Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to wyglada

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przodowy
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2011
Jak to wyglada

Nieprzeczytany postnapisał(a) przodowy » 16.06.2011 16:16

Witam, chciałem sie dowiedzieć jak wygląda zamówienie w restauracji tzw Hobotnicy ispod peke ( chyba tak to sie pisze), ile trzeba czekać na takie cudo, czy na przykład nie trzeba siedzieć i czekać na to danie ze 2 lub 3 godziny aż to zrobią, czy mają to juz poprostu gotowe i tylko podgrzeją ? jak to wygląda zamawiajac gdzies w restauracji ?
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 16.06.2011 16:25

Dwie uwagi... Jeżeli już pytasz o pieczoną ośmiornicę, to chyba tutaj będzie właściwy dział:
http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=20
I druga sugestia... Może warto zatytułować posta tematycznie, np: "Pytanie o hobotnicę ispod peke", a nie "jak to wygląda". Co "jak wygląda"? Pół d... zza krzaka?
Wiem, czepialski jestem, ale irytuje mnie bałagan :)

PS. Wpisałem w google szukaną przez Ciebie frazę... Może w wynikach szukania coś znajdziesz? :)
http://www.google.pl/search?q=hobotnica ... 59&bih=631
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 16.06.2011 16:27

Witaj,
Zamawiałem hobotnice ispod peke kilka lat temu w restauracji w Trsteno(koło Dubrovnika).Wtedy nie mozna było jej zamówic tak ad hoc.
Musieliśmy się umówić na nastepny dzień i godzinę.
Przygotowywali ją gdzieś poza restauracją bo widziałem jak została przywieziona.Spóźnili się około godziny w stosunku do umówionego czasu.
Danie kosztowało 350kn.Chyba 4 czy 5 małych ośmiorniczek zapieczonych z ziemniakami.takie są moje doświadczenia z hobotnicą.Smak właściwie nijaki.Drugi raz bym nie zamówił.
przodowy
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) przodowy » 16.06.2011 16:47

Dzieki @Andrzejek, właśnie takiej odpowiedzi szukałem !
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 16.06.2011 16:47

Z mojego doświadczeń w zeszłym roku to trzeba umówić się dzień wcześniej na to danie i na konkretną godzinę, jak umówiłem się na 7 wieczorem, to po przyjściu do konoby czekaliśmy na podanie 5 do 10 minut. Hobotnica była przyrządzana na miejscu. Mogłem nawet popatrzeć jak odbywa się wyjmowanie peki z pieca i przygotowanie do podania na stół. Było to jedna całkiem spora ośmiornica w ziemniaczkach i warzywach. Na 2 osoby prawie aż nadto. Zapłaciliśmy za samo danie coś koło 230 kun, cena zależała od wagi ośmiornicy. Jak dla mnie to pychotka i w tym roku na pewno też zamówię i to w tej samej konobie w Vrseniku na Hvarze. Zamówienie z jednodniowym wyprzedzeniem dotyczy się wszystkich specjałów spod peki.
przodowy
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) przodowy » 16.06.2011 16:52

Również mam ochote na tego zwierza i w tym roku sobie takie coś zapodam, zamówie dzień wczesniej jak to mówicie że tak to wygląda !
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 16.06.2011 17:02

Tylko zwróć uwagę na konobę w której będziesz zamawiał, ta w Vrseniku jest jedną z bardziej polecanych na Hvarze, Andrzejek miał zupełnie inne doświadczenia w porównaniu do moich. Nie w każdej konobie jednakowo się starają i dbają o jakość. Można być super zadowolonym, ale też można się zrazić.
przodowy
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) przodowy » 16.06.2011 17:12

Tak oczywiście zdaje sobie z tego sprawe, metodą prób i błędów znajde odpowiedni lokal i odpowiedni smak !
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 16.06.2011 17:28

My zamawialiśmy porcję na 3 osoby,może dlatego było drożej.
Ale właściciel zapewniał nas,że dostaliśmy wspaniały" popust " ze względu na długie czekanie.Aż się boję pomyśleć ile by było bez popustu....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2011 08:30

W każdej szanującej się kanobie na pekę (nie tylko z ośmiornicą) trzeba będzie się umówić przynajmniej dzień wcześniej. Ot takie to danie, które wymaga długiego czasu przyrządzania. Minimum te 2-3 godziny. Jeśli można zjeść pekę "od ręki" to moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z peką i jest daniem odgrzewanym.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2011 09:06

Aldonka napisał(a):W każdej szanującej się kanobie na pekę (nie tylko z ośmiornicą) trzeba będzie się umówić przynajmniej dzień wcześniej. Ot takie to danie, które wymaga długiego czasu przyrządzania. Minimum te 2-3 godziny. Jeśli można zjeść pekę "od ręki" to moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z peką i jest daniem odgrzewanym.

Dzień to chyba nie... jeśli po przyjściu do konoby są wolne miejsca to umawiamy się za, jak mówi Aldonka, 2-3h i już. Tak robiłem w Mlinicy w Orebić, w Hrid i Panorama nad Orebić...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2011 11:10

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):W każdej szanującej się kanobie na pekę (nie tylko z ośmiornicą) trzeba będzie się umówić przynajmniej dzień wcześniej. Ot takie to danie, które wymaga długiego czasu przyrządzania. Minimum te 2-3 godziny. Jeśli można zjeść pekę "od ręki" to moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z peką i jest daniem odgrzewanym.

Dzień to chyba nie... jeśli po przyjściu do konoby są wolne miejsca to umawiamy się za, jak mówi Aldonka, 2-3h i już. Tak robiłem w Mlinicy w Orebić, w Hrid i Panorama nad Orebić...

Jasne, jeśli są wolne miejsca i wszystko mają to wystarczy się umówić tak jak mówi Bocian wcześniej. Głównie spotykałam się z koniecznością "rezerwacji miejsca" dzień wcześniej, ale to też pewnie w dużej mierze zależy od kanoby.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2011 11:11

Bocian napisał(a):Tak robiłem w Mlinicy w Orebić, w Hrid i Panorama nad Orebić...

Czy Panorama to ta kanoba na wzgórzu za klasztorem? Czy coś mylę. Wiem, że tam była fajna knajpka, ale coś mnie doszły słuchy, że już jej nie ma.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2011 13:43

Tomasz61 napisał(a):Tylko zwróć uwagę na konobę w której będziesz zamawiał, ta w Vrseniku jest jedną z bardziej polecanych na Hvarze, Andrzejek miał zupełnie inne doświadczenia w porównaniu do moich. Nie w każdej konobie jednakowo się starają i dbają o jakość. Można być super zadowolonym, ale też można się zrazić.


Konoba Vrisnik we Vrisniku :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2011 14:25

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Tomasz61 napisał(a):Tylko zwróć uwagę na konobę w której będziesz zamawiał, ta w Vrseniku jest jedną z bardziej polecanych na Hvarze, Andrzejek miał zupełnie inne doświadczenia w porównaniu do moich. Nie w każdej konobie jednakowo się starają i dbają o jakość. Można być super zadowolonym, ale też można się zrazić.


Konoba Vrisnik we Vrisniku :wink:

Dzięki Kasi tam byłem, z tym, że tu dostałem miejsce dopiero na następny dzień. Jadłem, chyba najlepszy ser, w świeżej oliwie ze świeżo zerwanym rozmarynem. I paszticadę...
Aldonka, co do konoby nad samostanem to tam była konoba Hrid, cudo miejsce, ale z tego co wiem to została zamkniętą. Nazwa adekwatna do wyglądu :) Panorama to konoba do której można się dostać mijając samostan i jadąc dalej, do Hrid, skręcało się zaraz za samostanem w prawo. Pozdrav.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak to wyglada
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone