Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16084
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2024 15:42

Akurat na Krecie to w połowie września potrafi przyjść kilkudniowe załamanie.

Pewniak to Turcja i Cypr. Tunezja w mniejszym stopniu.
No i Egipt choć to już całkiem inny typ wypoczynku.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1273
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.09.2024 15:45

My śmigamy pojutrze na Majorkę, co portal to inne prognozy i wcale nie są super.... zobaczymy
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 459
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 13.09.2024 20:22

piekara114 napisał(a):Akurat na Krecie to w połowie września potrafi przyjść kilkudniowe załamanie.

Pewniak to Turcja i Cypr. Tunezja w mniejszym stopniu.
No i Egipt choć to już całkiem inny typ wypoczynku.


Za climate-data.org dla września:

Chania (Kreta) Precipitation / Rainfall mm (in) 27; Rainy days (d) 3

Izmir Precipitation / Rainfall mm (in) 37; Rainy days (d) 3
Antalya Precipitation / Rainfall mm (in) 25; Rainy days (d) 2
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16084
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2024 21:12

Nie wiem jak te dane liczy climate, ale dla Dubrownika liczba dni deszczowych dla sierpnia to 6 :lol: , a dla mojego miasteczka 10 :lol: - w tym roku nie wiem czy przez 4 dni popadało (krótko, nie cały dzień), mieliśmy rewelacyjny ciepły i słoneczny sierpień.


Akurat wrześniową Kretę pod kątem pogody obserwuję od kilku lat i załamanie pogody to nie tylko deszcz, także spore i silne wiatry czy kilkudniowe zachmurzenie... Niestety południowa Europa to nie jest już pewniak pogodowy poza szczytem sezonu (a i tu potrafi się trafić załamanie pogody, co jeszcze 15-20 lat temu nie miało tak często miejsca). Klimat nam się bardzo zmienia...

Ale to wątek o pogodzie w Chorwacji...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 459
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 13.09.2024 22:24

piekara114 napisał(a):Nie wiem jak te dane liczy climate, ale dla Dubrownika liczba dni deszczowych dla sierpnia to 6 :lol: , a dla mojego miasteczka 10 :lol: - w tym roku nie wiem czy przez 4 dni popadało (krótko, nie cały dzień), mieliśmy rewelacyjny ciepły i słoneczny sierpień.


Akurat wrześniową Kretę pod kątem pogody obserwuję od kilku lat i załamanie pogody to nie tylko deszcz, także spore i silne wiatry czy kilkudniowe zachmurzenie... Niestety południowa Europa to nie jest już pewniak pogodowy poza szczytem sezonu (a i tu potrafi się trafić załamanie pogody, co jeszcze 15-20 lat temu nie miało tak często miejsca). Klimat nam się bardzo zmienia...

Ale to wątek o pogodzie w Chorwacji...


Climate liczy statystyczne dane z kilkudziesięciu lat. To, że w danym okresie w konkretnym roku nie wystąpiły dni deszczowe - to tylko pokazuje, jaka była w tym okresie pogoda. Statystycznie w lipcach i w sierpniu na Istrii powinno być kila dni deszczowych. Byłem w zeszłym roku oraz w tym roku zarówno w lipcu (po 15 dni) jak też w sierpniu (po 8 dni) i miałem w 2023 roku w lipcu 2 dni z deszczem (burze) w sierpniu zero takich dni. W tym roku zarówno lipiec jak i sierpień - bez deszczu. Ale już w przyszłym roku może to być na przykład 5 dni deszczowych.
Jadąc w lipcu na Kretę - prawdopodobieństwo deszczu będzie wielokrotnie mniejsze. A we wrześniu i na początku października byłem kilkukrotnie i zawsze miałem bardzo dobrą pogodę, gorąco, woda ciepła, bez opadów. Oczywiście, tak trafiałem, bo statystycznie - wychodzą we wrześniu trzy dni z wystąpieniem opadów. Tyle, że nawet jak wystąpią, to nie są to takie opady, jak te, które obecnie daje na Bałkanach niż genueński, tylko krótkie.
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka była, jaka będzie pogoda w Chorwacji ? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone