Zwiedzanie stolicy zakończyliśmy obejrzeniem jeszcze kilku ważnych punktów :
Plac Hipokratesa (Platia Ippokratus)
Główny punkt Starego Miasta stojący przy ulicy Arystotelesa (Odos Aristotelus), otoczony licznym kafejkami. Znajdują się tam: gmach byłego sądu cywilnego (Kastellania), w którym obecnie biblioteka wraz z archiwum historycznym oraz Muzeum Sztuki Ludowej.
Meczet Hassana Paszy
Zbudowany w 1588 roku na placu Dorieos, jeden z najważniejszych na Starym Mieście. Znajduje się w nim bizantyjska fontanna i kolumny średniowiecznego kościoła. Całość jest otoczona ogrodami.
Meczet Ibrahima Paszy
Najstarsza w mieście islamska świątynia, znajdująca się na ulicy Sofokleus. Powstała w 1531 roku i odrestaurowana w roku 1928.
Meczet Sulejmana Wspaniałego
Stoi przy ulicy Sokratus. Został wybudowany w 1522 roku w darze za zwycięstwo sułtana nad rycerzami. Przebudowano go w roku 1808.
Biblioteka turecka
Naprzeciw meczetu Sulejmana stoi zbudowana w 1793 roku Biblioteka Osmańska im. Ahmeta Havuza. Znajdują się w niej cenne rękopisy wraz z kroniką miasta Rodos, XV i XVI wieczne korany.
Plac Arionos
Znajdują się tu: Meczet Mustafa Paszy i Łaźnie Tureckie, które stoją od 1558 roku. Sale z marmurowymi podłogami są przeznaczone dla mężczyzn, natomiast sale pomocnicze dla kobiet. Pomieszczenia łaźni są bogato zdobione i ogrzewane piecami za pomocą drewna oliwnego.
Plac Żydowskich Męczenników
Na Rodos ludność żydowska była liczącą się społecznością i dopiero podczas II wojny światowej inwazja niemiecka doprowadziła do jej spustoszenia. Przeżyło zaledwie 35 Żydów.
Plac Argirokastru
Tam znajduje się Muzeum Bizantyjskie i Zajazd Owernijski, natomiast obok placu- Muzeum Sztuki Zdobniczej.
Muzeum Archeologiczne
Dawny szpital joannitów. Znajduje się przy zrekonstruowanej ulicy Rycerskiej (Odon Ippoton). Jego najsłynniejszym obiektem jest wykonany z marmuru, posąg Afrodyty z I wieku. Po obu stronach ulicy Rycerskiej stoją dawne domy joannitów poszczególnych narodowości i języków. W Muzeum Bizantyjskim można zobaczyć zbiór ikon i fresków, natomiast w Muzeum Sztuki Zdobniczej, kolekcję wyrobów rzemieślniczych.
