Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ???

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4560
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 27.07.2017 12:23

Ale pięknie, aż tu czuję lawendę :hearts:
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 27.07.2017 12:35

Czy za wstęp na te pola trzeba płacic?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 27.07.2017 12:47

Wołek napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Beata W. napisał(a):Brakuje mi słów, żeby określić te pola lawendowe 8O


Spoko - znajoma fotografka wczesniej mowila mi, ze gdzies pod Krakowem takie pola (rez farma) sa :mrgreen: Tyle tylko, ze Lajkonikowo to nie Cro :mrgreen:



Tak, mamy tu w pobliżu Krakowa lawendowe pola, wiem, że to nie Chorwacja ale tu też warto zajrzeć :D
https://www.facebook.com/Ogr%C3%B3d-pe% ... 756959807/

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D :papa:


Niestety do Krakowa tez mam kawałek ale może akurat będę kiedyś u znajomych w porze jej kwitnienia to na pewno zajrzę :wink: dziękuję za namiary :papa:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 27.07.2017 12:50

edajta napisał(a):Czy za wstęp na te pola trzeba płacic?


W CRO - wstęp wolny :D
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 27.07.2017 13:13

dzięki
Zapisałam sobie na liście do zobaczenia. Jedziemy z dwójka dzieci 3 i 7 lat za 2 tygodnie. szukam inspiracji i watek super. wszystko notuje.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3364
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 27.07.2017 16:29

Habanero napisał(a):Uwielbiam gubić się w Chorwacji ...

Miałem napisać to samo, ale Habanero mnie ubiegł.

Istria jest fajna do gubienia. Po pierwszym pobycie wiedziałem, że jeszcze wrócę.
Pokazujesz miejsca, w których nie byliśmy.
Sveti Lovreč i lawendowe pola zapisane w kolejce na następny pobyt.

Piękne w tych starych miasteczkach jest to, że toczy się tam nadal normalne życie, że ludzie przejeżdżają samochodem przez bramę mającą kilkanaście stuleci. U nas byłaby otoczona barierkami i można by przejść najwyżej pieszo.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 27.07.2017 23:01

Ale mam teraz wielkie oczy przez ten Twój lawendowy odcinek 8O

Coś cudownego!
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2017 10:35

Zgadzam się z wszystkimi powyższymi opiniami nt. lawendowych pól :D Gorąco polecam :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3692
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.07.2017 10:49

Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 28.07.2017 11:03

Ja osobiście zawsze polecałem Istrię czyli tzw. Małą Toskanię. Starsi Cromaniacy nawet na tym forum mogą zauważyć jaz z roku na rok zwiększa się zainteresowanie tym rejonem Chorwacji. My w tym roku jedziemy do Primosten ale już szczerze tęsknimy za Fazaną, Brjoni, Kamenjakiem nie wspominając o uroczych zatopionych w słonecznym letargu małych miejscowościach - perełkach gdzie czas płynie wolniej. Martwi nas także (i kombinujemy jak temu zaradzić), że nie przywieziemy nowego zapasu oliwy truflowej Karlić bo została nam już tylko ostatnia mała buteleczka i nie wystarczy do kolejnych wakacji. Jedno jest pewne 2018 planujemy ponownie Fazane.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2017 11:17

Jedziemy dalej ... Višnjan to kolejne senne miasteczko. Gdy tam docieramy miasteczko wydaje się całkiem wyludnione. Nie widać mieszkańców, nie ma turystów, jest za to niemiłosierny upał. Ale miasteczko ma swój urok, warto tu zajrzeć, zwłaszcza przejechać/przejść przez monumentalną bramę prowadzącą na plac przed kościołem. Obok zabytkowa studnia. Atmosfera dość senna.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg


Ruszamy dalej, przed nami maleńka Vižinada, do której zamierzamy na chwilkę zagladnąć.

0.jpg


Zbliżając się do miasteczka podziwiamy piękne widoki.

1-zielone pola.jpg
2 - zielone pola.jpg
3.jpg


To maleńka senna mieścinka ale oczywiście z klimatem. Poszwędamy się po placyku w centrum, gdzie uwagę zwraca piękna zabytkowa studnia. Obok oczywiście na ścianie pręży swe muskuły lew nieśmiało wskazując na przeszłość miasteczka. Z racji upału w miasteczku nie uświadczysz żywego ducha.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
17.jpg
18.jpg


Warto zajrzeć za kosciół skąd rozpościera się niesamowity widok na okoliczne wzgórza.

15 - widok za kościołem.jpg
16 - widok za kościołem.jpg
19 - widok za kościołem.jpg
20 - widok za kosciołem.jpg


To typowo istryjskie senne miasteczko, kwintesencja spokoju, nudy, upału, czaru, niesamowitości i nastroju okolicy. Jakże daleka od turystycznego gwaru nadmorskich miejscowości. Inny świat, który nie wszystkim może przypaść do gustu.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2017 11:23

Crocodyl napisał(a):Ja osobiście zawsze polecałem Istrię czyli tzw. Małą Toskanię. Starsi Cromaniacy nawet na tym forum mogą zauważyć jaz z roku na rok zwiększa się zainteresowanie tym rejonem Chorwacji. My w tym roku jedziemy do Primosten ale już szczerze tęsknimy za Fazaną, Brjoni, Kamenjakiem nie wspominając o uroczych zatopionych w słonecznym letargu małych miejscowościach - perełkach gdzie czas płynie wolniej. Martwi nas także (i kombinujemy jak temu zaradzić), że nie przywieziemy nowego zapasu oliwy truflowej Karlić bo została nam już tylko ostatnia mała buteleczka i nie wystarczy do kolejnych wakacji. Jedno jest pewne 2018 planujemy ponownie Fazane.



Zgadzam się z Tobą, Istria bardzo przypomina Toskanię, zwłaszcza te małe senne miasteczka umiejscowione na zboczach gór i pagórków. Robi wrażenie.
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2017 11:27



Na Istrii byłam na przełomie czerwca/lipca i wówczas nie spotkałam zbyt wielu rodaków, wręcz miałam wrażenie, że jest nas tam bardzo niewielu. Za to Niemców, Austriaków i Włochów było bardzo dużo. Przypuszczam, że sytuacja zmieniła się dość dynamicznie wraz z nastaniem sezonu i zwłaszcza w miejscowościach nadmorskich gwałtownie przybyło "naszych" :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 11:54

Samemu będąc krótko na Istrii, nieprędko pojadę do Dalmaciji, tak mi się tu podoba :-)
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 276
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 28.07.2017 12:06

Pääkäyttäjä napisał(a):Samemu będąc krótko na Istrii, nieprędko pojadę do Dalmaciji, tak mi się tu podoba :-)



No cóż, przyznać trzeba że na Istrii zawsze jest co robić :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ISTRIA - wakacyjny hit czy kit ??? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone