Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5817
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.08.2023 17:20

Problem tylko polega na tym, że po roku darmochy musisz płacić i to nie mało. A jeśli się przyzwyczaisz to trudno zrezygnować :roll:
Rozumiem, że o to właśnie chodzi, dlatego wystrzegam się takich promocji.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 25.08.2023 17:24

Przy instalacji pytała się czy masz AA, ja nie mam więc odznaczyłem brak no i nie dam znać jak działa.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 25.08.2023 18:02

greenrs napisał(a):Rozumiem, że o to właśnie chodzi, dlatego wystrzegam się takich promocji.

Dlatego tylko dla nowych klientów. Zawsze można wrócić do GM, w tym roku kupiłem na miesiąc tylko na wyjazd i szczerze bardzo mnie się spodobała i pewnie bym kupił na dłużej ale u mnie się potrafi przywieźć i długo szukać.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.08.2023 18:03

greenrs napisał(a):Problem tylko polega na tym, że po roku darmochy musisz płacić i to nie mało. A jeśli się przyzwyczaisz to trudno zrezygnować :roll:
Rozumiem, że o to właśnie chodzi, dlatego wystrzegam się takich promocji.


Płacę 62 zł rocznie. To dużo? Pierwszy raz instalowałem 5 lat temu i była promocja dla nowych klientów, abonament roczny "do końca życia" w cenie półrocznego. Normalny to teraz chyba 90 zł. Też nie zwala z nóg.

Zresztą można zarejestrować sobie konto i kupować tylko w razie potrzeby, np. na miesiąc.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5817
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.08.2023 18:22

marecky81 napisał(a):Płacę 62 zł rocznie. To dużo? Pierwszy raz instalowałem 5 lat temu i była promocja dla nowych klientów, abonament roczny "do końca życia" w cenie półrocznego. Normalny to teraz chyba 90 zł.


Z opisu, który wrzucił Rafał wynika, że normalna cena przekracza 100 zł. Może dla Ciebie nie, ale dla mnie to dużo, zwłaszcza, że można mieć darmowe alternatywy, które w zupełności zaspokajają moje potrzeby.
No ale oczywiście co kto lubi i dobrze, że mamy wybór.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 25.08.2023 19:45

Zainstalowana w promocji aplikacja TomTom Go.Nie sprawdziła mi się w BiH.Pomimo pobranych map offline ustawieniu omijaj drogi gruntowe to wg mnie tragedia.Prowadza leśnymi i mocno zniszczonymi drogami pamiętające czasy tureckiego imperium.Wylogowałem się i wyrejestrowałem.Miała również informować o radarach ale tylko miała.Rozumiem czemu jest w promocji darmo.Dział z AA to jest tylko pewne.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.08.2023 20:45

Obecnie roczna subskrypcja 92,99 zł.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.08.2023 06:59

greenrs napisał(a):Problem tylko polega na tym, że po roku darmochy musisz płacić i to nie mało. A jeśli się przyzwyczaisz to trudno zrezygnować :roll:
Rozumiem, że o to właśnie chodzi, dlatego wystrzegam się takich promocji.


Wystarczy w odpowiednim czasie odłączyć kartę od konta :idea:

stachan napisał(a):Jeśli po darmowym roku nie zamierzamy przedłużać subskrypcji, powinniśmy pamiętać również o odłączeniu karty od konta. Po tym czasie system może bowiem sam pobrać opłatę za kolejny, już płatny, rok usługi. W takiej sytuacji pozostaje nam powrót do darmowych nawigacji, np. do Google Maps.


Nie wiem jak działa ta aplikacja, gdyż osobiście używam osobnego urządzenia tej firmy - od kilku lat sprawdza się bez zarzutu. Kiedyś nie bardzo ufałem opcji omijania korków, bo propozycje tras "wypluwa" na podstawie TA i bywało, że gdy dojechałem w okolice zatoru, to również alternatywna była przytkana, ale trudno, aby się tak nie działo, skoro to nie jedyna nawigacja w danym rejonie - inne również próbują pomóc. Jednak z czasem zacząłem jej bardziej ufać, bo ogarnia tematy dość dobrze.
Tras w BiH nie testowałem. Jeszcze nie :oczko:

Jedyne, co mnie irytuje, to wybór adresu - mówię przykładowo "Ściegiennego, Katowice", to menda wymyśla jakieś fantazje, bo zrozumie tylko "Księdza Piotra Ściegiennego, Katowice" :niepowiem:

Niemniej każdy ma swoje wymagania - jednego satysfakcjonuje TomTom, innego GM, kolejnego Waze. Trzeba popróbować i wybrać faworyta :tak:
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 31.08.2023 08:29

Pytanie do zorientowanych - nigdzie dokładnie nie mogę znaleźć ile mnie będzie kosztować krótki wypad do BIH na Google maps. Jestem w Podacy, planuje wypad do Mostaru, to jest około 2,5 h w obie strony, nie mam nic oprócz google maps, tylko skoro to nie UE, to boję się że rachunek mnie zabije. Gdzieś przeczytałem że kogoś to szarpnęło na 450zl za godzinę. Czy może ktoś był ostatnio i ma dokładniejsze dane?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5817
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.08.2023 09:07

Trudno powiedzieć ile ale może być drogo. Najlepiej pobrać sobie konkretny rejon lub kraj do pamięci telefonu i korzystać offline. Niekoniecznie musi to być Google Maps. Chyba każda nawigacja to umożliwia. Jedyny minus takiego rozwiązania jest taki, że nie pokazuje aktualnej sytuacji na drodze ale myślę, że to nie jest jakiś poważny problem.
Mapy najlepiej pobrać będąc w zasięgu sieci Wifi. Jest zazwyczaj szybciej i nie umniejsza Twojego pakietu.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 31.08.2023 09:08

Google maps ma opcje map offline .Trzeba tylko ściągnąć określony obszar i działa.Jedynie nie wyświetla korków na drodze.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.08.2023 09:09

Jak sobie pobierzesz mapę i będziesz offline to 0zl.
Ciężko policzyć ile byłoby online. Musiałbyś policzyć ile MB ci "zje" po drodze.
Znalazłem w necie (nie wiem na ile to wiarygodne wyliczenia), że na minutę pobiera ok. 0.5 MB.
U mojego operatora:
100KB - 1,81zł
1Mb - 18,10zł
1 Gb - 18 tysięcy złotych
Przeciętnie minuta powinna kosztować ok. 9zl
Ostatnio edytowano 31.08.2023 12:03 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 31.08.2023 10:20

Bartolo napisał(a):Jestem w Podacy, planuje wypad do Mostaru, to jest około 2,5 h w obie strony, nie mam nic oprócz google maps, tylko skoro to nie UE, to boję się że rachunek mnie zabije


Żonie na Sv. Jure dosłownie na parę sekund złapało Bośnię, ponad stówa do zapłacenia.
Ściągnij sobie mapę offline tego obszaru i ogarniesz. Całą Bośnię zjeździłem na offline.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 31.08.2023 11:08

Podstawa przed wyjazdem to wyłączyć automatyczne aktualizacje.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 31.08.2023 12:18

marecky81 napisał(a):Podstawa przed wyjazdem to wyłączyć automatyczne aktualizacje.

Ja jechałem na tom tomie który działa w trybie offline i dobrze się sprawdziło.Poza tym mam tel na kartę więc żadne dodatkowe koszty mi nie grożą jedynie nie działał net bo miałem zero na koncie,ale na tym kawałku do przejechania można się obejść beż internetu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone