Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.07.2017 11:30

O rany, ale fale utrafiliście 8O My byliśmy 3 dni pod koniec września i była kompletna flauta :roll:

Może powiem coś obrazoburczego dla niektórych, ale absolutnie nie upodobałam sobie istryjskiej przyrody...w porównaniu z południem wypada in minus..( ale bez stosowania tego porównania jest całkiem ok, oczywiście :smo: ) Natomiast do samego Rovinja bardzo chciałabym wrócić,wydał mi się magiczny.

Ceny apartmanów były porażające, ale to dlatego,że uparłam się na ścisłą starówkę z widokiem na morze...i zdobyłam taką miejscówkę z wielkim trudem(pojechaliśmy w ciemno).No, ale odbywały się tam właśnie targi reklamy telewizyjnej i Rovinj był oblegany przez ludzi z całej Europy ,którzy balowali do białego rana..Spotkaliśmy nawet ...Julię Roberts :!: :boss: w restauracji hotelu na głównym placu..

Zaskoczeniem była mała ilość rodaków naszych w tamtym terminie, natomiast wkurzało mnie,że kelnerzy w co drugiej trattorii(tak tak ,to już nie są te same konoby :smo: ) mówili całkiem sprawnie po...polsku, jeden jeździ do Polski regularnie na koncerty i zabawić się u polskich znajomych. Człowiek chce czasami poczuć się jak na wakacjach, a tu ci włosko-chorwacki kelner mówi : "Ciao, cio byszczie zjedli dżisziaj?" :evil: :wink:

A zdjęcia przepiękne, oczywiście :)
rafii
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafii » 14.07.2017 11:59

Ja za dwa tygodnie wyruszam z żonką na Istrię po raz pierwszy i też zastanawiam się czy to będzie hit czy kit :lol:
Będziemy w Premanturze blisko Kamenjaka. Bierzemy rowery, a że jest tam podobno gdzie jeździć to odpoczynek będzie typowo czynny :mrgreen:

:papa: :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 13:19

Zawsze HIT od 1986 roku :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.07.2017 00:26

Na Istrii byliśmy w 2012 roku - pierwszy raz w Chorwacji :D Rovinj bardzo nam się spodobało. Mamy nadzieję tam wrócimy :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.07.2017 12:41

Czas już planować następne wakacje w Cro, będę zatem zaglądać do relacji :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 17.07.2017 16:57

Katerina napisał(a):O rany, ale fale utrafiliście 8O My byliśmy 3 dni pod koniec września i była kompletna flauta :roll:

Może powiem coś obrazoburczego dla niektórych, ale absolutnie nie upodobałam sobie istryjskiej przyrody...w porównaniu z południem wypada in minus..( ale bez stosowania tego porównania jest całkiem ok, oczywiście :smo: ) Natomiast do samego Rovinja bardzo chciałabym wrócić,wydał mi się magiczny.

Ceny apartmanów były porażające, ale to dlatego,że uparłam się na ścisłą starówkę z widokiem na morze...i zdobyłam taką miejscówkę z wielkim trudem(pojechaliśmy w ciemno).No, ale odbywały się tam właśnie targi reklamy telewizyjnej i Rovinj był oblegany przez ludzi z całej Europy ,którzy balowali do białego rana..Spotkaliśmy nawet ...Julię Roberts :!: :boss: w restauracji hotelu na głównym placu..

Zaskoczeniem była mała ilość rodaków naszych w tamtym terminie, natomiast wkurzało mnie,że kelnerzy w co drugiej trattorii(tak tak ,to już nie są te same konoby :smo: ) mówili całkiem sprawnie po...polsku, jeden jeździ do Polski regularnie na koncerty i zabawić się u polskich znajomych. Człowiek chce czasami poczuć się jak na wakacjach, a tu ci włosko-chorwacki kelner mówi : "Ciao, cio byszczie zjedli dżisziaj?" :evil: :wink:

A zdjęcia przepiękne, oczywiście :)


No tak, znowu miałam szczęście do sporych fal podobnie jak na Visie :D
Co do Polaków, w tym czasie na Istrii tłumów nie było, raczej sporadycznie. Natomiast strasznie mnie denerwowało, gdy ja do obsługi restauracji mówiłam po angielsku, a oni z uporem maniaka odpowiadali po niemiecku. Jakaś zapadka im w mózgu walnęła i za nic nie mogli się przestawić :roll: Co do włoskiego, to słyszało się tu i tam, w końcu przyjeżdża tam sporo Włochów, a i na miejscu też sporo mieszka, przecież nazwy chorwacko/włoskie. :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 17.07.2017 17:01

rafii napisał(a):Ja za dwa tygodnie wyruszam z żonką na Istrię po raz pierwszy i też zastanawiam się czy to będzie hit czy kit :lol:
Będziemy w Premanturze blisko Kamenjaka. Bierzemy rowery, a że jest tam podobno gdzie jeździć to odpoczynek będzie typowo czynny :mrgreen:

:papa: :papa: :papa:


Oj jeździć to jest gdzie, na rowerze można całą Istrię przejechać, tylko te podjazdy :D a temperatury :!: :papa: :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 17.07.2017 20:22

Rovinj o każdej porze dnia i nocy jest magiczne. Tym razem wybraliśmy się na długi spacer po centrum.

Zostawiamy auto na parkingu i ruszamy wzdłuż brzegu do centrum podziwiając piękny widok :D
r011.jpg

r2.jpg

r07.jpg

r1.jpg


Ta mewa była strasznie żarłoczna, pochłaniała każdą ilość okruchów i wcale nie bała się człowieka :D
r28.jpg

Idziemy dalej.
r3.jpg


Słońce powoli się rozkręca, tak jak i życie w kafejkach czarując nas magicznym zapachem porannej kawy. Kilka łyków i ruszamy w miasto, które o tej porze dopiero się budzi.

Idąc od strony parkingu trafiamy na plac targowy.W mieście nie ma zbyt wielu kramów z pamiątkami, wszystko co chcecie kupić na straganie kupicie właśnie w tym miejscu. Kolory i zapachy pobudzają nasze zmysły. Pamiątkii itp. za to kupicie w licznych sklepikach zlokalizowanych w wąskich zacienionych uliczkach.
r08.jpg
r010.jpg


Zapuszczamy się w zakamarki miasteczka...

Tę wąską kamieniczkę każdy chyba widział.
r5.jpg


I fontannę na placu przy Rivie.
r7.jpg


A o słynnej bramie nie wspomnę...
r6.jpg
r039.jpg


Idziemy dalej...
r9.jpg


Przechodzimy przez bramę ... i rozglądamy się...
r12.jpg
r14.jpg
r15.jpg


Wchodzimy w labirynt uliczek...
r16.jpg
r11.jpg
r17.jpg
r18.jpg


po drodze karmimy czarną panterę...
r19.jpg


za to ta biała może jej tylko pozazdrościć :D
r038.jpg


idziemy...
r26.jpg
r024.jpg
r023.jpg
r025.jpg
r026.jpg
r27.jpg
r032.jpg
r048.jpg
r050.jpg
r051.jpg


Powoli wspinamy się na wzgórze, ku św. Eufemii.
r21.jpg
r015.jpg
r019.jpg
r016.jpg
r017.jpg

r018.jpg


Z rana na wzgórzu mozna natrafic na grupke ćwiczącą jogę :D
r23.jpg


Docieramy na szczyt...
r045.jpg
r046.jpg
r22.jpg


Z punktu widokowego można podziwiac panoramę okolicy.
r24.jpg
r047.jpg


To jeszcze wrócimy do miasta...na rivę
r10.jpg
r034.jpg
r036.jpg
r053.jpg
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 17.07.2017 21:12

Klika uwag organizacyjnych: Parkingi rozlokowane są wzdłuż morza, płatne (albo są szlabany i trzeba zapłacić w kasie z obsługą albo te bardziej oddalone już w kierunku campingu Porton - tam opłata do parkomatu, ceny nie są wysokie. A na końcu, na zakolu - bezpłatny). Dobre oznakowanie wolnych miejsc na parkingach, jeśli brak miejsc - odpowiednio oświetlone strzałki kierują wprost na parking, gdzie jeszcze da się zaparkować. Polecam zostawić auto bardziej w kierunku campingu Porton Biondi, na ul. Braće Brajković - fajny spacer do miasta! I taka fajna knajpka z widokiem na miasto, o której wcześniej już wspomniałam. Za campingiem jest plaża z ładnym panoramicznym widokiem na miasto. Są jakieś dwa barki i toytoye :D Odnośnie WC - na parkingu bliżej centrum są toalety, potem toalety są od strony morza przy placu targowym. No i w knajpkach. Oczywiście jakieś sklepy spożywcze. Większe 3 duże sklepy (Plodine, Konzum i Lidl) zlokalizowane są trochę dalej od centrum w okolicy ul. Štanga. Warto wiedzieć, że w Rovinj jest kilka bankomatów Euronetu :D (brak prowizji i polskie menu jeśli ktoś potrzebuje :D ). Nie ma tylu piekarenek, można policzyć na palcach jednej ręki. Za to lodów jest sporo. Sporo przyjemnych knajpek oraz kawiarenek znajduje się przy Rivie oraz w sąsiednich uliczkach. Ceny rożne ale da się przeżyć, każdy znajdzie coś dla siebie.

Za to idąc ul. Sv. Kriża warto zajrzeć do knajpek umiejscowionych tuż nad samą wodą, z magicznym widokiem na okolicę.
r054.jpg


Zwłaszcza wieczorem robi się ciekawie, jest knajpka z podświetlanym dnem morskim (Valentino), ludzie siedzą na skałkach, popijają drinki. Jest bardzo klimatycznie. Inni ogladają zachód słońca.
r033.jpg
r056.jpg
r057.jpg
r055.jpg


a potem znów do miasta ...
r058.jpg
r061.jpg
r062.jpg
r063.jpg
r059.jpg
r060.jpg
r073.jpg
r074.jpg


Cieplutko, ludzie spacerują, konsumują, odpoczywają, podziwiają nocne światła ...
r29.jpg
r30.jpg


Jest cudownie :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

To było miaseczko Rovinj - w pigułce :D
a wkrótce kikla słów o najbliższych plażach :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 20.07.2017 21:02 przez Wołek, łącznie edytowano 1 raz
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 414
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 17.07.2017 21:36

Dla mnie magia, pierwszy raz to miasto zobaczyłem w 96 i klimat o każdej porze dnia i nocy jest super .......kiedyś spędziłem tam 24 godziny.i były to najbardziej magiczne godziny w życiu ! Darko , Lena , Ivica,Rozana pozdrav .
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 17.07.2017 21:39

Piękne zdjęcia!!!
Za miesiąc odwiedzimy Rovinij na pewno!
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.07.2017 07:25

Rovinj to od kilku lat moje marzenie, może kiedyś uda się je spełnić...Znalazłam fajną ofertę w jednym biurze podróży, ale jest to objazdówka po Istrii, a ja bym chciała pobyć w takim pięknym Rovinij, dłużej niż 2 godz.

Wieczorne zdjęcia - bajeczne, po takich zdjęciach, znów marzę :lol: Zaglądam do relacji z Istrii bardzo chętnie, jest inna niż Dalmacja, to prawda, ale równie urokliwa!
Knajpka z widokiem :hearts:
pozdrawiam i czekam na cd :papa:
Janka
Ostatnio edytowano 20.07.2017 16:36 przez janka.mik., łącznie edytowano 1 raz
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 18.07.2017 07:59

Mam podobne zdjęcia, mieszkaliśmy na Otok Krk, ale w Rovinj byliśmy 29.06 w czwartek. Żona, zresztą ja również od razu zakochaliśmy się w tym miasteczku. Ciekawy jestem tej relacji. Będę ją śledzić. Najprawdopodobniej to nasz kolejny cel w Chorwacji.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4560
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 18.07.2017 08:12

Bosko.... uwielbiam te wąskie uliczki i śliski bruk pod nogami ... Rovinj- włoskie klimaty :hearts: :hearts: :hearts:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.07.2017 08:22

Pięknie pokazałaś Rovinj :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone