Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.07.2017 22:21

rafii napisał(a):Ja za dwa tygodnie wyruszam z żonką na Istrię po raz pierwszy i też zastanawiam się czy to będzie hit czy kit :lol:
Będziemy w Premanturze blisko Kamenjaka. Bierzemy rowery, a że jest tam podobno gdzie jeździć to odpoczynek będzie typowo czynny :mrgreen:

:papa: :papa: :papa:

Oponki w rowerkach załóżcie terenowe bo na Kamenjaku większość ścieżek jest szutrowych i na zwykłych oponkach daleko nie zajedziecie. Wiele innych ścieżek poza parkiem też jest szutrowych z wystającymi dosyć ostrymi skałkami.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 23:43

Przeglądam dzisiaj forum, różne relacje- Jezu, to normalnie kopalnia wiedzy i pomysłów na kolejne wakacje, normalnie nie wiem na co się zdecydować w przyszlym roku - tyle smaczków i zachęt :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 10:43

Jedniemy dalej do Sv. Lovreć ale po drodze trochę sie gubimy i trafiamy na takie urokliwe zakątki.

16.jpg
17.jpg


O.K. ale mamy inny cel przed sobą, więc ...
1.jpg

21.jpg


Zostawiamy auto pod murami miejskimi i wchodzimy przez urokliwą bramę do miasteczka, a potem trochę się szwędamy. Miasteczko jest maleńkie ale bardzo urokliwe. Ludzi w ogóle nie widać, jedynie w barku tuż przy murach spotykamy kilka osób. Za to przekraczając bramę cofamy się w czasie o kilka wieków. Robi wrażenie. Te budynki, mury, placyk i ten upał.
Warto zajrzeć do tego miesteczka, gdzie czas jakby stanął w miejscu. Popodziwiać, pokontemplować.
22.jpg
23.jpg
24.jpg
4.jpg
25.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
3.jpg
26.jpg
16.jpg
20.jpg
19.jpg


Za kościołem trafiam na lawendowy ogródek ale to jeszcze nie ta lawendowa farma, do której powoli zmierzamy. Mamy więc taki przedsmak ale cudownie i czarodziejsko. Miliony pszczół brzęczy wśród kwiatów lawendy. To jest to.
13.jpg
11.jpg
10.jpg
17.jpg
18.jpg
12.jpg
14.jpg
15.jpg


Ponieważ pora jeszcze młoda, coś około godz. 10 postanawiamy napić się kawy w barku tuż przy bramie do miasteczka. Kawa pyszna, zacieniony ogródek, ta atmosfera - żyć - nie umierać.
Ale kawa się kończy i trzeba ruszac w drogę... :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6665
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.07.2017 11:07

Uwielbiam gubić się w Chorwacji :D . Człowiek zapomina o wszystkim, żyje chwilą i myśli pójdę dalej i jeszcze dalej. Mam tak zawsze i tylko potem żona suszy mi głowę : ...miałeś pójść na godzinę, .... itd. Ale jak tu nie zatracić się :roll: :?:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 11:12

Habanero napisał(a):Uwielbiam gubić się w Chorwacji :D . Człowiek zapomina o wszystkim, żyje chwilą i myśli pójdę dalej i jeszcze dalej. Mam tak zawsze i tylko potem żona suszy mi głowę : ...miałeś pójść na godzinę, .... itd. Ale jak tu nie zatracić się :roll: :?:


Zgadzam się w 100%, jak tu się nie zgubić, jak tu się nie zatracić :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 11:42

Przed nami długo wyczekiwana farma lawendy - Deklevi.



Podjeżdżamy na miejsce, zapoznajemy się z mapką i dalej w las...

L22.jpg


Podjeżdżamy pod lawendowy sklepik, na drzwiach napis: "dzwonić dzwonkiem", toż dzwonimy, czekamy ale nikt się nie zjawa. Czekamy jeszcze chwilę i już mamy odjechać, a tu tymczasem biegnie młoda dziewczyna i machając zaprasza nas do środka. Uff ale ulga, jechać taki kawał na darmo - szkoda by było, mamy jednak szczęście.
Za to kocham Chorwacje, że dostarcza mi tylu emocji, wrażeń i adrenaliny w tak krótkich odstępach czasu :D

L2.jpg
L3.jpg
L38.jpg


Wchodzimy do sklepiku, ten niesamowity klimat, zapach, urok, jesteśmy w innym świecie. Kupujemy przepyszny syrop do wody.

L5.jpg
L6.jpg
L7.jpg
L8.jpg
L9.jpg
L10.jpg
L11.jpg
L12.jpg
L13.jpg


Dziewczyna zaprasza nas do ogrodu za domem, w sumie to nie ogród tylko potężna farma lawendy, ziół, winorośli, oliwek, fig i innych rozmaitości.

L14.jpg
L15.jpg
L16.jpg
L17.jpg
L18.jpg
L19.jpg
L20.jpg
L21.jpg


Dziewczyna wskazuje nam drogę do pól lawendowych i mówi, że możemy tam zostać ile chcemy i możemy też poruszać się swobodnie wszędzie. :D :D :D
Chwilę rozmawiamy o trudach prowadzenia tak wielkiego gospodarstwa, następnie ruszamy na zwiad.

L36.jpg
L23.jpg
L24.jpg
L25.jpg
L26.jpg
L27.jpg
L28.jpg
L29.jpg
L30.jpg
L31.jpg
L32.jpg
L33.jpg
L34.jpg
L35.jpg
L39.jpg


Muszę stwierdzic, że to niesamowite miejsce, gdzie człowiek może całkowicie oderwać się od rzeczywistości, w stylu sielanki. Pod drzewami w cieniu kilka hamaków, ławek, huśtawek - jak w bajce z dzieciństwa. Zostajemy tam przez sporą część czasu. Cieszymy się słońcem, kolorami lawendy, chłoniemy zapachy, dźwięki bzyczących owadów, szum letniego ciepłego wiatru. Jest przepieknie, bosko, idelanie. Sama natura. Nie chce nam się stąd ruszać.
Gorąco polecam to miejsce jako chwilową odskocznię od morza, miasta czy tłumu turystów. Warto!!!
Ale wszystko co dobre ma swoj koniec i my rowniez musimy powoli ruszac w dalszą drogę :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.07.2017 11:51

ale fajna Istria 8O
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 11:55

słoma79 napisał(a):ale fajna Istria 8O


Oj, czasami fajna :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12820
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.07.2017 11:59

Te pola lawendowe są :hearts: :hearts: :hearts:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 12:02

Pola lawendy rocks! :mrgreen: Moja Karolina się na ich widok obśliniła - chętnie wbiłaby się na sesję z ciążowym brzuszkiem ale to z leksza nie po drodze 8)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.07.2017 12:04

Brakuje mi słów, żeby określić te pola lawendowe 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 12:08

Beata W. napisał(a):Brakuje mi słów, żeby określić te pola lawendowe 8O


Spoko - znajoma fotografka wczesniej mowila mi, ze gdzies pod Krakowem takie pola (rez farma) sa :mrgreen: Tyle tylko, ze Lajkonikowo to nie Cro :mrgreen:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 753
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.07.2017 12:10

Dla samej lawendy i tego klimatu chętnie już dziś bym się tam wybrała :D
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 27.07.2017 12:14

Ale klimatyczny odcinek! Cisza, spokój, lawenda i brak tłumów,tak można wypoczywać! Kapitalna sprawa :hearts:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 12:18

Pääkäyttäjä napisał(a):
Beata W. napisał(a):Brakuje mi słów, żeby określić te pola lawendowe 8O


Spoko - znajoma fotografka wczesniej mowila mi, ze gdzies pod Krakowem takie pola (rez farma) sa :mrgreen: Tyle tylko, ze Lajkonikowo to nie Cro :mrgreen:



Tak, mamy tu w pobliżu Krakowa lawendowe pola, wiem, że to nie Chorwacja ale tu też warto zajrzeć :D
https://www.facebook.com/Ogr%C3%B3d-pe% ... 756959807/

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone