Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.07.2017 19:05

Witam grono cromaniaków :wink: zachwyconych Istrią , jestem tu nie bez powodu , bo i ja nią jestem zachwycony :) , byłem tam w czerwcu na kempingu Lanterna . Zwiedziliśmy mały ułamek tego co autor tego tematu, byliśmy w pięknym Rovinij i nad Kanałem Limskim , lecz większe wrażenie od Rovinij zrobił na nas bliźniaczo podobny Poreć .....pewnie narażę się tu teraz kilku osobom :wink: tym heretycznym stwierdzeniem :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3364
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 23:22

Rafi70 napisał(a):Witam grono cromaniaków :wink: zachwyconych Istrią , jestem tu nie bez powodu , bo i ja nią jestem zachwycony :) , byłem tam w czerwcu na kempingu Lanterna . Zwiedziliśmy mały ułamek tego co autor tego tematu, byliśmy w pięknym Rovinij i nad Kanałem Limskim , lecz większe wrażenie od Rovinij zrobił na nas bliźniaczo podobny Poreć .....pewnie narażę się tu teraz kilku osobom :wink: tym heretycznym stwierdzeniem :)


Niczym się nie narazisz. Poreć także piękny i ma cenniejsze zabytki.

Jest jeszcze kilka innych MAGICZNYCH miejsc na Istrii.
Na jeden pobyt nie do ogarnięcia, chyba, że ktoś może sobie pozwolić na pobyt 6-cio tygodniowy. :lol:

Dla nas 12 dni było za mało. Kiedyś powtórzymy w celu uzupełnienia. :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.07.2017 23:27

Dosiadam się z opóźnieniem do Istrioentuzjastów :wink:

Rafi70 napisał(a): lecz większe wrażenie od Rovinij zrobił na nas bliźniaczo podobny Poreć .....pewnie narażę się tu teraz kilku osobom :wink: tym heretycznym stwierdzeniem :)


Poreč, też fajny, dla mnie chyba jeszcze Novigrad :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11397
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2017 08:49

Rovinj, Kamjenak i "włoskie" miasteczka typu Groznjan/Motovun - rewelacja

zapraszam "do mnie", jest troche Istrii i przede wszystkim wspomniane (niezapomniane) miasteczka
kornelku
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelku » 22.07.2017 18:06

Witam, poszukuję sprawdzonego noclegu dla 2 osób, z widokiem na morze, najlepiej by w okolicy były mniej uczęszczane plaże (mamy zmiar jechać z psem).
Z góry ślicznie dziękuję :) :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 15:10

W tym dniu pogoda niestety nie była zbyt sprzyjająca, sporo chmur ale ciepło na szczęście i nie padał deszcz. W sumie to opuszczamy na chwilę Rovinj i jedziemy poszwędać się po okolicy.
Przed nami Vrsar. Z daleka miasteczko wyglada pięknie, położone na wzgórzu króluje nad okolicą.
Kierujemy się do mariny na parking i stamtąd zaczynamy zwiedzanie.

Widok jest dość obiecujący.
Panorama.jpg


Do starego miasta trzeba podejść pod górkę ale nie ma problemu, przecież nie ma upału.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
7.jpg
7.jpg


Jesteśmy już na górce :D Pojawiają się miłe widoki :D
Panorama2.jpg
8.jpg
9.jpg


Idziemy dalej...
10.jpg
11.jpg


Na placu przed kościołem nie ma tłumu, są za to knajpki i kawiarenki. W jednej z nich coś zjemy obiad.
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg


W sumie poszwędaliśmy się po uliczkach, nie zajęło nam to zbyt wiele czasu. Jakoś na kolana nas nie rzuciło, może dlatego, ze wcześniej zawojował nas Rovinj, a to jednak nie to samo. Dużo skromniej jednak, choć też ma swój urok.
Za to zauważyliśmy fajny punkt widokowy, trzeba podejść pod górkę z mariny ale widok oszałamiający. Szkoda, że akurat nie było slońca.
Panorama3.jpg


Idziemy dość wygodną drogą.
22.jpg


Pstrykamy widoczki...
23.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg

Panorama4.jpg
Panorama5.jpg


Wracamy do mariny i jedziemy dalej, do Porecia na lody :D
24.jpg
Załączniki:
20.jpg
19.jpg
6.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2017 15:27

Wołek, przyłączam się do czytania relacji. Przepiękne zdjęcia :)

Bardzo chętnie będę zaglądać, bo jeśli chodzi o Istrię, widziałam tylko jej słoweńską część ;)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.07.2017 16:24

Wołek napisał(a): W sumie co roku spotykają nas jakieś ciekawe przygody. Tym razem jednak przygoda była niemiła, gdyż na jednej z plaż zasłabł mężczyzna. Oczywiście ktoś go próbował ratować, przyjechało pogotowie jednak pan nie przeżył. Zapakowano go do białego worka i w asyście policjanta oczekiwano na transport. Moje zdziwienie wywołała reakcja ludzi, a w zasadzie jej brak. Normalnie większości przeszłaby ochota na plażowanie w tym akurat miejscu i o ile nie zeszliby z plaży, to chociaż odsunęliby się na stosowną odległość od zwłok. Tymczasem ludzie jakby nigdy nic leżeli sobie w odległości 5 metrów od ciała, popijali piwko, dyskutowali, śmiali się, bawili i czekali na rozwój wypadków obserwując przy tym rozpacz żony tego mężczyzny. Tak wiem, że takie jest życie ale trochę to przykre że śmierć człowieka pozostaje bez ludzkiego odruchu, bez jakiejkolwiek refleksji. Nie stałam i nie gapiłam się specjalnie, po prostu szliśmy aleją wzdłuż tej plaży i widzieliśmy całe zajście. Przykre. Mnie osobiście to bardzo uderzyło ale zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie.

Mam takie same odczucia jak Twoje :(
Podobne zdarzenie spotkało nas na plaży w Pakostane. Wtedy na plaży umarła Czeszka, która w tym dniu po całonocnej podrózy przyszła na plażę odpocząć. Była sama.
Wokół niej też były tłumy ludzi, bawiące się dzieci i nikt nie zauważył, że kobieta nie żyje
Przykre....
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6665
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.07.2017 17:24

Przy takich relacjach mój apetyt na Istrię znacznie wzrasta. Bardzo ładne zdjęcia :papa: .
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 19:36

maslinka napisał(a):Wołek, przyłączam się do czytania relacji. Przepiękne zdjęcia :)

Bardzo chętnie będę zaglądać, bo jeśli chodzi o Istrię, widziałam tylko jej słoweńską część ;)


Zapraszam, na Istrii jest co zobaczyć, oczywiście tylko liznęłam tematu ale może kiedyś bardziej się przyłożę :D

krakusowa napisał(a):
Wołek napisał(a): W sumie co roku spotykają nas jakieś ciekawe przygody. Tym razem jednak przygoda była niemiła, gdyż na jednej z plaż zasłabł mężczyzna. Oczywiście ktoś go próbował ratować, przyjechało pogotowie jednak pan nie przeżył. Zapakowano go do białego worka i w asyście policjanta oczekiwano na transport. Moje zdziwienie wywołała reakcja ludzi, a w zasadzie jej brak. Normalnie większości przeszłaby ochota na plażowanie w tym akurat miejscu i o ile nie zeszliby z plaży, to chociaż odsunęliby się na stosowną odległość od zwłok. Tymczasem ludzie jakby nigdy nic leżeli sobie w odległości 5 metrów od ciała, popijali piwko, dyskutowali, śmiali się, bawili i czekali na rozwój wypadków obserwując przy tym rozpacz żony tego mężczyzny. Tak wiem, że takie jest życie ale trochę to przykre że śmierć człowieka pozostaje bez ludzkiego odruchu, bez jakiejkolwiek refleksji. Nie stałam i nie gapiłam się specjalnie, po prostu szliśmy aleją wzdłuż tej plaży i widzieliśmy całe zajście. Przykre. Mnie osobiście to bardzo uderzyło ale zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie.

Mam takie same odczucia jak Twoje :(
Podobne zdarzenie spotkało nas na plaży w Pakostane. Wtedy na plaży umarła Czeszka, która w tym dniu po całonocnej podrózy przyszła na plażę odpocząć. Była sama.
Wokół niej też były tłumy ludzi, bawiące się dzieci i nikt nie zauważył, że kobieta nie żyje
Przykre....


Takie sytuacje się zdażają, jednak oby jak najrzadziej. No i oby reakcje ludzi były takie bardziej ludzkie...
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 19:37

Habanero napisał(a):Przy takich relacjach mój apetyt na Istrię znacznie wzrasta. Bardzo ładne zdjęcia :papa: .


Istria wciąga, zaglądaj i pomyśł czy warto :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 19:45

Od tej strony Vrsaru nie znałam... nie byliśmy na górze, spacerowaliśmy tylko przy marinie. A do Poreč w tym roku nie zdążyliśmy, więc chociaż u Ciebie go sobie obejrzę :)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 19:55

W Poreć - też pochmurno. Nastrój psuje nam trochę kapiący deszczyk ale przynajmniej obleicmy dookoła, bez jakichś głębszych analiz niestety. Zjemy lody, podejdziemy pod Bazylikę Eufrazjana, która bardzo nam się podoba, poogladamy urokliwe uliczki. Jednak dotychczas nr 1 to dla nas i tak Rovinj. A może to kwestia braku słońca, bo wszystko wydaje się trochę smutniejsze.

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 19:57

Magda O. napisał(a):Od tej strony Vrsaru nie znałam... nie byliśmy na górze, spacerowaliśmy tylko przy marinie. A do Poreč w tym roku nie zdążyliśmy, więc chociaż u Ciebie go sobie obejrzę :)



To możemy pouzupełniać wzajmnie swoje "braki" - do nadrobienia następnym razem :lol:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 22:06

Jest słońce, jest moc. Jedziemy do Dvigradu. Jest niedaleko Rovinja.

Jadąc na miejsce mijamy malowniczą uprawę młodych oliwek. Zapowiada się dobrze. To wlaśnie takie klimaty uwielbiam.
15.jpg


Z auta widać już ruiny.
0.jpg


Dvigrad - położony niedaleko Kanfanar - w zasadzie to ruiny średniowiecznego miasteczka. Pod ruinami zamku mały parking, toitoi oraz mały barek. Wstęp bezpłatny. Tłumu żadnego, kilka szwędających się osób.
Podjeżdzamy na miejsce i zwiedzamy.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
21.jpg
25.jpg


I na koniec przemiły widok na zieloną okolicę.
Panorama1.jpg


Miejsce dość ciekawe, widokowe, warto zajrzeć. Nie zajmie to dużo czasu ale wrażenia dość miłe. Polecam.
Jedziemy dalej ... do ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone