Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 13.07.2017 02:44

A w mojej rodzinie jest tak: żona lubi Chorwację a ja wolę Włochy. Istria jest tego syntezą. Jest tam dużo wina, lawendy, dobrej oliwy i włoskie miasteczka. Istrię lubimy najbardziej!
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 13.07.2017 05:47

Chętnie poczytam, na przyszłoroczne wakacje planuję właśnie Istrie.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.07.2017 08:32

Apartament genialny! Ja z naszą gospodynią w Rovinju dogadywałam się po włosku, to drugi często używany język na Istrii. Uczę się go od dwóch lat i coś tam już umiem wydukać, z czego jestem niezmiernie dumna :D
Z Polakami na wakacjach jak i z innymi nacjami - różnie... w tym roku również spotkałam i miłych, i chamskich rodaków...za to przez turystę z innego kraju omal nie mieliśmy wypadku w tym roku na Pelješcu... ewidentnie jego wina i nawet nie przeprosił...nie zdążyłam zauważyć, z jakiego był kraju. Na pewno nie Chorwat ani nie Polak.
Ciekawa jestem, w jakim terminie byliście na Istrii? My w Rovinju byliśmy od 23 czerwca.
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 13.07.2017 13:57

Niestety mam podobne odczucia odnośnie polskich gości. 50% normalnych, szanujących innych turystów i 50% nie liczących się z otoczeniem (oczywiście pi razy drzwi). Jakiś taki brak kultury, obycia... Nie wiem z czego to wynika. Choćby taka prosta sprawa jak powiedzenie sobie dzień dobry z rana. Okazuje się, że są osoby, którym te proste słowa za nic nie chcą przejść przez usta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 14:22

Ech Rovinj <3 Już nie mogę doczekać się relacji ze zwiedzania :D

My całe szczęście byliśmy w Chorwacji na przełomie maja i czerwca - Polaków bardzo mało, ci co byli raczej kulturalni ;)
Co do języków - na Istrii faktycznie niemiecki dużo bardziej mi się przydawał.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 907
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.07.2017 14:57

Piękna droga do Rovinj :hearts:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 23:09

Witam Wszystkich odwiedzających, dziękuję za komentarze oraz aktywny udział i zapraszam dzisiaj do Rovinj :!: :D

Rovinj jest perełką. Cudownym miasteczkiem z magicznym klimatem. Zaglądaliśmy tu od samego świtu aż po zmierzch. W sumie to o każdej porze dnia i nocy było magicznie, każda pora miała swój niepowtarzalny klimat.

Rovinj przywitało nas mega niesamowitym widokiem oraz super falami (jak na oceanie). Jesteśmy pod wrażeniem, spodziewałam się że będzie pięknie ale nie że aż tak :!: :!: :!: 8O 8O 8O
Rovinj1.jpg
Rovinj2.jpg
Rovinj3.jpg


Takiego widoku doświadczamy, gdy udajemy się na parking. Parking nie jest specjalnie drogi, jest ich kilka, najbardziej oblegane to te najbliżej miastczka ale troszkę dalej, wzdłuż morza jest sporo wolnych miejsc, trzeba podejść do centrum z 500m ale za to jakie widoki :!: Cały czas wzdłuż morza.
Parking2.jpg


Moja rada - jak mocno wieje, to lepiej nie stawać autem zbyt blisko nabrzeża, bo ... można trafić na niespodziewany prysznic :?
Parking.jpg

Za parkingami, przy campingu jest plaża z widokiem na miasto (na zakolu jest bezpłatny parking i bar). Fajne miejsce, choć to nie jest plaża z tych dalmatyńskich ale odwiedzić warto. Idąc w kierunku miasta mijamy fajną knajpkę, jesz i podziwiasz mega widoki. Ceny takie jak wszędzie, jedzenie smaczne. Kawa pyszna. Kila razy zjemy tam obiad
Knajpkana plaży.jpg


Idziemy dalej,
Idziemy dalej.jpg


chwilę odpoczywamy w cieniu, bo żar leje się z nieba.
W cieniu.jpg


Rano, gdy większość turystów jeszcze słodko chrapie, my uzbrojeni w aparaty plątamy się już po zakamarkach miasteczka chłonąc jego atmosferę. Tu i tam zaczyna krzątać się obsługa knajpek szykując się na codzienny nalot turystów. Przysiadamy na poranną kawę w pustym jeszcze barze. Lubię tą porę, bo miasto jest wtedy tylko nasze :lol:
Zdjęcia z miasteczka - jutro :papa:
Ostatnio edytowano 15.12.2017 17:33 przez Wołek, łącznie edytowano 1 raz
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 23:15

ferster napisał(a):A w mojej rodzinie jest tak: żona lubi Chorwację a ja wolę Włochy. Istria jest tego syntezą. Jest tam dużo wina, lawendy, dobrej oliwy i włoskie miasteczka. Istrię lubimy najbardziej!


Zgadzam się w 100% :!: Bardzo dobre podejście :!:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 23:20

ikar napisał(a):Niestety mam podobne odczucia odnośnie polskich gości. 50% normalnych, szanujących innych turystów i 50% nie liczących się z otoczeniem (oczywiście pi razy drzwi). Jakiś taki brak kultury, obycia... Nie wiem z czego to wynika. Choćby taka prosta sprawa jak powiedzenie sobie dzień dobry z rana. Okazuje się, że są osoby, którym te proste słowa za nic nie chcą przejść przez usta.


Magda O. napisał(a):Apartament genialny! Ja z naszą gospodynią w Rovinju dogadywałam się po włosku, to drugi często używany język na Istrii. Uczę się go od dwóch lat i coś tam już umiem wydukać, z czego jestem niezmiernie dumna :D
Z Polakami na wakacjach jak i z innymi nacjami - różnie... w tym roku również spotkałam i miłych, i chamskich rodaków...za to przez turystę z innego kraju omal nie mieliśmy wypadku w tym roku na Pelješcu... ewidentnie jego wina i nawet nie przeprosił...nie zdążyłam zauważyć, z jakiego był kraju. Na pewno nie Chorwat ani nie Polak.
Ciekawa jestem, w jakim terminie byliście na Istrii? My w Rovinju byliśmy od 23 czerwca.


Tych Polaków traktuję jako incydent, zresztą to mogła być każda inna narodowość. Wcześniej z takim zachowaniem się nie spotkałam i mam nadzieję już na takich nie trafić, choć jakieś ryzyko zawsze istnieje :D :D Lepiej cieszyć się wakacjami, słońcem, a takowych omijać szerokim łukiem :D
Na wakacjach byliśmy od 28.06 do 12.07, więc bardzo niedawno ale już zaczynam tesknić :D
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 13.07.2017 23:27

__monia napisał(a):Ech Rovinj <3 Już nie mogę doczekać się relacji ze zwiedzania :D

My całe szczęście byliśmy w Chorwacji na przełomie maja i czerwca - Polaków bardzo mało, ci co byli raczej kulturalni ;)
Co do języków - na Istrii faktycznie niemiecki dużo bardziej mi się przydawał.


Na przełomie czerwca/lipca podobnie. Polaków praktycznie nie było, za to turyści niemieckojęzyczni dosłownie wszędzie. Z początkiem lipca zaczęło przybywać Włochów.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.07.2017 08:26

O matko jakie piękne zdjęcia 8O
My niestety nie widzieliśmy Rovinja w środku dnia, tylko późnym popołudniem i wieczorem, a wieczorny Rovinj to była dopiero perełka :hearts:
Byłam pozytywnie zaskoczona cenami. Spodziewałam się jakiejś drożyzny - typowo włoskich cen, a tymczasem było całkiem przyzwoicie.
My byliśmy w Rovinju 23-24 czerwca, więc się minęliśmy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 09:01

Zdjęcia boskie!!!
Czekam na więcej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.07.2017 09:10

Przepiękne zdjęcia :hearts: :hearts: :hearts:
Co relacja to wielkie fale.....co za rok?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4560
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 14.07.2017 09:28

Kusicie mnie coraz bardziej tą Istrią :wink: Rovinj :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
Jestem, czytam , oglądam ......
bosko
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 14.07.2017 10:30

Oczywiście HIT :D

Bylismy dwa lata temu w Valbandon, to tuż obok Fažany.
Rovinj oczywiście też zobaczylismy. I Kamenjak - tam podobało mi się najbardziej.
Pula przepiękna, przypominała mi Rzym.

To był nasz pierwszy raz w Chorwacji, na tyle nam się spodobało, że w tym roku odwiedzimy ją po raz trzeci.
Co roku jestesmy trochę niżej, może za rok lub dwa Dubrownik? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone