gdyby udało się wyjechać w tym roku i pojechać z miejsce zeszłego roku, wymieniłbym swoje smakowitości na ich oliwę domową.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2010 20:57

Maciek widzę, że lubisz ten sport.
Muszę spisać ojca receptury i zrobić to choć raz sam Bez jego ingerencji. Zawsze robiłem to jako wyrobnik, on doprawiał a ja wykonywałem.
Mam w obejściu profesjonalną wędzarnię do szynek, wędlin itp oraz kocioł do kaszanek, salcesonów, pasztetowych. Szkoda żeby było to wykorzystywane parę razy w roku tylko przez ojca. Jak na razie czasu u mnie brak. :oops:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 14.07.2010 10:20

Ojjjjjj lubię, to trochę po mnie widać, waga ... :(
Jeśli receptury dobre, spisz koniecznie, szkoda aby poszły w zapomnienie.
My jesteśmy na takim etapie, że praktycznie tylko w Cro kupujemy żywność, no, ale jak mam w Polsce hodować małże, ostrygi i inne tego typu rarytasy. Chociaż tyle się teraz dzieje, że wszystko jest możliwe. :D

Właśnie, to, że wędliny, kiedyś sery, napoje %-towe, wędzone mięsa i ryby, pieczywo i wiele innych, robimy sami, jest jednym z powodów, że do Cro raczej nic nie zabieramy. Tam próbowane potrawy dostosowujemy później do naszych, polskich możliwości.
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 01.08.2010 17:08

Maciek 1956

ja z prośbą....czy mógłbyś dać namiar na tę swoją kwaterkę w breli???
ja chcę wyjechać w 5 osób we wrześniu ale przyszłego roku....
mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ja-rek
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 14.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja-rek » 24.08.2010 20:09

Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić informację, że w Cro można pić wodę z kranu - chodzi mi w szczególności o Zadar i okolice? Jeśli tak jest w całym kraju to nie ma sensu kupowanie jej w sklepach nie mówiąc już o wiezieniu z Polski.
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 25.08.2010 22:51

piamir napisał(a):Ciekawe ile waży dobry humor i pozytywne nastawienie do świata i ludzi, które zabieramy ze sobą do Cro w maksymalnej możliwej ilości. Pozdrawiam wszystkich. :D

Najgorsze ze Polacy maja z tym problem. Glownie z pozytywnym nastawieniem. Tak wiec przeliczaja, wyliczaja ale liczyc nie potrafia. Niech dalej biara te pasci ze soba no i oczywiscie wode mineralna bo ta w Cro kosztuje 120 pln za litr(tym bardziej ze mozna ja pic z kranu). Zalosne polaczkow rozmowy
Pozdrav i 3majmy pozytywne nastawienie i dobry humor
Bok
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 25.08.2010 22:52

ja-rek napisał(a):Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić informację, że w Cro można pić wodę z kranu - chodzi mi w szczególności o Zadar i okolice? Jeśli tak jest w całym kraju to nie ma sensu kupowanie jej w sklepach nie mówiąc już o wiezieniu z Polski.

POTWIERDZAMY :lol:
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 26.08.2010 09:49

Witam!
Ja wziąłem z sobą Britę i bez problemu piliśmy wodę bez przegotowania. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jakie produkty warto zakupic w kraju - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone