Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miasteczek

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11379
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.05.2022 20:23

empire13 napisał(a):Labin to bardzo ładne miasteczko.
Mam wrażenie że niedoceniane.


To prawda, mam z nim porachunki, które na pewno kiedyś wyrównam :wink:

----

Bardzo potrzebuję takich "żywych" obrazów jak w relacji.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.05.2022 17:00

Witaj, dopisuję się do czytających. Istrię mam kiedyś w planach, może jakiś wrzesień kiedyś...
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 19.05.2022 08:32

Czytając o Istrii przed wyjazdem natknęłam się na artykuł o dużej ilości winnic w tym regionie. Będąc tam postanowiliśmy to sprawdzić robiąc sobie wycieczkę szlakiem winnic .
Plan zakładał zwiedzenie położonej na wzgórzu miejscowości Motovum , oraz odwiedzenie 2 pobliskich winnic.
Motovun to chorwacka stolica trufli. Pięknie położone , na wzgórzu , wśród winnic na nas zrobiło ogromne wrażenie. Spacerując wąskimi uliczkami co krok pojawiają się sklepy z truflami. Można kupić w nich trufle prawie w każdej postaci – truflowej oliwy , pasty są też truflowe sery, kiełbasy a nawet chipsy. Każde z tych miejsc oferuje również darmowe degustacje :)
Załączniki:
31.jpg
Motovun
30.jpg
Motovun
29.jpg
Motovun
23.jpg
Motovun
22.jpg
Motovun
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 19.05.2022 08:41

Motovun
Załączniki:
33.jpg
Motovun
32.jpg
Motovun
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 877
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.05.2022 09:48

Dopisuję się.
Miałem kiedys krótka przygodę ze wschodnim wybrzeżem Istriii i mocno się rozczarowałem. Patrząc jednak na te zdjęcia, trzeba będzie tam kiedyś zajrzeć ponownie.
Ps. Na te 10 moich wyjazdów do Cro nigdy nie trafiłem na takie fale, pozazdrościć!
Agnieszka1980
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.05.2022
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka1980 » 19.05.2022 09:52

Największy zachwyt Istrii to winiarnie na każdym kroku. Można tam wpaść na degustacje lub skorzystać tylko z oferty sklepu.
My postanowiliśmy odwiedzić dwa miejsca - Fakin i Benvenuti. To była nasza pierwsza tego typu wycieczka i muszę przyznać, że chyba najlepsza z całego pobytu na Istrii. Prezentacja, obsługa, atmosfera, były w tych miejscach na najwyższym poziomie a wino , które polecamy to oczywiście Malvasia.
To właśnie winiarnie na istrii zmotywowały nas do spędzenia najbliższych wakacji na drugim końcu Chorwacji czyli na półwyspie Peljesac :hearts: który jest podobno winnym rajem :D
Załączniki:
40.jpg
Winnice
39.jpg
Winnice
38.jpg
Winnice
37.jpg
Winnice
36.jpg
Winnice
35.jpg
Winnice
34.jpg
Winnice
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miastecze

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 19.05.2022 09:56

Będę zaglądać do tej istrijskiej relacji. Melduję się w gronie oglądaczy.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria - szlakiem winnic, trufli i nadmorskich miasteczek - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone