Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Izrael (Tel Aviv/Jerozolima) - lipiec 2023 - Michał

Izrael to jedyny kraj na świecie, w którym klej na znaczkach pocztowych jest koszerny. Osoby przestrzegające Szabatu mogą w Izraelu kupić tańsze ubezpieczenie samochodu, które nie obejmuje sobót. W parku narodowym w miejscowości Aszkelon odkryto największy na świecie, znany w starożytności, cmentarz dla psów. Pochówek czworonogów odbywał się tam od V do III wieku przed naszą erą.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2023 12:39

majkik75 napisał(a):Nie do końca też bym się zgodził, że ta plaża jest dla osób nie umiejących pływać i małych dzieci. Duże fale i siła jaką niosą wymuszają minimalną umiejętność radzenia sobie w wodzie w razie wciągnięcia człowieka.
Dla takich osób jak napisałeś, uważam za bardzo dobre plaże w Chorwacji :papa:

pozdrawiam, Michał


Nawet nie minimalną :oczko_usmiech: W życiu nie puściłabym dzieci samych gdy pojawiały sie fale - ich siła jest przeogromna 8O (ps - w Chorwacji moje córy kąpią sie same gdzie chcą).
Najlepsze plaże na jakich byłam to te na Sardynii i w Abu Dhabi - prawie prywatne, bez infrastruktury plażowej, do chodzenia na bosaka. Z tym że u nas godzina na plaży to maks :mrgreen: Niezależnie od jej walorów :mrgreen: Na leżaku czy pod parasolem nie leżałam nigdy :oczko_usmiech:
A pływać i skakać kochamy na naszych zawsze prywatnych "plażach" na środku morza - te są absolutnie bezkonkurencyjne :hearts:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 12:50

Kapitańska Baba napisał(a):Nawet nie minimalną :oczko_usmiech: W życiu nie puściłabym dzieci samych gdy pojawiały sie fale - ich siła jest przeogromna 8O (ps - w Chorwacji moje córy kąpią sie same gdzie chcą).
Najlepsze plaże na jakich byłam to te na Sardynii i w Abu Dhabi - prawie prywatne, bez infrastruktury plażowej, do chodzenia na bosaka. Z tym że u nas godzina na plaży to maks :mrgreen: Niezależnie od jej walorów :mrgreen: Na leżaku czy pod parasolem nie leżałam nigdy :oczko_usmiech:
A pływać i skakać kochamy na naszych zawsze prywatnych "plażach" na środku morza - te są absolutnie bezkonkurencyjne :hearts:


Bo tak jak tutaj, jak i np. na Teneryfie rok temu, obecność w wodzie sprowadza się do poskakania po falach, czasem przy "lekkim" spokoju wody można chwilę popływać. Ale tak też jest super.
Widać czasem osoby jak sądzę dobrze pływające, bo zapuszczają się daleko w wodę, ale ja tak nie potrafię ;)

No a te Twoje "plaże" to są obłędne 8)

pozdrawiam, Michał
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.07.2023 13:07

Tak jest. Pochodzić przy brzegu, poskakać na falach, jak się uspokoi zamoczyć 4 litery. Idealna sprawa dla niepływających i dzieci. Oczywiście dzieci zawsze pod opieką dorosłych w wodzie, nieważne jak spokojnej, ale tego mądrych rodziców uczyć nie trzeba. A w Cro znajdziesz plaże dla wszystkich :D
Moja obecna, tylko dla pływających lub nie ale z rękawkami :lol:
Tym drugim szybko by się znudziła :wink:
Pozdrav
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 13:18

Habanero napisał(a):Tak jest. Pochodzić przy brzegu, poskakać na falach, jak się uspokoi zamoczyć 4 litery. Idealna sprawa dla niepływających i dzieci.


No właśnie, nie... Stojąc w wodzie "po kolana" przychodzi fala, która ma blisko 2m wysokości. To nie jest dla osób nie umiejących pływać i dzieci :roll:

Habanero napisał(a):Moja obecna, tylko dla pływających lub nie ale z rękawkami :lol:
Tym drugim szybko by się znudziła :wink:
Pozdrav


Co więcej, niektórzy to nawet nad taką "plażę" nie pojadą, bo to dla nich nie plaża :lol:

Najważniejsze, że każdy odpoczywa tak jak lubi :papa:

pozdrawiam, Michał
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.07.2023 13:40

Czyli, nie polecasz dla rodzin z dziećmi wakacji w tym mieście. Skoro z morza nici. Bo zwiedzanie przy takich temperaturach średnio widzę, zwłaszcza z dziećmi .
AgaGy
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 12.07.2023 13:48

Habanero :roll:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 13:58

Habanero napisał(a):Czyli, nie polecasz dla rodzin z dziećmi wakacji w tym mieście. Skoro z morza nici. Bo zwiedzanie przy takich temperaturach średnio widzę, zwłaszcza z dziećmi .


Nie dogodzę :roll:
Polecam, bardzo. Dla rodzin z dziećmi, którzy się nimi rozsądnie opiekują, jak sam pisałeś, to jest super miejsce :D

AgaGy napisał(a):Habanero :roll:


Spokojnie, zaraz padnie sakramentalne, że skałki w Chorwacji są the best i zamkniemy wątek :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.07.2023 15:20

Przecież napisałem, że pod opieką rodziców 8O
Habanero napisał(a):Tak jest. Pochodzić przy brzegu, poskakać na falach, jak się uspokoi zamoczyć 4 litery. Idealna sprawa dla niepływających i dzieci. Oczywiście dzieci zawsze pod opieką dorosłych w wodzie, nieważne jak spokojnej, ale tego mądrych rodziców uczyć nie trzeba. A w Cro znajdziesz plaże dla wszystkich :D
...
Ty zaprzeczyłeś i napisałeś
majkik75 napisał(a):No właśnie, nie... Stojąc w wodzie "po kolana" przychodzi fala, która ma blisko 2m wysokości. To nie jest dla osób nie umiejących pływać i dzieci :roll:

pozdrawiam, Michał

Stąd mój wniosek, że ta plaża nie jest dla dzieci, a
Ty teraz zmieniasz zdanie i przyznajesz mi rację ... Polecam, bardzo. Dla rodzin z dziećmi, którzy się nimi rozsądnie opiekują, jak sam pisałeś, to jest super miejsce :D
Kończę ten jałowiec .
P.S.
Jeśli mają być same peany, to napisz to na początku relacji, a nie zmieniaj tematu i nie szydź z osoby zadającej pytania, bo to mało eleganckie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 15:42

:lol:

Na mój opis plaży, piszesz:

Habanero napisał(a):Ale taka plaża, dla osób nie umiejących pływać, bojących się wody i małych dzieci, będzie jak najbardziej bardzo dobrym wyborem.


Na co ja:
Nie do końca też bym się zgodził, że ta plaża jest dla osób nie umiejących pływać i małych dzieci. Duże fale i siła jaką niosą wymuszają minimalną umiejętność radzenia sobie w wodzie w razie wciągnięcia człowieka.

Na co Ty
Habanero napisał(a):Tak jest. Pochodzić przy brzegu, poskakać na falach, jak się uspokoi zamoczyć 4 litery. Idealna sprawa dla niepływających i dzieci. Oczywiście dzieci zawsze pod opieką dorosłych w wodzie, nieważne jak spokojnej, ale tego mądrych rodziców uczyć nie trzeba.


Na co ja znowu, bo widać coś nie dotarło:
No właśnie, nie... Stojąc w wodzie "po kolana" przychodzi fala, która ma blisko 2m wysokości. To nie jest dla osób nie umiejących pływać i dzieci :roll:

Na co Ty
Habanero napisał(a):Czyli, nie polecasz dla rodzin z dziećmi wakacji w tym mieście. Skoro z morza nici. Bo zwiedzanie przy takich temperaturach średnio widzę, zwłaszcza z dziećmi .


No na co ja:
Polecam, bardzo. Dla rodzin z dziećmi, którzy się nimi rozsądnie opiekują, jak sam pisałeś, to jest super miejsce :D

No i znowu Ty:
Habanero napisał(a):przyznajesz mi rację ....Kończę ten jałowiec .


Faktycznie, kończmy. Nie wytłumaczę Ci, Ty nie rozumiesz. Próbujesz coś udowodnić, ale Ci nie wychodzi.
Musisz mieć tragiczny ten urlop :lol: Napij się tego soku pomarańczowego, spędź czas z rodziną a nie na forum udowadniając na siłę swoje racje.
I nie, w tym wątku nie mają być tylko peany. Opisuję swoje wrażenia i one mogą być kompletnie odmienne od Twoich. Tylko musi do kogoś docierać inność czyjegoś zdania :roll:

I oczywiście jak zawsze w takich rozmowach pada na końcu ad personam, bo argumentów brakuje: ja nie szydzę, ale może Ty to robisz ?

przyjemnego urlopu :papa:

pozdrawiam, Michał
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1625
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 12.07.2023 16:06

O matko - co tu się wyrabia :roll: .

W Tel Avivie nie byliśmy (lotniska nie liczę). Myślę, że kiedyś nadrobię bo do Izraela chciałabym wrócić - raczej z dziećmi bo jeszcze długo będziemy jeździć z dobrodziejstwem inwentarza ;-) i plaża na pewno będzie w programie (ale max. na 2-3 h bo niezależnie od tego jaka by była potem to już nuuuudaaa). Ciekawe co jeszcze w tym Tel Avivie zobaczyliście?

Na Jerozolimę z chęcią popatrzę bo tej nigdy za mało.

Co do zwiedzania z dziećmi w upale - to zależy co zwiedzasz i jakie dzieci ;-) . Moje dały radę w zeszłym roku i na Malcie i w Singapurze i na Borneo a tam temperatura + wilgotność niejednemu potrafią dać do wiwatu. Jak dziecię nie nawykłe do innej aktywności niż wodna to żadna temperatura nie przekona je do zobaczenia czegoś innego - takie jest moje zdanie :papa: .

Niech sobie każdy odpoczywa jak chce - to jak ze wszystkim w życiu - jeden woli matkę drugi woli córkę :hut: .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 16:26

Aglaia napisał(a):O matko - co tu się wyrabia :roll: .

W Tel Avivie nie byliśmy (lotniska nie liczę). Myślę, że kiedyś nadrobię bo do Izraela chciałabym wrócić - raczej z dziećmi bo jeszcze długo będziemy jeździć z dobrodziejstwem inwentarza ;-) i plaża na pewno będzie w programie (ale max. na 2-3 h bo niezależnie od tego jaka by była potem to już nuuuudaaa). Ciekawe co jeszcze w tym Tel Avivie zobaczyliście?

Na Jerozolimę z chęcią popatrzę bo tej nigdy za mało.

Co do zwiedzania z dziećmi w upale - to zależy co zwiedzasz i jakie dzieci ;-) . Moje dały radę w zeszłym roku i na Malcie i w Singapurze i na Borneo a tam temperatura + wilgotność niejednemu potrafią dać do wiwatu. Jak dziecię nie nawykłe do innej aktywności niż wodna to żadna temperatura nie przekona je do zobaczenia czegoś innego - takie jest moje zdanie :papa: .

Niech sobie każdy odpoczywa jak chce - to jak ze wszystkim w życiu - jeden woli matkę drugi woli córkę :hut: .


Takie tam spokojne dyskusje o plaży :lol: :oczko_usmiech:

My to jedno "dziecię" już w sumie dorosłe, drugi Syn młodszy, ale 11 lat, to juz też nie taki bobas ;)

Dokładnie, jak się przyzwyczai dzieci od małego do aktywności w czasie urlopu, to jest inaczej. Singapuru "zazdraszczam" jest na mojej liście must have :)
Ale już tu pisałem, rok temu na Malcie było odczuwalnie goręcej i ciężej się spacerowało. Pamiętam Valettę z lipca ubiegłego roku, dała lekko w kość ;)

pozdrawiam, Michał :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.07.2023 16:36

Aglaia napisał(a):...
Niech sobie każdy odpoczywa jak chce - to jak ze wszystkim w życiu - jeden woli matkę drugi woli córkę :hut: .

Święte słowa :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 16:40

OK, idziemy sobie dalej brzegiem ;)

DSC_2301_00033.jpg


DSC_2302_00034.jpg


W Tel Avivie na każdym kroku są jakieś remonty i budowane nowe obiekty. Widać miasto się rozbudowuje, bo co chwilę jest las dźwigów i słychać prace budowlane
DSC_2303_00035.jpg


DSC_2304_00036.jpg


DSC_2305_00037.jpg


Brzeg morza zmienia się chwilowo w skałki
DSC_2306_00038.jpg


A Jaffa się coraz bardziej przybliża
DSC_2309_00041.jpg


DSC_2311_00043.jpg


DSC_2312_00044.jpg


I kolejne mijane apartamentowce
DSC_2313_00045.jpg


DSC_2314_00046.jpg


Kontrasty
DSC_2315_00047.jpg


DSC_2317_00049.jpg


DSC_2318_00050.jpg


DSC_2320_00052.jpg


Zatrzymujemy się na chwilę, bo Młody sobie chciał poćwiczyć ;) Jeszcze miał za dużo energii :mrgreen:
DSC_2322_00054.jpg


DSC_2323_00055.jpg


Już prawie na wyciągnięcie ręki ...
DSC_2325_00057.jpg


pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2023 16:43

Już prawie na wyciągnięcie ręki ...


Do wody - po przekątnej będzie bliżej :oczko_usmiech:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2023 16:45

Kapitańska Baba napisał(a):
Już prawie na wyciągnięcie ręki ...


Do wody - po przekątnej będzie bliżej :oczko_usmiech:


Bierzemy łódkę i płyniemy ;)

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Izrael - שְרָאֵל


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Izrael (Tel Aviv/Jerozolima) - lipiec 2023 - Michał - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone