Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - warto? Jest droższa czy nie jest?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andre7
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.06.2010
Istria - warto? Jest droższa czy nie jest?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andre7 » 16.07.2010 11:40

Witam!
Będę pierwszy raz w Chorwacji.
Szukam informacji na temat różnicy w cenach między Istrią a innymi regionami i po przejrzeniu wielu tematów nadal nie wiem jaka jest odpowiedź.
Chodzi mi głównie o to czy na Istrii jest dużo prywatnych kempingów na których można dużo mniej zapłacić (w innych regionach czytałem że są), czy ceny w sklepach różnią się od tych np z Pagu czy Sibenika? Czy za pizzę zapłacę dużo więcej? Czy spokojnie na Istrii znajdę miejsce na kempingu?
Mnie stać żeby było trochę drożej, ale zabieram osoby które nie mają zbyt dużo kasy.
No i tak ogólnie.. czy warto na Istrię?

Proszę o pomoc...

Dzięki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2010 11:54

Jeżeli chodzi o kampy - na Istrii w zasadzie nie ma małych, tanich.
Co do różnic w cenach jedzenia (i tego, że nic nie znalazłeś) - nie widzę różnicy, takie liczenie mz mija sie z celem.
Czy jest tanio czy drogo to już każdy indywidualnie musi ocenic (jest kilka tematów na ten temat).
Czy spokojnie znajdzie się miejsce? Kampy są duże to fakt ale na niektórych jest komplet i musiałem jechać dalej - to nie jest wielki problem znaleźć miejsce gdzie indziej...


Pzdr
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.07.2010 12:00

Powiem tak--byłem wiele razy na Istrii, wiele razy w Dalmacji. I tu pięknie i tu cudownie.
W połowie czerwca namówiłem znajomych na wyjazd na Istrię (w Dalmacji byli już 2 razy). Dałem im do przeczytania relację Mariusza-w z pobytu na Istrii, zwiedzania okolicy. Pojechali, wczoraj się z nimi widziałem, są zachwyceni. Stwierdzili, że to ich najlepszy urlop, wynajęli piękny apartament blisko morza, trochę pozwiedzali okolicę, wypoczęli tak jak tego pragnęli.
Na temat cen się nie wypowiem, bo i dla nich i dla mnie nie są wyznacznikiem udanego lub nieudanego urlopu.
Ogólnie na forum większość jest za Dalmacją, ale liczba polecających i odwiedzających Istrię stale rośnie, mnie to cieszy, ponieważ od początku jestem
ZA Istrią, doceniając jednak uroki Dalmacji.

Ps na Istrii campy, to raczej spore i bardzo duże tereny, małych przydomowych malutko
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 16.07.2010 14:57

Jadę na taki duży camp - właśnie Istria.
I jak czytam, że znajomi zadowolenie wrócili to tym bardziej się cieszę :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.07.2010 16:13

Różnica między Istrii i Dalmacji. 8O

Istra znajduje się na zachód od Dalmacji. :wink:







Obrazek


:roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2010 16:43

mirko napisał(a):Różnica między Istrii i Dalmacji. 8O

Istra znajduje się na zachód od Dalmacji. :wink:


...kurcze, a ja myślałem, że na płn...
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 414
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 16.07.2010 19:37

Istria jest cudowna ,polecamy!! z "małych" kampow polecam Marede kolo Novigradu z duzych Bijela Uvala i Laterna.Co do miejsc to wystraczy , ze wyslesz zapytanie na kamp i bedziesz wszystko wiedzial:-) A co do cen to w Poreciu otworzyli kauflanda,jest lidl i lokalne sieci mercator,konzum.
Mysle , ze konkurencja wymusila obnizke cen.Na bazarach duzzzzzoooo
drozej .Pozdro
DENISE
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 17.07.2010
Istria - kwatery, please.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENISE » 18.07.2010 15:31

Jeżeli znajomym się podobało i było blisko morza to serdecznie proszę o namiary na kwaterę na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Serdeczne dzięki


[quote="maciek1956"]Powiem tak--byłem wiele razy na Istrii, wiele razy w Dalmacji. I tu pięknie i tu cudownie.
W połowie czerwca namówiłem znajomych na wyjazd na Istrię (w Dalmacji byli już 2 razy). Dałem im do przeczytania relację Mariusza-w z pobytu na Istrii, zwiedzania okolicy. Pojechali, wczoraj się z nimi widziałem, są zachwyceni. Stwierdzili, że to ich najlepszy urlop, wynajęli piękny apartament blisko morza, trochę pozwiedzali okolicę, wypoczęli tak jak tego pragnęli.
Na temat cen się nie wypowiem, bo i dla nich i dla mnie nie są wyznacznikiem udanego lub nieudanego urlopu.
Ogólnie na forum większość jest za Dalmacją, ale liczba polecających i odwiedzających Istrię stale rośnie, mnie to cieszy, ponieważ od początku jestem
ZA Istrią, doceniając jednak uroki Dalmacji.

Ps na Istrii campy, to raczej spore i bardzo duże tereny, małych przydomowych malutko[/quote]
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 29.07.2010 23:03

Temcza napisał(a):Istria jest cudowna ,polecamy!! z "małych" kampow polecam Marede kolo Novigradu z duzych Bijela Uvala i Laterna.Co do miejsc to wystraczy , ze wyslesz zapytanie na kamp i bedziesz wszystko wiedzial:-) A co do cen to w Poreciu otworzyli kauflanda,jest lidl i lokalne sieci mercator,konzum.
Mysle , ze konkurencja wymusila obnizke cen.Na bazarach duzzzzzoooo
drozej .Pozdro

Witaj Temcza.
Szukałem Was na Bieli ale bez skutku. W Poreciu też byłem ale Kauflanda nie widziałem.
Pozdrowienia iro :lol:

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Istria - warto? Jest droższa czy nie jest?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone