Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jaki byście poradzili kupić przewodnik

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
korespondencja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.05.2009
jaki byście poradzili kupić przewodnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) korespondencja » 30.05.2009 15:11

w tym roku jedziemy z rodziną pierwszy raz do chorwacji i zastanawiam się jaki kupić dobry przewodnik może mi coś poradzicie, a zatrzymujemy cię na wyspie ciovo
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2009 15:20

Wątek stary ale wpisy ma cały czas aktualizowane:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=3740&highlight=

Wg mnie na rynku są 2 dobre przewodniki po Chorwacji:
Pascal
Bezdroża
reszta to powielanie treści
salmael
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) salmael » 01.06.2009 14:31

Witam!
Ja także jadę po raz pierwszy, kupiłem przewodnik Bezdroża - w kraju lawendy i wina (chyba taki tytuł).
Jak na moje potrzeby jest super, jednak akurat nie ma opisu Ciovo - jest jednak sporo o Trogirze, Splicie, Kasztelu, poza tym opisy rezerwatów, ciekawostki, kuchnia, telefony, słowniczek itp.
Nie wiem czy to norma, ale akurat przewodnik Bezdroży w Empiku nie był wyeksponowany razem z pozostałymi, tylko zakamuflowany w szafce "w głębi", wskazała mi go sprzedawczyni gdy konkretnie zapytałem.
Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2009 14:39

Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 01.06.2009 17:35

Najlepszym przewodnikiem jest to forum. Korzystam z Pascala a także materiałów z chorwackiego ośrodka informacji turystycznej
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 28.04.2010 22:42

Jak wyżej ...
Forum najlepszym przewodnikiem, ale pojawiło się ostatnio kilka nowych wydań przewodników po Chorwacji. "Nowych" oznacza zupełnie nowe pozycje, tłumaczenia z angielskiego (choć nie tylko) oraz nowe wydania starszych opracowań. Z aktualizacją na początek 2010 roku.

Mozna sobie posprawdzać na przykład na stronie: www.empik.com, w wyszukiwarkę wpisać: Chorwacja i gotowe. Tak podaję ten empik, bo akurat mają tam ciekawą forme prezentacji - podają w bardzo widoczny sposób rok wydania. Co akurat w tej dziedzinie ma znaczenie ...
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 28.04.2010 23:31

Bardzo przydatne są rozmówki chorwackie. W zeszłym roku gdzieś usłyszałem kilka razy " Poljako,poljako" myślałem że to o mnie,że coś nie tak zrobiłem, a chodziło o wyraz " powoli" lub jak mówią ślązacy " po lekku"
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.04.2010 09:27

Też widziałem sporo nowych wydań lub wznowień. Wystarczy pójść do Empiku i na miejscu siedząc wygodnie w fotelu (np. Wrocław, Renoma) przerzucić wszystkie pozycje i porównać treść tych fragmentów, które odnoszą się do miejsca naszego planowanego pobytu. Tu różnice są zaskakujące i okaże się, że na temat naszego ukochanego Orebica czy Korculi, albo innych miejsc jest zbyt mało; weźmiemy inną książeczkę. Wiem, że to czasochłonne, ale za to tańsze niż kupowanie wszystkiego jak leci. Ja kupuję właśnie wszystko jak wychodzi, by potem przed wyjazdem porównywać różne przewodniki i biorę zwykle 3-4. Ale za to 8-10 map. Robię jednak 4-5 tys. km.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.04.2010 08:14

Polecam przewodnik wydawnictwa Lonely Planet - tyle że po Angielsku
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007
Pascal

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 16.05.2010 11:44

Mimo wszystko polecam Pascal
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 31.05.2010 09:52

Stanowczo Pascal "Chorwacja Bośnia i Hercegowina". No i jak ktoś wyżej pisał rozmówki Cro-Pl.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2010 10:43

nam wystarcza standardowy Pascal
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2010 10:46

A ja mam "Rozmówki chorwackie z przewodnikiem" wydany przez Berlitz pod patronatem Adriatyk ale nie mam czasu go czytać... :wink:
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 31.05.2010 18:19

A ja odradzam przewodnik Pascala, chyba ze kupiłem jakąś podróbę. Ten który nabyłem jest sponsorowany przez MasterCard, szarej gumowanej okładce która brzydko pachnie nota bene, mimo ze wydawnictwo z 2010 (bielsko-biała) to na mapce autostrada ledwo za Split, liczne pomyłki w tekście co denerwuje i nie pozwala ufać treściom i informacjom.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 31.05.2010 18:29

No. Czyli standardzik dla Pascala... ;)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
jaki byście poradzili kupić przewodnik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone