Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo Jadran to wytrzyma?!

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
croner
Croentuzjasta
Posty: 419
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 28.05.2024 14:52

:plusone:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.05.2024 15:05

el_guapo napisał(a):chcesz się dowiedzieć o czym jest wątek, to cofnij się parę stron wstecz, albo zwyczajnie zerknij na jego temat.

Spojrzałem na pierwszy post - coś o campingu Simuni, ale filmik już niedostępny, a pierwsze dwie strony są o... jachtach i zbiornikach na nieczystości. A o czym wg ciebie miał być ten temat?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.05.2024 15:23

grab56 napisał(a):
el_guapo napisał(a):chcesz się dowiedzieć o czym jest wątek, to cofnij się parę stron wstecz, albo zwyczajnie zerknij na jego temat.

Spojrzałem na pierwszy post - coś o campingu Simuni, ale filmik już niedostępny, a pierwsze dwie strony są o... jachtach i zbiornikach na nieczystości. A o czym wg ciebie miał być ten temat?


Jeżeli dla ciebie wątek jest z 4 liter

grab56 napisał(a): że to temat z 4 liter


to po ... zabierasz w nim głos i to jeszcze w sposób nieobiektywny i tradycyjnie ... hmmm ... polski:
"A Kazio też dłubie w nosie..."

Jeżeli pływasz na jachcie

grab56 napisał(a):Chyba nigdy na jachcie nie pływałeś.


co by sugerowała ta protekcjonalna wypowiedź, to pewnie doskonale wiesz

grab56 napisał(a):Toaleta musi mieć zbiornik, który opróżnia się poza portem/mariną.


co się dzieje ze śmieciami/ściekami.

Widzisz gdzieś to w wątku zachętę do licytowania kto więcej brudzi/śmieci/guana spuszcza do wody? Ja nie.
Widzę ogólne wymienianie informacji o niepokojących tendencjach i nierozwiązanych problemach.
Lat temu 20ścia na temat pytania o przydomowe szamba Chorwacji spuszczali wzrok. Widziałeś gdzieś szambiarkę? Zwłaszcza taką "podczas pracy"? Nie wydaje mi się.

Chcą "doić" Jadran...no problem. Zresztą to jest charakterystyczne dla pokolenia Chorwatów z lat 80 - 2000, wydoić ile się da przy minimalnym nakładzie środków.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.05.2024 16:00

el_guapo napisał(a):Jeżeli dla ciebie wątek jest z 4 liter
to po ... zabierasz w nim głos i to jeszcze w sposób nieobiektywny

Otóż uważam, że właśnie trzeba się wypowiadać i mocno protestować przeciw kłamliwym oskarżeniom, bo potem takie oskarżenia stają podstawą do wprowadzania jeszcze bzdurniejszych przepisów. Precedens z takimi sprawami już w Europie mamy.
el_guapo napisał(a):
grab56 napisał(a):Chyba nigdy na jachcie nie pływałeś.

co by sugerowała ta protekcjonalna wypowiedź, to pewnie doskonale wiesz

Z mojej strony to była tyko odpowiedź na protekcjonalną wypowiedź kolegi
croner napisał(a):Chyba nie doczytałeś...

Nie odpowiadam za to, że nie wyczułeś ironii w mojej wypowiedzi lub nie czytałeś wcześniejszych postów.
croner
Croentuzjasta
Posty: 419
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 28.05.2024 16:15

grab56 napisał(a):Współczesne jachty mają zbiorniki na nieczystości. W oddaleniu od brzegu sternik/kapitan otwiera zawór i nieczystości wpadają do morza.
PS. A jak myślisz, gdzie lądują ścieki z tych wszystkich wycieczkowców krążących po morzach?


Gdzie tu ironia w Twoim wpisie? Chyba się już pogubiłeś w tej gó...o burzy. Kończę zatem dyskusję z tobą, bo nic to już nie wnosi do tematu.
Miłego popołudnia wszystkim
yarko2000
Cromaniak
Posty: 833
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.05.2024 17:01

Jadran spokojnie to wytrzyma, a Chorwaci już coś robią w temacie ekologii.
Widziałem szambiarkę i to nie jedną w małej i nudnej miejscowości Pakostane.
Ok 5 rano podjeżdża i oczyszcza ogólnie dostępną i niepłatną toaletę przy plaży (nie mówię o toitoiu)
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.05.2024 17:40

croner napisał(a):
grab56 napisał(a):Współczesne jachty mają zbiorniki na nieczystości. W oddaleniu od brzegu sternik/kapitan otwiera zawór i nieczystości wpadają do morza.
PS. A jak myślisz, gdzie lądują ścieki z tych wszystkich wycieczkowców krążących po morzach?


Gdzie tu ironia w Twoim wpisie? Chyba się już pogubiłeś w tej gó...o burzy. Kończę zatem dyskusję z tobą, bo nic to już nie wnosi do tematu.
Miłego popołudnia wszystkim

Zdecydowanie nie w tym miejscu, które zacytowałeś, wobec czego zgadzam się, że dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Pozdrawiam i życzę wszystkim krystalicznie czystego Jadranu na chorwackich wakacjach.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.05.2024 22:15

Kapitalnie. Wszyscy tak robią to my też lub też możemy.

Powiem Wam, że mnie uświadomiliście. Nie miałem pojęcia, że ścieki z apartamentów w zdecydowanej części lecą do morza, a z jachtów/katamaranów również.

Jak zachowuje się duża część (żeby nie napisać większość) ekip pływających to warto spędzić wakacje na Solcie. Głośna muzyka, pływanie głównie za pomocą silnika, bo przecież ja mam katamaran, rozbijanie się akurat w tej z kilkunastu zatoczek wolnych obok gdzie akurat ja jestem, wyrzucanie śmieci do wody i ostentacyjne kiepowanie i wrzucanie petów do wody. Szczyt luksusu i wszystkiego mi wolno.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.05.2024 22:18

yarko2000 napisał(a):Jadran spokojnie to wytrzyma, a Chorwaci już coś robią w temacie ekologii.
Widziałem szambiarkę i to nie jedną w małej i nudnej miejscowości Pakostane.
Ok 5 rano podjeżdża i oczyszcza ogólnie dostępną i niepłatną toaletę przy plaży (nie mówię o toitoiu)


Jakie moje zdziwienie w zeszłym roku było jak w Grecji (Halkidiki) co jakiś czas wybierali szambo. To jak to, nie mają kanalizacji, jak w Chorwacji... :lezekwicze:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2024 23:42

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.05.2024 13:08

grab56 napisał(a):
el_guapo napisał(a):chcesz się dowiedzieć o czym jest wątek, to cofnij się parę stron wstecz, albo zwyczajnie zerknij na jego temat.

Spojrzałem na pierwszy post - coś o campingu Simuni, ale filmik już niedostępny,

Jest ale go nie widać.


http://www.youtube.com/watch?v=j2OtWlfOKeQ
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 31.05.2024 23:31

Wozów wywożących szamba w Cro nie widziałem zbyt dużo, to jakieś zupełnie incydentalne przypadki. Również oczyszczalni ścieków nie uświadczyłem. Za to rur wchodzących w morze widziałem multum, niestety. Jadransko more ciągle to samo, ale turystów sto razy więcej niż dwadzieścia lat temu...
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.08.2024 16:00

Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Jak długo Jadran to wytrzyma?! - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone