Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MirekSR
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2024
Jaka aplikacja do nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekSR » 02.08.2024 18:01

Na czym jeździcie, co polecacie, co ma dobrego traffica i o radarach ostrzega?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Jaka aplikacja do nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.08.2024 18:09

MirekSR napisał(a):Na czym jeździcie, co polecacie, co ma dobrego traffica i o radarach ostrzega?

Przecież masz w aucie bardzo dobrą ze wszystkimi ostrzeżeniami więc po co ci jeszcze. Pogrzeb w ustawieniach jak coś ci nie pokazuje czy ostrzega.
Ponadto jest już wątek w tym temacie:
jaka-nawigacja-t27128.html
MirekSR
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekSR » 02.08.2024 21:04

A co powiecie o Automapie? Kupiłem na rok, ale zastanawiam się, jak będzie z trafikiem, GM tu nie będzie lepsza. Chciałem TomToma, ale nie działa mi na telefonie, nie wiem dlaczego...
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 02.08.2024 23:37

W tom tom jak dla mnie to super jest ten pasek boczny z informacjami o stacjach benzynowych, fotoradarach, parkingach, wraz z odległościami.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 459
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 03.08.2024 11:54

MirekSR napisał(a):A co powiecie o Automapie? Kupiłem na rok, ale zastanawiam się, jak będzie z trafikiem, GM tu nie będzie lepsza. Chciałem TomToma, ale nie działa mi na telefonie, nie wiem dlaczego...

Automapa nie ma aktualizowanych na bieżąco danych drogowych poza Polską. Więc dla mnie to dyskwalifikuje ją do używania po drogach Europy.
MirekSR
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekSR » 03.08.2024 13:53

@Komaciek dzięki za informację, właśnie tego się obawiam, tylko to co piszesz, to z doświadczenia, czy czytałeś, słyszałeś ...?
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 459
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 03.08.2024 19:53

MirekSR napisał(a):@Komaciek dzięki za informację, właśnie tego się obawiam, tylko to co piszesz, to z doświadczenia, czy czytałeś, słyszałeś ...?

Z własnego doświadczenia sprzed kilku lat, weryfikowałem w tym roku w telefonicznie na infolinii technicznej i niestety bez zmian. Aplikacja jest fajna, ładnie prowadzi, ale niestety bez trafficu on line traci sens za granicą.
Możesz wypróbować darmową Amigo, jest to aplikacja TomToma-a i jej zaleta to baza i ostrzeganie przed fotoradarami oraz dobry traffic.
MirekSR
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekSR » 04.08.2024 09:31

Ok. Dzięki.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 832
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 05.08.2024 10:05

markid napisał(a):@yarko2000 - porównujesz wersje TTG i GM na smartfona czy na Android Auto ?
Bo zwykle wersje na Android Auto bardzo różnią się funkcjonalnie (znacznie ograniczona funkcjonalność) od wersji smarfonowych (apka jest ta sama ale a w AA zwykle zupełnie inaczej działa, ... i wygląda).

ps. ja na wyjazdach zwykle używam Waze i GM w Android Auto, wg mnie ta pierwsza całkiem dobra jako navi samochodowe, choć ma niedoróbki i swoje dziwactwa.


Korzystam na telefonie, niestety moje radio nie ma android auto.
Ale naprawdę warto skorzystać z tej promocji i przez rok potestować mapę w pełnej wersji :)
mymaniek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2024
Re: Jaka aplikacja do nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mymaniek » 25.08.2024 18:00

Polecam nawigację SYGIC działa offline na GPS
paulr
Cromaniak
Posty: 1030
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Jaka aplikacja do nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.08.2024 02:50

mymaniek napisał(a):Polecam nawigację SYGIC działa offline na GPS

nawigacja offline w 2024r jest lekko bez sensu tym bardziej w UE. Zwykłe mapy google + korki online jest milion razy lepsze.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Jaka aplikacja do nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.08.2024 15:55

paulr napisał(a):
mymaniek napisał(a):Polecam nawigację SYGIC działa offline na GPS

nawigacja offline w 2024r jest lekko bez sensu tym bardziej w UE. Zwykłe mapy google + korki online jest milion razy lepsze.

Nie znasz SYGIC a komentujesz, może poznaj jej zasady działania a potem się udzielaj.
W sam raz to jedna z najlepszych choć płatnych nawigacji, działa w offline ale też pokazuje korki i w razie czego zalecane objazdy.
Ponadto ma aktualizowane bazy m.in. radarowe które sygnalizuje również dźwiękowo (czego brak z GM) co nie powoduje nerwowego spoglądania na ekran co chwilę.
Jej wadą jest że jest płatna.
Piotrek_k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 28.08.2024 00:08

Osobiście jadę na.... cztery nawigacje.
Pierwsza, standardowo Google Maps na Android Auto/Apple Car.
Druga wbudowana najnowsze mapy z VW z systemu Discovery która wycisza dźwięki przed fotoradarem, ale dzięki temu też słychać trzecią..
A trzecia to osobny telefon a na nim Yanosik.
Czwarta i najważniejsza to własna głowa i rozsądek.

Niestety należę do osób które przekraczają dozwoloną prędkość choćby o parę/parenaście km/h w każdym kraju, jednak nie uważam się za pirata :)
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 28.08.2024 09:11

Pojechałem i wróciłem na TomTomGO.
Przejechane PL, CZ, SK, HU, SI, HR i AT :)
Jestem zadowolony, mogę polecić.
Korki, które spotkaliśmy w Słowenii i Austrii elegancko omija.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.08.2024 09:59

Dwa lata temu jechalem do Orebicia na Volvo Sensus i bylo OK,w tym planuje na GM...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone